5 צפייה בגלריה
יוסי מזרחי
יוסי מזרחי
יוסי מזרחי
(רדאד ג'בארה)
העזיבות בבית”ר ירושלים נמשכות. הפעם, בניגוד לכמה מהשחקנים שקיבלו הודעת שחרור חד צדדית בעקבות המשבר הכלכלי העמוק, מדובר במאמן הקבוצה, יוסי מזרחי, שביקש לסיים את דרכו כמאמן הקבוצה הבוגרת. אחרי פגישה עם היו”ר אלי אוחנה בנושא, מזרחי ייפרד וישוב לתפקידו כמנהל המקצועי של מחלקת הנוער. אוחנה יפנה לשרון מימר כאשר התעניין גם במרקו בלבול, אולם האחרון לא יגיע לבירה ועוד בניסיון הקודם של הירושלמים לגביו הם הבינו שבסיטואציה הקיימת הוא לא יגיע לקבוצה.
מזרחי אמר: “לפני חודש וחצי נקראתי, ולא בפעם הראשונה, לעזור לחלץ את הקבוצה מהמצב אליו היא נקלעה. עשיתי כל מאמץ אפשרי כדי להשיג מטרה זאת, ולצערי הרב זה לא צלח במידה לה קיוויתי. לאור לחץ כבד מצד אשתי וחברים קרובים, החלטתי לבקש מחברי אלי אוחנה לשחרר אותי מהתפקיד. מקווה מאוד שהעניינים יסתדרו על הצד הטוב ביותר, ומועדון הפאר הזה שהוא ביתי, ישרוד ויחזור במהרה לימיו הגדולים.
אמשיך לשרת את המועדון במחלקות הנוער, ואעזור בכל דבר שאדרש. תודה לאוהדי בית״ר, שלמרות האכזבות מלווים אותנו ברגעים הקשים הללו. לסיום, בנימה אישית, אני רוצה לחזק את חברי אלי אוחנה, שעובד סביב השעון בתנאים בלתי אפשריים להצלת המועדון. שמור על עצמך אלי”.
5 צפייה בגלריה
יוסי מזרחי מאוכזב
יוסי מזרחי מאוכזב
יוסי מזרחי מאוכזב
(רדאד ג'בארה)
יו”ר המועדון, אלי אוחנה אמר: ״אני מודה מקרב לב ליוסי מזרחי על התקופה האחרונה. כמו תמיד, כאשר הוא נקרא למשימה עבור בית״ר הוא לא היסס, ועזר לנו בתקופה קשה מאוד מקצועית וכלכלית. אני מודה לו ברמה האישית על כך שהוא תמיד נמצא שם בשבילי ובשביל המועדון. מודה על ההירתמות ומקווה שנשיג את מטרותינו הן בקבוצה הבוגרת והן במחלקת הנוער, אותה הוא אוהב ואליה הוא חוזר”.
לבית”ר יש זכות למנות מאמן למרות הגירעון של המועדון ותקציב המאמן הבא יהיה על חשבון התקציב שהשאירו ארווין קומאן ומזרחי מאחוריהם. ההצעה שיקבלו מימר או כל מועמד אחר תהיה עד לסיום העונה וזאת כיוון שלא ניתן להעביר בבקרה חוזה של מאמן לעונה הבאה בשל חוסר הוודאות סביב המועדון.
5 צפייה בגלריה
אלי אוחנה
אלי אוחנה
אלי אוחנה
(עמרי שטיין)
בתוך כך, נציגי ההסתדרות, ניר אלון ומושיקו מישאלוב, הגיעו לבית וגן, שוחחו עם השחקנים והחתימו את מי שלא חבר הסתדרות על טפסי חברות חדשים שיהפכו אותם לחברי הסתדרות. על הפרק מבחינת ההסתדרות: אפשרות לשביתה במקרה והשחקנים ייפגעו מהמהלכים של הנהלת המועדון. "מה הם כבר יכולים לעשות? מקווה שהכסף שהם לוקחים מכרטיסי האשראי של השחקנים יעזור לשחקנים ולא לקופת ההסתדרות". אמרו בירושלים.
אך לצד הבעיות הכלכליות של בית"ר, אפשר לומר היום שהמועדון מפורק גם מבחינה מקצועית. היום נשמעו ביקורות חריפות על האופן שבו מתנהל האימון ועל חוסר הרצינות של השחקנים. "ככה לא מתאמנת ונראית קבוצה שרוצה להישאר בליגה. האימון נראה כמו שכונה. השחקנים עושים צחוקים באימון, זה לא רציני, חבל על מה שהולך פה, אנחנו בדרך ללאומית. כל אחד מהשחקנים הראש שלו במקום אחר, יש הפקרות באימון", מספרים בבית וגן.
5 צפייה בגלריה
ניר אלון ומושיקו מישאלוף עם שחקני בית"ר ירושלים
ניר אלון ומושיקו מישאלוף עם שחקני בית"ר ירושלים
ניר אלון ומושיקו מישאלוף עם שחקני בית"ר ירושלים
(מערכת ONE)
לעומת זאת, הקפטן אופיר קריאף כתב באינסטגרם: “אני נשאר בבית”ר בכל מחיר. לא הולך לשום מקום ולא זז גם אם בית”ר תרד ארבע ליגות. זה הבית ובמלחמה לא זזים מהבית”.
יוסי מזרחי נראה היה מיואש מהמצב עוד לפני ההודעה על עזיבתו, בעוד השחקנים בכלל לא מחשבנים לצוות המקצועי ואם לא תהיה יד חזקה נגדם השחקנים, הם ידרדרו את בית"ר למקומות שבהם הקבוצה לא הייתה מעולם. כפי שנכתב הבוקר ב-ONE, מכתבי הפיטורים לשחקנים הזרים מוכנים, והיום בסיום האימון קיבלו את מכתבי הפיטורים: מרקו יאנקוביץ’, קאמסו מארה ואדווין ג'אסי.
5 צפייה בגלריה
שחקני בית"ר ירושלים באימון
שחקני בית"ר ירושלים באימון
שחקני בית"ר ירושלים באימון
(אורן בן חקון)
צפו: מסי מגיע לחגוג לצ'אבי יום הולדת