2 צפייה בגלריה
שחקני בית"ר טוברוק
שחקני בית"ר טוברוק
שחקני בית"ר טוברוק
(באדיבות המדיה של המועדון)
לפעמים חלומות מתגשמים. מי ששימש בשנה האחרונה כמנהלה המקצועי של קבוצת בית"ר טוברוק, עתיד להיות מנהלה של האקדמיה במועדון בוטב פלובדיב, מצמרת הליגה הראשונה בבולגריה. "מועדון הכדורגל בית"ר טוברוק מברך את המנהל המקצועי, דניאל כהן, שעובר לנהל את האקדמיה של מועדון בוטב פלובדיב מהליגה הראשונה בבולגריה", נכתב בלשון ההודעה שהוציא המועדון.
כהן פנה לאחרונה לראשי טוברוק ושיתף אותם בהצעה שקיבל ואף ביקש מהבעלים, דודו מכלוף והמנכ"ל, איציק גניש, את ברכת הדרך תוך שהוא מציין כי מדובר בחלום שמתגשם עבורו. ראשי המועדון הסכימו לוותר על שירותיו של המנהל המקצועי המוערך, זאת מתוך תפיסה עקרונית כי המועדון מעודד התקדמות של שחקנים ואנשי מקצוע למועדונים אחרים.
במהלך העונה הנוכחית, לא מעט מועדונים וקבוצות בארץ חיזרו אחר כהן לטובת תפקידים שונים, אך סרב להם מאחר ומדובר היה בהצעות מקומיות ובחר להמשיך במשימתו בבית"ר טוברוק. עם זאת, כאשר הגיעה ההצעה להתמנות למנהל מקצועי במועדון באירופה, ביקש כהן להתקדם ולהתפתח, תוך שהוא מקבל מראשי טוברוק את ברכת הדרך, כשהחליטו כי המועדון לא יעמוד בדרכו ויאפשר לו לממש את ההזדמנות.
2 צפייה בגלריה
דניאל כהן
דניאל כהן
דניאל כהן
(באדיבות המדיה של ביתר טוברוק)
“אני רוצה להודות בראש ובראשונה לאיציק גניש על ההזדמנות ועל האמון בי לכל אורך הדרך", ציין דניאל כהן בדבריו עם הודעתו על פרידה מהמועדון. "העבודה לצידו הייתה לזכות גדולה עבורי. התחלנו יחד בתקופת אי ודאות ומשבר וצלחנו אותה. בעבודה המשותפת למדתי ממנו לא מעט ויחד הצלחנו ליצור מועדון שהוא בית חם לשחקנים צעירים עם מעטפת מקצועית מלאה לכל שחקן בכל אחת מהקבוצות במחלקה. ברצוני להודות גם לדודו מכלוף, שעם ההגעה שלו למועדון המשיך לתת בי אמון ואין לי ספק שבבעלותו טוברוק בדרך הנכונה לחזור ולהיות גורם משמעותי שמטפח ומפתח כישרונות צעירים לכדורגל הישראלי".
כהן הגיע לבית"ר טוברוק בקיץ האחרון וקיבל את המפתחות לעמדת המנהל המקצועי. במהלך עבודתו, גיבש כהן את פילוסופיית הכדורגל של המועדון ובנה סביבו צוות אימון רחב ומקצועי בכדי להשיב את הקבוצה לימיה גדולתה. "אני מבקש להודות לכל הצוות על ההשקעה והעבודה הנפלאה שלהם לאורך כל העונה. חשוב לי להדגיש כי על אף המעבר שלי לאירופה, אני עדיין אמשיך ללוות את כולם בכדי שנעמוד במטרות שלנו עד לסיום העונה. וכמובן, אחרונים חביבים, תודה ענקית לשחקנים הנפלאים שלנו. אני כבר מתגעגע", הוסיף כהן בדבריו עם פרידתו.
בתוך כך, יש לציין כי מבית"ר טוברוק התקדמו המאמן סלובודאן דראפיץ' ומאמן השוערים בטוברוק, גיורא אנטמן, שהצטרף לצוות של נבחרת ישראל. בימים הקרובים צפוי המועדון לבחון מספר מועמדים לתפקיד המנהל המקצועי וצפוי לקבל החלטה בעניין בתקופה הקרובה.
ילדים א' מרכז 1 - הדרבי האשדודי במוקד