1 צפייה בגלריה
ג'אסי, מארה ויאנקוביץ'
ג'אסי, מארה ויאנקוביץ'
ג'אסי, מארה ויאנקוביץ'
(עמרי שטיין ורדאד ג'בארה)
בית”ר ירושלים החלה ליישם את תוכנית ההבראה שלה. היום (רביעי) שוחררו מהמועדון שלושה שחקנים, אדווין ג’אסי, קמסרו מארה ומרקו יאנקוביץ’, כשגם מכתב הפיטורים של ז’וסואה מחיאס חתום ומוכן. הם קיבלו מכתב באנגלית שבו הם מתבקשים למצוא קבוצה אחרת עד לסיום חלון העברות. במכתב מצוין כי הם לא בתוכניות של הקבוצה לעונה הנוכחית.
בית”ר ירושלים מסרה: “אנחנו מודים לשחקנים וכאובים שנאלצנו להגיע לסיטואציה הזאת. לצערנו, בסופו של דבר, המועדון והיכולת שלו לשרוד כלכלית קריטיים, מה שהביא אותנו למצב הנוכחי”. הזרים שפוטרו קיבלו את המכתב, לחצו יד והבינו את הסיטואציה. מארה אמר: “המועדון מעל הכול, חייבים שישרוד. מקווה לחזור בעתיד”. השלושה התחבקו עם כל השחקנים ועזבו את בית וגן. “סיטואציה קשה”, אמרו בקבצה.
הבא בתור יהיה ריצ’מונד בואצ׳י, שגם המכתב שלו מוכן, רק שהרצון של המאמן יוסי מזרחי שיישאר עוד יכול לעכב את השחרור שלו. על פי הערכות, גם בואצ׳י צפוי בסופו של דבר להתבקש לעזוב.
בשלב הבא מתכוונים חלק מהשחקנים הישראלים לקיים שיחות אישיות עם הנהלת המועדון כדי להבין מה התוכניות לגבי כל אחד מהם. כלומר, השחקנים הישראלים רוצים לדעת ממי רוצים לבקש לקצץ בשכר ואת מי רוצים לשחרר.
אוהדי בית״ר מפגינים נגד משה חוגג
במקביל, פועלים מאחורי הקלעים להחזיר את קבוצת הרוכשים האמריקאים למו״מ עם משה חוגג. היועץ האסטרטגי רמי פירו, שמייצג את האמריקאים, חושב שעוד לא מאוחר לחזור לשולחן המו״מ בין חוגג לבין הקבוצה האמריקאית אותה הוא מייצג.
על פניו ישנם פערים כספיים בין חוגג לקבוצה האמריקאית, לצד מחלוקת לגבי תביעות עתידיות, אך עם זאת הצדדים מוכנים לנסות ולהחזיר את המגעים על מנת להציל את בית״ר ירושלים. אגב, קבוצת הרוכשים האמריקאים עדיין לא ערכה בדיקת נאותות, אלא רק בדיקה כללית של ההיתכנות העסקית והכדאיות ברכישת המועדון.
נכון להיום (רביעי) בבוקר, קמפיין החירום הלאומי להצלת בית"ר ירושלים, פרויקט מימון המונים עבור המועדון הירושלמי אסף למעלה מ-100,000 ש״ח.