3 צפייה בגלריה
טורניקה שנגליה
טורניקה שנגליה
טורניקה שנגליה
(רויטרס)
סאגת טורניקה שנגליה מגיעה לסיומה: לאחר שצוטט במולדתו שהוא יעזוב את צסק”א מוסקבה, שמזוהה עם הצבא הרוסי, הסוכן שלו הוציא הודעה רשמית בה הוא מכחיש את הנאמר והפורוורד הגיאורגי יישאר ברוסיה, נכון לשעה זאת.
בהודעה של סוכנות “אוקטגון” נמסר: “שנגליה לא הוציא הודעה שכזאת לאף עיתונאי או כלי תקשורת, גם לא במדינתו. השחקן כרגע מתמודד עם עניין משפחתי ונמצא בקשר ישיר עם ראשי צסק”א. כל הודעה שכזאת תגיע קודם כל למועדון”.
קודם לכן, שנגליה צוטט בראיון במולדתו: “התמונה שהעלתי (דגל אוקראינה עם כיתוב: מתפלל בשביל אוקראינה! תשארו חזקים!), היא צעד מחאתי נגד פלישתה של רוסיה לאוקראינה. אני לא רואה אפשרות שאמשיך לשחק עבור מועדון שמזוהה עם הצבא הרוסי”.
3 צפייה בגלריה
העמוד של טורניקה שנגליה
העמוד של טורניקה שנגליה
העמוד של טורניקה שנגליה
(מערכת ONE)
עם זאת, ניקוס ורלאס, אחד מאנשי סוכנות השחקנים ‘אוקטגון’, אשר מייצגת את שנגליה, צייץ בטוויטר: “טוקו שנגליה לא סיפק שום הצהרה לאף כלי תקשורת. הוא מרוכז כעת בטובת משפחתו. כאשר תתקיים החלטה בנוגע לעתידו הוא ידבר בראש ובראשונה עם צסק”א מוסקבה”.
במקביל לסוגיה סביב שנגליה, משפחתו של דניאל האקט עזבה את רוסיה וחזרה לאיטליה, כאשר הגארד נשאר שם לבד. לא ברור גם מה יהיה עם שחקנים כמו אפה לונדברג הדני ומריוס גריגוניס הליטאי, כשגם יש חשש לגבי הגעתו של הרכש החדש קווין פנגוס לרוסיה, שעדיין לא ברור אם הגיע. גם בגזרת המאמן לא שקט, כאשר יכולה להיווצר סיטואציה שבה גם דימיטריוס איטודיס יעזוב את הקבוצה.
מלבד זאת, היו גם אלה ספורטאים מבית שיצאו נגד הפעילות הצבאית של מדינתם. שני כוכבי הטניס, אנדריי רובלב ודניל מדבדב, שהביעו ביקורת. מי שיהפוך ביום שני למדורג ראשון בעולם אמר: "בתור טניסאי אני רוצה לקדם שלום בכל העולם, לא קל לשמוע את החדשות". רובלב מצדו כתב על המצלמה בסיום המשחק שלו: “אין מקום למלחמות”.
3 צפייה בגלריה
דניל מדבדב
דניל מדבדב
דניל מדבדב
(רויטרס)
כמו כן, הנהלת היורוליג הודיעה כי הקבוצות הרוסיות לא יורחקו מהמפעל הבכיר של אירופה, אבל יארחו מחוץ למדינתן עד הודעה חדשה. בנוסף, בפורמולה 1 הודיעו שהגראנד פרי בסוצ’י לא ייערך השנה ומנצ’סטר יונייטד הודיעה רשמית כי ביטלה את הסכם החסות שלה עם חברת אירופלוט הרוסית.
קבוצה נוספת שיש בה חשש גדול לעזיבה של שחקנים היא זניט סנט פטרסבורג, בשורותיה משחקים מינדאוגאס קוזמינסקאס וארטוראס גודאיטיס מליטא, שהייתה בעבר חלק מברית המועצות. גם עתידו של מתיאוש פוניטקה הפולני נמצא בספק ויש חשש ששלושתם יעזבו את הקבוצה בגלל המצב הביטחוני.
בנוסף, שבאז נאפייר כבר עזב את זניט על פי דיווח של ארטם קומארוב, שכתב בטוויטר: “שבאז נאפייר עזב את זניט, כך אומרים לי מקורותיי. עם זאת, הסיבה לעזיבה לא ברורה, כאשר נטען שהוא היה עוזב את רוסיה בכל מקרה כי הוא ‘הרגיש שאינו מוכן לשחק’ וזו הסיבה שהחליט להכין את עצמו לטיסה הביתה”.
גודס: ״רוצים להגיע לאליפות העולם״