1 צפייה בגלריה
עשהאל שבו
עשהאל שבו
עשהאל שבו
(JCD photograph)
שחקן הכדורסל הפראלימפי, עשהאל שבו, יזכה לכבוד גדול וידליק משואה בטקס יום העצמאות הקרוב בהר הרצל. שבו איבד את אימו ושלושה מאחיו בפיגוע טרור בשנת 2002, כשהיה בן 9 ומחבל חדר לביתו באיתמר.
עשהאל ואחותו אביה נפצעו כשעשהאל הסתתר באחד הארונות וחולץ על ידי כוחות צה״ל ומגב. הוא איבד את רגלו הימנית בפיגוע וכחלק מהשיקום החל לשחות ולשחק כדורסל בנבחרת ישראל בכדורסל כיסאות גלגלים, על הדרך הוא הפך לאחד מהכדורסלנים הבכירים בענף ולמאמן כדורסל.
“עשהאל שבו הוא סמל לניצחון הרוח", מסר שר התרבות והספורט חילי טרופר. "מתוך שבר גדול, אובדן אם ושלושה אחים ופציעה קשה, הוא בחר לצמוח. עשהאל הוא ספורטאי מצטיין, איש חינוך ומודל עבור כל מי שמתמודד עם קושי ומתעקש לנצח כל יום מחדש". שבו הוא חלק ממועדון ספיבק שמלווה אותו מימי האשפוז הראשונים לאחר הפיגוע.
יו"ר ההתאחדות לספורט נכים, רו"ח אהוד רצאבי, אמר: “הבחירה בעשהאל זו גאווה גדולה של כולנו, הכרתי אותו כילד, וכבר אז בלט בנחישותו. ליוויתי אותו במשך השנים בגאווה גדולה, ועכשיו כשקיבל את ההכרה וההוקרה אני משוכנע שישמש מגדלור לצעירים רבים, הן בחתירה למצוינות והן בערכיו כאדם”.
יו"ר הוועד הפראלימפי אלי בירנבאום: “עם היוודע דבר בחירתו של עשהאל להשיא משואה, שמחה רבה מילאה את כולנו. עשהאל הוא דוגמה ומופת לרבים, צעירים ומבוגרים, הוא ספורטאי מצטיין ואחד השחקנים המשמעותיים בנבחרת ישראל בכדורסל כיסאות גלגלים, מייצג את המדינה באליפויות אירופה, מאמן את הדור הצעיר ותורם לקהילה”.
הסיבה שהמשטרה מחפשת את אקס אתלטיקו