1 צפייה בגלריה
ולדימיר פוטין ורומן אברמוביץ' בימים טובים יותר
ולדימיר פוטין ורומן אברמוביץ' בימים טובים יותר
ולדימיר פוטין ורומן אברמוביץ' בימים טובים יותר
(רויטרס)
האם אנחנו בדרך לרעידת אדמה בכדורגל העולמי? באנגליה מדווחים היום (שבת) כי אפקט הפרפר בעקבות הפלישה הרוסית לאוקראינה עלול להשפיע גם על צ’לסי והבעלים שלה, רומן אברמוביץ’. לאחרונה דווח באירופה כי בעקבות הקשר הקרוב שלו עם ולדמיר פוטין, לאברמוביץ’ יש בעיות בכל הקשור למגוריו בבריטניה ועלול לקבל איסור לגור באנגליה.
צ’לסי אמנם צפויה לערער על העניין, אך זה לא נגמר פה. באנגליה ממשיכים לסקר את הדרמה ואחד מחברי הפרלמנט בבריטניה, כריס בראיינט, מעוניין להטיל סנקציות על אברמוביץ’ בשל קשרו עם פוטין. בעלי צ’לסי מצידו מכחיש כל העת כי יש קשר מיוחד בינו לבין נשיא רוסיה, אך זה לא מונע מבריטניה להציב סימני שאלה בנוגע לעתידו בצ’לסי.
לפי הפרסום, לצ’לסי יש מחזרים פוטנציאלים מארצות הברית, שרוצים להישאר אנונימיים בשלב הזה, והם מתכננים לגבש הצעות על מנת לרכוש את המועדון מידיו של הרוסי-ישראלי. אברמוביץ’ מחזיק בבלוז מאז 2003 והוביל את המועדון להצלחות רבות הכוללות אליפויות, זכיות בליגת האלופות וגביעים נוספים.
חבר הפרלמנט בראיינט שמתנגד לו פומבית אמר: “השגתי מסמך שדלף מ-2019 ממשרד הפנים ומראה על פעולות לא חוקיות בנוגע לכספים בין אברמוביץ’ לרוסיה. יש פעילות מושחתת. יש לפעול בצעדים כנגדו בבריטניה. הוא לא אמור להיות בעלים של מועדון כדורגל במדינה הזו. אנחנו צריכים לבחון את נכסיו שכוללים את ביתו בשווי 152 מיליון ליש”ט”. בשלב הזה, יש לציין, אין כל סנקציה שהוטלה על אברמוביץ’.
מי שנשאל בנושא הוא מאמן צ’לסי, תומאס טוכל, שאמר בין היתר: “באופן כללי, המצב עבורי ועבור השחקנים הוא קשה. ברור שזה מדאיג וקשה להשתחרר ממה שקורה מסביב. אנחנו צריכים להיות סבלניים”.
על הכוונת: סאול מועמד לברצלונה