4 צפייה בגלריה
עידן ורד זכה בפרס אות ההגינות
עידן ורד זכה בפרס אות ההגינות
עידן ורד זכה בפרס אות ההגינות
(צילום: החלוץ חינוך דרך ספורט)
מרגש ומגיע: בטקס חגיגי הוענק היום (שלישי) "אות ההגינות" לקשר הפועל תל אביב עידן ורד כאות הוקרה והערכה לפועלו למען החברה בכלל והילדים בפרט. בנוסף, המשחקים המיוחדים שהתקיימו במסגרת הטורניר לקבוצות ילדים של ארגון "החלוץ – חינוך דרך ספורט", הוקדשו לזכרם של הנרצחים בפיגועים בחודש האחרון ולחיזוק כוחות הביטחון כשהאירוע נפתח בדקת מחיאת כפיים מרגשת.
קשר הפועל תל אביב עידן ורד אמר על הזכייה באות: “זה כיף גדול ואני באמת שמח, אין יותר כיף מלעשות טוב והמסר שלי לכל החברה הצעירים: אין קשר בין ניצחון והפסד, תהיו בני אדם, תעשו טוב ויהיה לכולנו יותר כיף ביחד. תודה רבה לחלוץ על הבחירה בי, אני שמח להיות פה. כיף גדול וכבוד גדול”.
ורד זכה באות ההגינות על מאבקו להפעלת מפעל ההזנה ודאגה שלא יחסר לשום ילד וילדה המצרך הבסיסי – מזון, לדבריו: “מפעל ההזנה נגע בי בזמן הקורונה, גם נהייתי בדיוק אבא. זה לא ייתכן שיש קרוב לחצי מיליון נערים ונערות ללא אוכל בגלל שסגרו את מפעל ההזנה. יצאנו למאבק, אנחנו עדיין בעיצומו ונצליח בסוף שלכל ילד וילד יהיה אוכל. זה דבר בסיסי, אני מאמין בעצמי ובהמון אנשים טובים שיגרמו לזה להיות”.
4 צפייה בגלריה
עידן ורד זכה בפרס אות ההגינות
עידן ורד זכה בפרס אות ההגינות
עידן ורד זכה בפרס אות ההגינות
(צילום: החלוץ חינוך דרך ספורט)
“אות ההגינות” הינו אירוע שנתי של ארגון 'החלוץ' להערכה והוקרה של ספורטאים המובילים מהלכים חברתיים ומקדמי חינוך ליצירת חברה מכבדת, הוגנת ומחבקת המחברת בין אנשים ומחזקת את הקהילה. ועדה מקצועית בוחנת את המועמדים השונים ובוחרת את הספורטאי שתרם את התרומה המשמעותית ביותר לקידום חברה צודקת, סובלנית ושוויונית.
ורד חשף גם כי סבל מהתקפי חרדה והעלה את המודעות והשיח החשוב בנושא: “חרדות זה דבר שכיח אבל בארץ אין על זה שיח. אחרי שדיברתי על זה לפני כשנתיים זה עלה לסדר היום. המטרה שלי ושל עוד הרבה חברה כמו מאור בוזגלו, עודד קטש ועוד, שזה יהיה כמו כל פציעה רגילה ברגל שיש לך לשבוע שבועיים וחיים עם זה בשלום וללא בושה. היום 70% מהעולם עם חרדות ומאוד חשוב להבין ולדעת להתמודד עם זה”.
4 צפייה בגלריה
עידן ורד
עידן ורד
עידן ורד
(עמרי שטיין)
“עידן הוא סמל לאנושיות, הגינות ופעילות למען הזולת בדגש על ילדים ונערים מאוכלוסיות מוחלשות. ורד יצא נחרצות נגד הפסקת מפעל ההזנה וקידם חלוקה ללמעלה מ-300,000 ילדים שלא קיבלו ארוחה חמה בזמן הקורונה”, אמר עומר ליבנת, מייסד ומוביל ארגון החלוץ. בנוסף, מציינים ב'חלוץ' המתמחים בספורט חברתי לילדים ונוער, כי ורד העצים וחיזק קבוצות נוספות בחברה כשהצהיר כי גם הוא סבל מהתקפי חרדה.
בארגון החלוץ מבית תנועת דרור ישראל מפעילים מסגרות רבות בפעילות ספורט מגוונת בכל רחבי הארץ עם אלפי ילדים ובני נוער, כאשר הדגש הינו לעודד ולקדם חינוך לתרבות ספורט הוגנת ושוויונית, תוך הקפדה על ערכים של הוגנות ליצירת חברה מכבדת, הוגנת ומחבקת המחברת בין אנשים ומחזקת את הקהילה.
4 צפייה בגלריה
עידן ורד
עידן ורד
עידן ורד
(רדאד ג'בארה)