6 צפייה בגלריה
עשו את שלהם. ביטון ועבדה חוגגים
עשו את שלהם. ביטון ועבדה חוגגים
עשו את שלהם. ביטון ועבדה חוגגים
(סלטיק)
אחרי שהעפילה לשמינית גמר הגביע הסקוטי, סלטיק חזרה הערב (רביעי) לליגה כשפגשה את הארטס לקרב צמרת אדיר במסגרת המחזור ה-23. למרות מחצית ראשונה פנטסטית, זה לא היה פשוט, ובתום משחק קשה, הירוקים ניצחו 1:2 ושמרו על פער של ארבע נקודות מריינג’רס שפסגה, רגע לפני משחק העונה הגדול בין שתי היריבות העירוניות שייערך ביום שבת הקרוב ב’סלטיק פארק’.
ניר ביטון עלה בהרכב של הסקוטים ולא סתם עלה, גם ענד את סרט הקפטן כהיותו השחקן הוותיק ביותר שלובש את המדים הירוקים בסגל. הקשר הישראלי בישל את השער הראשון של סלטיק, השלים 90 דקות ורשם משחק נהדר. למרות זאת, ביטון גם גרם לפנדל אחרי שנגע בידו ברחבה. ליאל עבדה לעומתו, נכנס כמחליף בדקה ה-62, זאת אחרי שנפצע במשחק הגביע האחרון.
המשחק נפתח בקצב גבוהה אך שתי הקבוצות התקשו לייצר מצבים מסוכנים. בדקה ה-13, רגע מרגש במיוחד נרשם כששחקני ואוהדי שתי הקבוצות עצרו את המשחק ומחאו כפיים במשך דקה לזכרו של גורדון, נער סקוטי בן 13 שאהד את הארטס והלך השבוע לעולמו.
6 צפייה בגלריה
בלטו. עבדה וביטון חוגגים
בלטו. עבדה וביטון חוגגים
בלטו. עבדה וביטון חוגגים
(סלטיק)
שלוש דקות מאוחר יותר, סלטיק נכנסה לקצב כשז’וטה ניסה את מזלו אך נעצר פעמיים אצל קרייג גורדון, אקס סלטיק שעזב לפני כשנתיים את הקבוצה. בדקה ה-26, ניר ביטון, שרשם משחק מצוין מבחינתו ושלט ללא עוררין במרכז המגרש, ניסה את מזלו לראשונה כשבעט חזק מחוץ לרחבה אך נעצר אצל גורדון.
דקה לאחר מכן, סלטיק עלתה ליתרון, ועוד איזה יתרון – ריו אטטה, שחקן הרכש החדש, קיבל מסירה מניר ביטון, התקדם לעבר השער ומכ-25 מטרים שחרר פצצה אדירה לרשת. שער בכורה חלומי של היפני. 10 דקות לתום המחצית, אוריילי הכניס כדור רוחב ענק ליאקומאקיס שכבש שער נהדר עם העקב תחת לחץ כבד של ההגנה וקבע 0:2 מוצדק מאוד לסלטיק בהפסקה.
6 צפייה בגלריה
ניר ביטון
ניר ביטון
ניר ביטון
(רויטרס)
הירוקים פתחו את החצי השני בהמשך ישיר של זה הראשון כשניסו לגמור את המשחק באופן סופי עם לחץ גדול על שערה של הארטס. אטטה כמעט השלים צמד אך שלח וולה מחוץ לרחבה החוצה. ז’וטה החמיץ ממרכז הרחבה, אך ההזדמנות הטובה ביותר של האורחת במחצית השנייה הייתה ללא ספק של יוראנוביץ’, שקיבל כדור טוב ברחבה ובעט כדור אדיר אך שוב, גורדון המצוין עצר את ההזדמנות הנפלאה.
בדקה ה-62 ליאל עבדה עלה מהספסל ושתי דקות מאוחר יותר ראה את קבוצתו סופגת – מקיי מסר כדור עומק מצוין לבויס שספק היה בעמדת נבדל, אך את החלוץ הצפון אירי זה ממש לא עניין והוא גלגל אותו לרשת.10 דקות מאוחר יותר, הארטס קיבלה הזדמנות ענקית להשוות – ריילי נגע בידו ברחבה והשופט הורה על הנקודה הלבנה. בויס ניגש לבעוט אך שלח את הכדור לקורה.
בסופו של דבר סלטיק השיגה ניצחון יקר מאוד על השלישית בטבלה, שמרה על פער הארבע נקודות מהמקום הראשון שם נמצאת ריינג’ס שניצחה 0:1 את לבינגסטון הערב וביום שבת שתיהן ייפגשו למשחק העונה הגדול בדרבי פשוט ענק.
6 צפייה בגלריה
ניר ביטון בחימום
ניר ביטון בחימום
ניר ביטון בחימום
(האתר הרשמי של סלטיק)

