2 צפייה בגלריה
השר זאב אלקין ויו"ר האיגוד הישראלי לשחמט,צביקה ברקאי
השר זאב אלקין ויו"ר האיגוד הישראלי לשחמט,צביקה ברקאי
השר זאב אלקין ויו"ר האיגוד הישראלי לשחמט,צביקה ברקאי
(RIVTO PHOTOGRAPHY)
רגע אחרי ש’גמביט המלכה’ חיזקה את מעמד השחמט העולמי, בשורה נפלאה לספורט הישראלי בכלל ולחובבי השחמט בפרט. באיגוד הישראלי לשחמט הצליחו לסכם עם האיגוד העולמי על כך שישראל תארח את אליפות העולם לנבחרות. מדובר באחד האירועים המרכזיים בלוח השנה של עולם השחמט שעתיד להתקיים השנה במהלך חודש אפריל בישראל.
האליפות תיפתח ב-7.4 כאשר 12 נבחרות יתארחו כאן בארץ והנבחרת הישראלית תהיה אחת מהן ותשתתף באירוע החשוב מול הנבחרות הטובות בעולם. האליפות עצמה תתקיים בעיר הבירה ירושלים כאשר משרד התרבות והספורט בהובלת השר חילי טרופר והשר לענייני ירושלים ושר השיכון, זאב אלקין, נתנו רוח גבית לקיום האירוע בישראל גם ברמה התקציבית.
האליפות עצמה תימשך שבעה ימים. בשלב ראשון הנבחרות יחולקו לשני בתים ויקיימו משחקים בפורמט מהיר יחסית של שעה למשחק על מנת להשלים שני משחקים ביום. ביום השלישי, שתי הנבחרות האחרונות בכל בית יסיימו את דרכן באליפות ושמונה הנבחרות הנותרות יעפילו לשלב הבא. היום הרביעי של האליפות יוקצה למנוחה ופעילות קלילה וביום החמישי יתקיים רבע הגמר בשיטת משחקי גביע, כאשר הנבחרות המפסידות יודחו. ביום השישי יתקיים חצי הגמר וביום השביעי יתקיים משחק הגמר ומשחק דירוג למקומות 3-4.
2 צפייה בגלריה
תמיר נבאתי
תמיר נבאתי
תמיר נבאתי
(באדיבות האיגוד הישראלי לשחמט)
צביקה ברקאי, יו"ר האיגוד הישראלי לשחמט, אמר: "אני נרגש וגאה לבשר לעם ישראל שלאחר מאמצים כבירים הצלחנו להביא את אליפות העולם היוקרתית במשחק היוקרתי לישראל. האליפות תהיה חגיגה של שחמט, תאפשר הצצה לעולם השחמט ולמשחק שעם ישראל מתאהב בו בשנים האחרונות. אני מודה לנשיא האיגוד העולמי פיד"ה, ארקדי דבורקוביץ', בעל שורשים יהודיים, שהסכים להביא את האליפות לישראל וסייע רבות בכך, לשר חילי טרופר ולשר זאב אלקין על כל הסיוע, התמיכה וההירתמות שאירוע חשוב זה יתקיים כאן”.
גיל בורוכובסקי, מנכ"ל האיגוד הישראלי לשחמט, הוסיף: "17 שנים חלפו מאז ישראל אירחה את אליפות העולם לשחמט, זו הייתה גם הפעם היחידה ולשמחתי השנה נקיים את האירוע החשוב פעם נוספת במדינת ישראל. השחמט הינו ספורט של חשיבה אסטרטגית ובעל ערכים משמעותיים של חיזוק קשרים חברתיים, חינוך לכבוד וסבלנות ומוביל לשיפור ניכר בקבלת ההחלטות. בשנים האחרונות התחלנו ללמד שחמט בכ-1,000 מוסדות חינוך, בישראל פזורים כ-100 מועדוני שחמט ובאיגוד פעילים למעלה מ-10,000 שחקני שחמט, כאשר 75% מבין השחקנים הפעילים הינם בגילאי ילדים ונוער כך שעם ישראל בהחלט מתאהב בשחמט”.
את הרגע המכוער הזה לא שידרו לכם בדרבי