3 צפייה בגלריה
שחקני נבחרת ישראל מאוכזבים
שחקני נבחרת ישראל מאוכזבים
שחקני נבחרת ישראל מאוכזבים
(איציק בלניצקי)
אכזבה בנבחרת ישראל לאחר ההפסד אתמול (שישי) 71:67 לנבחרת גרמניה במסגרת מוקדמות אליפות אירופה. נבחרתו של גיא גודס תשחק שוב מול הגרמנים ביום שני הקרוב כשהנבחרת היריבה תגיע עם סגל אחר. המבטים על פניהם של שחקני הנבחרת וצוות האימון עת שעזבו את היכל קבוצת שלמה, העידו אולי יותר מכל על גודל האכזבה ששררה בעקבות ההפסד.
ניסיון אמור היה להיות שם המשחק, וכזה לא היה יותר מידי להרברט שהגיע ארצה עם סגל שחקנים שמרביתו חסר ניסיון בטח בהשוואה לסגל בכחול-לבן. בסופו של דבר בנבחרת סיפרו לאחר המשחק כי קיוו לעשות את הדברים טוב יותר, הדבר כמובן לא מקרי לאור 15 איבודי הכדור של הנבחרת כשגיא גודס ראה כיצד גרמניה קולעת 16 נקודות בלבד מאיבודי הכדור. השטף ההתקפי לקה בחסר וגורמים בסביבת הנבחרת תהו מדוע מקס היידיגר וגבי צ’צ’אשווילי לא קיבלו קרדיט גדול יותר.
התחושה במשחק הייתה כי שון דוסון ורפי מנקו יכלו לתרום יותר גם כן, בנוסף גם העייפות של ג׳ייק כהן שחזר ארצה ב-2:30 לפנות בוקר מטורקיה די בלטה בדקות בהן השחקן נלחם על הפרקט. אחד הסממנים הבולטים ביותר לבעייתיות של הנבחרת במשחק ההתקפה הייתה כמות הזריקות הפנויות אליה הגיע היידגר, שבילה 9 דקות על הפרקט וזרק 4 פעמים בלבד, כאשר ההגנה הגרמנית הובילה את שחקני הקו האחורי לקחת זריקות קשות כשגל מקל וים מדר סיימו את המשחק עם 7/23 מהשדה.
3 צפייה בגלריה
שחקני נבחרת ישראל מאוכזבים
שחקני נבחרת ישראל מאוכזבים
שחקני נבחרת ישראל מאוכזבים
(איציק בלניצקי)
הנבחרת המריאה הבוקר לכיוון גרמניה לקראת המשחק השני בחלון הנוכחי כאשר ההבדלים בין הסגל שגרמניה תגיע איתו למפגש הוא שונה באופן מהותי לפחות מבחינה קונספטואלית ואופי. אם הסגל שניצח את נבחרת ישראל עשה זאת דרך סגנון משחק פיזי והגנה שסגרה קווי מסירה והביאה ללא מעט איבודי כדור, הרי שהפעם יהיה מדובר בסגל שהוא אלגנטי יותר, כזה שמבחינה פיזית יהיה לשחקניו של גיא גודס אולי קל יותר להתמודד איתו, אך מבחינת כישרון וניסיון הוא צפוי להקשות אפילו יותר.
3 צפייה בגלריה
גל מקל וג'ייק כהן מאוכזבים
גל מקל וג'ייק כהן מאוכזבים
גל מקל וג'ייק כהן מאוכזבים
(איציק בלניצקי)
תומר גינת, שהיה מנקודות האור הבודדות של הנבחרת עם 20 נקודות ו-7 ריבאונדים, אמר לאחר המשחק: "אני חושב שהתחלנו את המשחק טוב מאוד, לא מצאנו את הקצב כדי לרוץ ולהגיע למגרש הפתוח. הסיפור של המשחק היה המחצית השנייה, החטאנו זריקות פנויות והם לקחו יותר מדי ריבאונד התקפה, נחפש את הכימיה שלנו בחזרה וננסה לנצח בגרמניה ביום שני. הגרמנים עשו הגנת חילופים והכריחו אותנו לשחק אחד על אחד, אנחנו באים ל-4-5 אימונים, כל אחד מקבוצה אחרת, זה לא תירוץ, אבל ההגנה שלהם הייתה מצוינת”.
שמוליק דניאל סגן אלוף העולם בחתירה באולם