1 צפייה בגלריה
חנטו וגביעי האלופות שזכה בהם
חנטו וגביעי האלופות שזכה בהם
חנטו וגביעי האלופות שזכה בהם
(האתר הרשמי של ריאל)
בריאל מדריד התעוררו היום (שלישי) לבוקר עצוב: פאקו חנטו האגדי מת בגיל 88, יומיים בלבד אחרי שעלה לכותרות בנסיבות שונות לגמרי. רק לאחרונה מרסלו השתווה אליו בראש טבלת התארים ההיסטורית של המועדון עם 23 כאלה אחרי הזכייה בסופרקופה.
חנטו ששיחק בריאל בשנות ה-50 וה-60 והספיק לשחק גם בתחילת ה-70, נחשב לאחד מגדולי שחקני המועדון בכל הזמנים. הוא לא רק שיאן התארים, אלא היחיד בהיסטוריה שזכה שש פעמים בגביע האלופות - חמש פעמים ברצף מאמצע שנות ה-50. הוא גם זכה עם ריאל בלא פחות מ-12 אליפויות, פעמיים בגביע המלך ופעם נוספת בגביע הביניבשתי.
בעידן שבו שלישיית כוכבי התקפה עדיין לא ממש הייתה באופנה, חנטו היה חלק מחלק קדמי שכלל את אלפרדו די סטפנו ופרנץ פושקאש האגדיים. למעשה, חנטו ירד מדי סטפנו את תפקיד נשיא הכבוד של ריאל, בו החזיק עד מותו.
"אנחנו רוצים להביע את תנחומינו, האור שהשארת מאחוריך יישאר לעד", אמרו בריאל על חנטו שקריירת המשחק שלו נמשכה 19 שנים, במהלכן כבש 180 שערים. "תודה שהיית חלק מההיסטוריה שלנו", נפרדו בראסינג סנטאנדר, שם החל חנטו את הקריירה. מגן העבר של ריאל, אלבארו ארבלואה, צייץ בטוויטר: "זה היה כבוד לחלוק רגעים וחויות עם אגדה של ריאל והכדורגל בכלל, אבל מעל הכל עם אדם שתמיד היה קרוב אלינו". גם בברצלונה נפרדו: “אנחנו רוצים להביע את תנחומינו על מותו של אגדת ריאל”.
ריאל מדריד צריכה להשאיר את אדן הזאר?