3 צפייה בגלריה
ברק בכר
ברק בכר
ברק בכר
(עמרי שטיין)
ברק בכר הוביל גם העונה את מכבי חיפה לאליפות. הירוקים הציגו את הכדורגל הטוב ביותר בישראל שנה שנייה ברציפות וזכו בתואר בצדק רב. המאמן, שזכה גם בתואר מאמן העונה, התראיין בטקס הנבחרים של ONE בשיתוף ארגון שחקני ושחקניות הכדורגל, ודיבר על המטרות לקראת העונה הבאה, על נקודת המפנה של העונה וההישגים שלו ביחס למאמנים הישראלים הטובים ביותר.
ברק בכר אמר: “האמת שלא חגגתי, השחקנים חגגו ומגיע להם, אבל היה לי יום קשה אחרי ההפסד, גם יום לפני עלינו לקבר, הכול ביחד היה לי קצת יותר מדי, אבל נמצא את הזמן לחגוג. העונה הייתה מאוד ארוכה, היו בה המון אירועים, הדחה מוקדמת באלופות, אחרי זה הצלחנו לעשות בתים שזה היה חשוב למועדון כלכלית ומקצועית, להתחיל להשתלב באירופה ולצבור דירוג שיעזור לשנים הבאות.
נפלנו על בית עם קבוצות מאוד חזקות. איך שסיימנו את המפעל האירופי עשינו את המשחקים הכי טובים שלנו עם תצוגות שלא היו הרבה שנים בכדורגל הישראלי מבחינת איכות, לחץ, שערים ומצבים. אחרי זה באה הירידה שיכול להיות שהיא טבעית. לא קרה לי שהפסדתי שלושה מארבעה משחקים, אבל ברור שיש עייפות החומר, יש גם פלייאוף שהוא יותר קשה מהשנים הקודמות, רק שתי קבוצות ניצחו בחוץ”.
ברק בכר: ליגת אלופות? ננסה לעשות סנסציה
על הרגע בעונה שהיה מדהים מבחינתו: “אני יודע שלקהל המהפך מול מכבי ת”א היה גולת הכותרת והפיק, אבל ה-1:2 בטרנר שבחצי הראשון הייתה תצוגה מדהימה ובחצי השני תצוגה של אופי – שם ראינו כמה עוצמה יש לנו. אני אקח אתכם גם למשחק בטדי, הגענו אחרי תיקו מול נוף הגליל וכשהייתה ירידה ונקודה הפרש על ב”ש ו-3 ממכבי ת”א, בית”ר הייתה עם אבוקסיס ומומנטום וניצחנו 0:1 בקושי, ושם הבנו שזה היה אולי הניצחון הכי חשוב העונה ואז התחלנו את הפלייאוף. זה מה שעזר לנו לזכות”.
על הרצון להעפיל לליגת האלופות: “אנחנו עובדים כל השנה, המאבקים במשך העונה הם בליגה ושם היה הפוקוס שלי, אבל עכשיו כשהבטחנו את האליפות אפשר להתחיל לעבוד על שנה הבאה. יש גמר בגביע ועוד משחקים בליגה שהם חשובים, אנחנו משחקים מול קבוצות שהמשחקים חשובים להן ורוצים לבוא בצורה ספורטיבית. כמובן שיהיו שינויים כי יש כל שנה, רואים את עייפות החומר וברור שיש מסקנות. ליגת האלופות זה אפשרי? כל דבר זה אפשרי. ברור שזה קשה, אנחנו אמורים להרוויח סיבוב וזה מאוד משמעותי, הראשון הוא קשה, שלב בתים זה חשוב מאוד למועדונים פה, זה כסף, זה נקודות ומפעלים שהם ברכה לכדורגל הישראלי”.
3 צפייה בגלריה
ברק בכר וצ'ירון שרי
ברק בכר וצ'ירון שרי
ברק בכר וצ'ירון שרי
(עמרי שטיין)
על הלקחים שלמד מהעבר כדי להעפיל לאירופה: “לצערי משנה לשנה זה נהיה יותר קשה בגלל הדירוג של הישראליות. צריך לעבור ארבע קבוצות ולרוב הן גם מדורגות, שזה מאוד קשה. אני מניח שלא נהיה מדורגים, אפשר לעשות הכול, עם הגרלה טובה וחיזוק טוב אפשר לעשות את זה. שנה שעברה קיבלנו את קייראט שהייתה בשיא העונה וזה היה כמעט בלתי אפשרי לעשות משהו. אי אפשר אחרי שבועיים וחצי להגיע לכושר משחק. השנה יש יותר זמן, ההכנה תהיה טובה יותר ואנחנו לומדים מה קבוצות בסדר גודל שלנו שהגיעו להישגים האלה של ליגת האלופות עשו. נעשה את הכול כדי להגדיל את הסיכויים לעשות סנסציה”.
על האפשרות לזכות באליפות שלישית: “עכשיו לקחנו אליפות שנייה, צריכים להתאושש אחרי מה שקרה, לחגוג קצת, להתכונן לגמר גביע. ברור שכשלוקחים שתי אליפויות יש תיאבון לקהל ולתקשורת וברור שהמטרה תהיה עוד פעם לזכות, המועדון הזה תמיד צריך להיאבק על כל התארים. משנה לשנה זה הופך להיות יותר קשה, לשמור על זה זה לא קל, אבל גם בבאר שבע וגם בחיפה השנה השנייה הייתה יותר טובה ואיכותית. השנה השלישית בבאר שבע הייתה מאוד מאוד קשה, היו משברים ודברים הזויים, ברדה כמעט מת לנו, ויטור נפצע בתחילת השנה ועדיין לקחנו אליפות עם הלשון בחוץ. משנה לשנה זה יותר קשה, היריבות יתחזקו, יהיה מעניין”.
3 צפייה בגלריה
ברק בכר
ברק בכר
ברק בכר
(עמרי שטיין)
על האם יהפוך למאמן הישראלי המעוטר בכל הזמנים: “זה כבוד גדול להיות ברשימה כזאת עם מאמנים כאלה. אני פחות מסתכל על זה, ברור שאני נהנה מההצלחות, אבל גם בתקופות טובות אני מעדיף להישאר בפרופורציות הנכונות וגם עכשיו כשיש הצלחות והישגים – בסוף הכול זמני. שנה אחת פחות טובה וכבר לא זוכרים מה שהיה. מנסה להישאר עם הרגליים על הקרקע ולשדרג את עצמי כל הזמן, לא לחשוב שאני יודע הכול. גם אני וגם הצוות הצלחנו השנה להביא המון דברים חדשים מקצועית ומנטלית וזה מה שחשוב”.