6 צפייה בגלריה
גדי ברומר
גדי ברומר
גדי ברומר
(רדאד ג'בארה)
ביום שני תיפתח בישראל אליפות אירופה עד גיל 17, אותה מארחת ישראל. נבחרת ישראל תחת גדי ברומר שובצה ב’בית המוות’ יחד עם נבחרות גרמניה, איטליה ולוקסמבורג. באליפות משתתפות מיטב המדינות: הולנד, צרפת, ספרד, בלגיה, דנמרק, פורטוגל, טורקיה, סקוטלנד, ומבחינת הציבור, הוא יוכל לצפות בו בכישרונות העתיד של הכדורגל האירופאי.
נבחרת ישראל תפתח את האליפות במשחק מול נבחרת לוקסמבורג שיתקיים ביום שני באצטדיון הברפלד. כאמור, מי שמוביל את הנבחרת הוא גדי ברומר שחטף השבוע את הזובור הגדול מההתאחדות לכדורגל. רק בחודש הקודם הזניקו אותו כמאמן חירום למשחקי האמון של הנבחרת הבוגרת מול גרמניה ורומניה אחרי שמרקו בלבול התפטר.
כולם כל הזמן שיבחו את ברומר על ניהול הנבחרת הבוגרת, ואמרו שהוא זה שיקבל את מינוי הנבחרת הצעירה במקום אלון חזן. גם המנהל המקצועי של הנבחרות הצעירות, יילה חוס, אמר שהוא רוצה את ברומר. אך פלאי העסקנות של הכדורגל הישראלי, וברומר יישאר כמאמן הנערים.
6 צפייה בגלריה
גדי ברומר
גדי ברומר
גדי ברומר
(רדאד ג'בארה)
רגע לפני תחילת האליפות, ערכנו עם בומר ראיון על הנבחרת והאליפות וכמובן שגם נגענו במה שעשו לו השבוע. ברומר כהרגלו ג'נטלמן אמיתי, בטח גם לפני האליפות, ולא הרגיש נוח להגיד את מה שהוא חושב באמת על מה שנעשה לו.
גדי, באיזה מצב מגיעה הנבחרת? "בסך הכול, אני חושב שעשינו הכנה די טובה. היה לנו קושי בלמצוא יריבות בגלל שאנחנו לא משתתפים בשלב העלית בגלל שאנחנו מארחים ועלינו אוטומטית לטורניר. בסך הכול אין תלונות. השחקנים התאמנו מצוין ולדעתי אנחנו מוכנים לטורניר".
מה מייחד את הנבחרת? "הצלחנו לעשות תלכיד קבוצתי נטול אגו. חבורה מאוד מחויבת, שחקנים מוכשרים. אני לא חושב שיש כוכב אחד שאפשר להצביע עליו ואני חושב שהנבחרת די מאוזנת".
הקהל שיבוא לראות ולעודד את הנבחרת, מה יראה? "נבחרת שחושבת התקפה, נבחרת שדוחפת קדימה, מאמינה בעצמה. נבחרת שלא מוותרת שרוצה להשיג תוצאות טובות, אבל בעיקר שחקנים שמאוד מחויבים למטרה ולמשימה".
6 צפייה בגלריה
גדי ברומר
גדי ברומר
גדי ברומר
(איציק בלניצקי)
יש לכם בית לא קל, עם גרמניה, איטליה, ולוקסמבורג. מה אתה יכול לספר על היריבות שמצפות לכם? "גרמניה זו אחת הנבחרות הטובות שאני ראיתי כמאמן עד גיל 17, כנראה שיש שם דור מוכשר, גם האיטלקים נבחרת ממש ממש טובה. לוקסמבורג בוא נגיד שהיא בדרג שלנו מבחינת היכולות שלה והדור הזה, כי הנבחרות הקודמות של לוקסמבורג היו פחות טובות. הם הציגו נבחרת טובה שהדיחה את אנגליה בשלב העלית וזה אומר את הכול".
אז מי שחושב שזה הולכות להיות שלוש נקודות בטוחות נגדם טועה. "זה לא הולך להיות טיול בכל מקרה. חוויתי את היורו עם שנתון 2001, כל מי שמגיע למעמד הזה זו נבחרת ראויה וטובה".
