3 צפייה בגלריה
אנסטסיה גורבנקו
אנסטסיה גורבנקו
אנסטסיה גורבנקו
(סימונה קסטרווילארי, באדיבות איגוד השחייה)
תחרות גביע האיגוד בשחייה, תחרות הקריטריונים הישראלית, הסתיימה הערב (שישי) בבריכת וינגייט עם כמה משחים מרתקים וכמה קריטריונים נוספים למשימות הבינלאומיות, כאשר בשורה התחתונה - שמונה שחיינים עמדו בקריטריון לאליפות העולם.
בסיום התחרות, שמונה שחיינים ושחייניות קבעו את הקריטריונים לאליפות העולם במשחים אישיים: אביב ברזלי, אנסטסיה גורבנקו, לאה פולונסקי, גל כהן גרומי, מירון חרותי, דניס לוקטב, מיכאל לייטרובסקי ותומר פרנקל. אליהם, יצטרפו בהמשך גם שחייניות ושחיינים נוספים להשלמת רביעיות השליחים אליהם נקבעו קריטריונים, וזאת לאחר החלטת צוות המאמנים בנבחרת ישראל.
אנסטסיה גורבנקו השיגה ניצחון במשחה היוקרתי ל-100 מטר חופשי עם 55.02 שניות, 3 עשיריות בדיוק לפני דריה גולובטי שמתחילה להיראות נהדר וממש על סף הפריצה הגדולה שלה. אצל הגברים ניצח תומר פרנקל בשיא אישי של 49.15 שניות, מעט לפני דניס לוקטב ומירון חרותי.
3 צפייה בגלריה
אנסטסיה גורבנקו
אנסטסיה גורבנקו
אנסטסיה גורבנקו
(סימונה קסטרווילארי, באדיבות איגוד השחייה)
השיאן הישראלי הטרי ב-100 מטר חזה כריס פיצ'וגין השלים דאבל עם ניצחון גם ב-50 חזה, תוך שרשם מקבץ נאה של 27.38 שניות במוקדמות ו-27.43 שניות בגמר. במשחה זה ניצחה גם קרן אייזברוך בתחרות לנשים עם 33.41 שניות. ב-200 גב לנשים ניצחה אביב ברזלי, שכבר השיגה את הכרטיס לאליפות העולם והתקרבה לשיאה הישראלי עם 2:11.46 דקות.
אצל הגברים, דוד גרצ'יק קבע שיא אישי מרשים כבר במוקדמות של 1:58.20, רק 13 מאיות מקריטריון אליפות העולם. יעקב טומרקין סיים שני בגמר עם 2:00.90 ושלישי היה ענבר דנציגר, שהשיג קריטריון לאליפות אירופה לנוער. עוד במשחה זה, אוקאן גולדין קבע קריטריון נוער וגם שבר את השיא הישראלי לגילאי 15 ו-16 עם 2:03.16 דקות, תוך שניפץ בין היתר את השיא הוותיק של נמרוד שפירא בר אור שהושג ב-2004.
3 צפייה בגלריה
אנסטסיה גורבנקו ודוד גרצ'יק עם המדליות
אנסטסיה גורבנקו ודוד גרצ'יק עם המדליות
אנסטסיה גורבנקו ודוד גרצ'יק עם המדליות
(צילום: באדיבות איגוד השחייה)
ב-800 חופשי ניצחו אופק אדיר אצל הנשים עם 9:01.69 דקות ויואב רומנו אצל הגברים עם 8:09.89 דקות, כאשר שניהם השיגו למעשה שיאים אישיים וקריטריונים לאליפות אירופה לנוער, כשגם השני אצל הגברים מאור גורלניק קבע את הקריטריון. קריטריון נוער נוסף קבעו תום מיניס ומעיין לבקוביץ' ב-200 גב, ומרטין קרטאבי ב-100 חופשי.
יועץ העל של איגוד השחייה, דייב מארש, סיכם: "הייתה תחרות טובה מאוד, אני שמח שמי שהיה צריך לעשות את הקריטריון עשה זאת, וגם נראה שהשחיינים לא השקיעו מאמץ מיוחד לשם כך, כלומר יש להם עוד רזרבות לאליפות העולם. אני שמח לראות את השיפור הרוחבי של כל השחייה הישראלית, ומשמחת במיוחד העובדה שיש לנו נבחרת נוער גדולה של כ-20 שחייניות ושחיינים מצוינים ונבחרת קדטים מוכשרת. עכשיו נחזור לכמה שבועות של אימונים לקראת אליפות העולם, כשביניהם נצא לתחרות הכנה אחת בברצלונה. בהחלט אפשר להיות אופטימיים לקראת המטרות הבאות בקיץ".
גג של צוללת: איך יראה אצטדיון ויאריאל?