מחצית ראשונה:

דקה 13: רגע מרגש מאוד באדינבורו. האוהדים ושחקני שתי הקבוצות עצרו במשך דקה שלמה ומחאו כפיים לזכרו של גורדון, נער בן 13 שאהד את הארטס והלך לעולמו השבוע.
דקה 16: הזדמנות ראשונה במשחק: ז’וטה חדר לרחבה, היתל בהגנת הארטס ובעט טוב אך נעצר אצל אקס סלטיק, קרייג גורדון.
דקה 17: שוב ז’וטה המצוין חדר לרחבה ובעט טוב, גורדון שוב היה במקום והדף את הכדור שלו לקרן.
דקה 26: ניר ביטון ניסה את מזלו מכ-25 מטרים, אך גורדון עצר את ההזדמנות של הישראלי.
דקה 27: שער! סלטיק עלתה ליתרון 0:1: ריו אטטה קיבל מסירה מניר ביטון, התקדם עם הכדור ושחרר פצצה אדירה מכ-25 מטרים ישר לרשת. שער בכורה ענק של שחקן הרכש היפני.
6 צפייה בגלריה
שחקני סלטיק וניר ביטון
שחקני סלטיק וניר ביטון
שחקני סלטיק וניר ביטון
(רויטרס)
דקה 34: ג’יימס פורסט הגיע להזדמנות טובה ברחבה אך בעט החוצה
דקה 35: שער! סלטיק עלתה ליתרון 0:2: אוריילי הכניס כדור רוחב ענק ליאקומאקיס שכבש שער נהדר עם העקב תחת לחץ כבד של ההגנה.
6 צפייה בגלריה
שחקני סלטיק וניר ביטון חוגגים
שחקני סלטיק וניר ביטון חוגגים
שחקני סלטיק וניר ביטון חוגגים
(רויטרס)

מחצית שנייה:

דקה 46: אטטה ניסה את מזלו עם בעיטה חזקה מהאוויר, אך הכדור פגע בשחקן הארטס ויצא החוצה לקרן.
דקה 56: יוראנוביץ’ קיבל כדור ברחבה ובעט מצוין, שוב קרייג גורדון הנפלא הדף את הכדור לקרן.
דקה 59: שוב ז’וטה בעט חזק מתוך הרחבה, אך נבלם על ידי הגנת הארטס.
דקה 62: ליאל עבדה נכנס במקומו של ז’וטה.
דקה 64: שער! הארטס צימקה ל-2:1: מקיי מסר כדור עומק מצוין לבויס שספק היה בעמדת נבדל, אך את החלוץ הצפון אירי זה ממש לא עניין והוא גלגל אותו מקרוב לרשת.
דקה 73: הארטס החמיצה פנדל: ניר ביטון נגע בידו ברחבה והשופט הורה על הנקודה הלבנה. בויס ניגש לבעוט אך שלח את הכדור לקורה והחוצה.
הרכב הארטס: קרייג גורדון, מייקל סמית, סטפן קינגסלי, ג’ון סוטאר, קרייג הלקט, אלכסנדר וויליאם קוקרן, פטר הארינג, בראיין מקיי, ג’שוע גינלי, קמרון דבלין וליאם בויס.
הרכב סלטיק: ג’ו הארט, ג’וסיפ יראנוביץ’, קמרון קרטר-וויקרס, קארל סטארפלט, קרג טיילור, ריו האטטה, ניר ביטון, ג’יימס פורסט, מתיאו אוריילי, גיורגוס גיאקומאקיס וז’וטה.