3 צפייה בגלריה
גיל ברעם היום בבית הדין
גיל ברעם היום בבית הדין
גיל ברעם היום בבית הדין
(אסי ממן)
יום עמוס במיוחד בבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל, אליו הגיע היום (רביעי) גם מנכ"ל נוף הגליל, גיל ברעם. הוא עמד לדין בסעיף של התנהגות בלתי הולמת בנסיבות מחמירות והעלבת שופט לאחר שלפי הדו"ח, בסיום המשחק מול הפועל חיפה הוא נכנס לחדר ההלבשה של השופטים וביקש לומר בשמו ללירן ליאני: "אני אטפל בו, הוא מושחת".
בשורה התחתונה, ברעם נקנס ב-5,000 ש”ח ושלושה משחקים בהם לא יכול להימצא בשדה המשחק. הדיין גיורא לנדאו כתב בין היתר בהחלטתו: “אין כל הצדקה להתנהלותו לאחר המשחק והתבטאויותיו כנגד חבר בצוות השיפוט. בין אם אמר בחדר השופטים את שנאמר בדו”ח ובין אם אמר ‘דברים לא נחמדים’ אחרים עליו. במעשיו אלה, פגע בין היתר במעמד הענף כולו בעיני הציבור ובכלל. הנאשם אף גרם פגיעה קשה לאיגוד אשר אנשיו עושים כל שלאל ידם לבצע את משימתם על הצד הטוב ביותר. מצער הדבר שכך נוהג מנכ”ל קבוצה בליגת העל”.

מהלך הדיון

ברעם טען: "כל מה שנאמר בתקשורת - הכל נכון וכל מה שנאמר בחדר השופטים הוא שקר וכזב. נכנסתי לחדר השופטים, היו שם חמישה אנשים ואחר כך יצאתי לתקשורת. למה אמרתי את מה שאמרתי? יש מכתב ששלחתי ב-16/1 ליריב טפר. היה פנדל שלא נשרק לזכותנו עם צילומים. ליאני לקח לנו נקודה חמישית העונה”.
3 צפייה בגלריה
גיורא לנדאו  (מערכת ONE)
גיורא לנדאו  (מערכת ONE)
גיורא לנדאו (מערכת ONE)
(תומר חבז)
הדיין גיורא לנדאו אמר לו: “אתה יודע שהשופטים טועים". ברעם השיב: "הם לא טועים, זה כבר מעבר לטעויות. איגוד השופטים פשט את הרגל, טפר הגיב למכתב שלי ואמר לי שקיבל אותו ושזה נמצא בוועדה המקצועית, אבל פתאום אחרי ארבעה ימים הוא שלח לנו את ליאני ל-VAR. הוא לא שובץ בהתחלה, אלא בא בהפתעה. זה מחדל. אנחנו נותנים את החיים שלנו ועושים לנו בכוונה, הענף נקרע. כל האנשים הטובים לא יישארו בכדורגל.
"אחרי המשחק שניר לוי קרא לי לחדר והסביר לי למה לא שרק לפנדל והוא אמר שהיה את ליאני ב-VAR, ורק אז הבנתי שהוא יושב שם בכלל כי הוא לא היה משובץ ל-VAR. בכל אופן לא אמרתי שהוא מושחת בכסף או בדברים כאלה חלילה. אמרתי דברים לא נחמדים על ליאני בטלוויזיה, אבל שניר לוי אמר לי 'השיחה נגמרה ברגע שאמרת את מה שאמרת, אני חייב לרשום את זה בדו"ח השיפוט'. אמרתי לו 'הבנתי' ויצאתי מהחדר. כשיצאתי, הלכתי למשרד שלי במרחק 30 מטר וכשפתחתי את הדלת שלי כבר התקשרו אליי עיתונאים שידעו מה אמרתי להם בחדר ההלבשה. למה חוסר הכבוד הזה? אני 14 שנה בכדורגל ולדעתי זה הסוף”.
3 צפייה בגלריה
לירן ליאני
לירן ליאני
לירן ליאני
(רדאד ג'בארה)
הדיין לנדאו שאל: “למה נכנסת לחדר השופטים? זה מיותר”. ברעם אמר בתגובה: “השופטים לא מכבדים אותנו ואת המשחק, הם מדליפים לתקשורת שיחה שקיימתי איתם כבר אחרי דקה? אני כותב לאיגוד השופטים מכתב תלונה וכמה ימים אחרי מקבל את אותו השופט שהתלוננתי עליו ולא מקבל אפילו תשובה למכתב שלי? נהיה פה איזה משטר כזה שאם אתה מדבר נגדם, אז הסתבכת עם השופטים”.
ברעם המשיך והוסיף: “אני מקבל את הביקורת שלך באהבה, אבל לא אוהב את מה שקורה באיגוד בשלוש השנים האחרונות. חטאתי, פשעתי וטעיתי, בדופק גבוה ובלהט המשחק, אבל אני רוצה שתתחשב במכתב ששלחתי להם ובמה שקרה לאחר מכן. זה לא ייתכן. הטעות שלי היא שאולי לא הוצאתי את המכתב שלי לתקשורת, חשבתי שזה צריך להיות לכאורה בדלתיים סגורות, אבל הכל יצא החוצה. אני מתנצל אם עשיתי משהו שלא הייתי צריך לעשות, לא הייתי צריך להתנהל ככה. אני יושב ביציע, אני לא נכנס לחדר השופטים אם לא קוראים לי”.
צפו במסע"ת הפרישה של מאור בוזגלו