מה אתה יכול לספר יותר על נבחרות גרמניה ואיטליה? "יש שם מספר שחקנים שטעמו את הבונדסליגה כבר בגיל הזה. יש שם חלק שמתאמנים עם קבוצות בוגרות. נבחרת בכל פרמטר שהם בטופ אם לא העולמי אז בטח האירופאי, אבל לדעתי גם העולמי. זו נבחרת גרמנית שמתאמנת בקצבים הכי גבוהים. הם הגיעו לפה עם 28 אנשי צוות. נבחרת איטליה זו נבחרת שקשה מאוד להתמודד מולה כי היא משחקת בשיטה מאוד מסוימת, בצורת היהלום, יש להם חופש התקפי ויש להם נתונים פיזיים. נבחרת מאוד פיזית וחזקה עם יכולות התקפיות מאוד טובות".
6 צפייה בגלריה
נבחרת הנערים בכדורגל
נבחרת הנערים בכדורגל
נבחרת הנערים בכדורגל
(ההתאחדות לכדורגל)
לאחר כל הדברים האלה, אנחנו יכולים לעלות שלב? "המטרה שלנו היא קודם להתמודד, לראות שאנחנו מסוגלים לזה. כמובן שאם נעלה שלב זה יהיה הישג, כי קבלנו בית לא פשוט. אבל אני מאוד מאמין בנבחרת הזו. נבחרת שעד עכשיו בטורנירים ששיחקנו בבלארוס, בהונגריה, נבחרת שזכתה בטורנירים, נבחרת מאוד מחויבת עם שחקנים מוכשרים".
ספר על התהליך שהנבחרת עברה בהרכבתה. "נבחרת מאוזנת מהרבה קבוצות, עברנו תהליך יחסית ארוך, עברו קרוב למאה שחקנים בשנתון הזה בנבחרות. הייתה מטרה לראות כמה שיותר שחקנים עד שבחרנו לטעמנו את ה-20 הטובים ביותר. זה היה תהליך ארוך אבל מאוד מרוצים ממה שרואים כרגע ומקווה שיוכיחו את זה ביורו".
יש לחץ על השחקנים בגלל שזה בארץ? "הם עדיין לא נחשפו לציפיות כאלה. הם יודעים שהם הולכים לשחק מול נבחרות הטובות ביבשת. כמובן שיהיו לחצים בגלל שזה בארץ וכל המסביב. ברמה המנטלית ננסה לנטרל את זה. המטרה לגרום להם להבין שזה בסך הכול כדורגל וצריך ליהנות מהתהליך. מבחינתנו זה רק שלב בקריירה שלהם מטרה שיגיעו לקבוצות הבוגרות. בסופו של דבר שהשחקנים האלה יהיו בנבחרת הבוגרת של ישראל. יש לציין שכולם היו שותפים בקביעת הסגל, זה לא רק אני. זה אני, הצוות שלי, משה סיני ועוד אנשים היינו יושבים בבית הנבחרות ועשינו ניתוח של כל השחקנים, אחד אחד, עד שבחרנו את הסגל שלדעתנו הוא הנכון מכל ההיבטים".
6 צפייה בגלריה
נבחרת הנערים עד גיל 17
נבחרת הנערים עד גיל 17
נבחרת הנערים עד גיל 17
(ההתאחדות לכדורגל)
זה לחץ גדול מאוד, שלושה משחקים בשלב הראשון תוך שישה ימים. "אנחנו די מאורגנים לסיפור הזה. כל הצוות ממאמן שוערים גילי בן נחום, מאמן הכושר אודי בן שמחון, עוזרי המאמנים, ניצן דמארי וגילי ורמוט. יש לנו צוות רפואי, תזונאי כל מכלול הדברים שצריך לאושש אותם. זה קצבים שהם עוד לא חוו אבל גם עבדנו מאוד קשה כדי להכין אותם לזה ומאמין שיעמדו בזה".
המשחק הראשון שלכם בראשון לציון, לא בדיוק עיר של כדורגל, לא מקום שהקהל מגיע אליו לראות משחקים, אתה מצפה לראות אצטדיון מלא? "אני מאוד מקווה, לא יכול להכריח אף אחד. יש מספיק חשיפה, אצלנו בארץ למשחקי הנוער יש רייטינג ורוצים לראות את דור העתיד. אני מזמין את כולם שיוכלו לבוא וליהנות מכדורגל טוב".
כמובן שאי אפשר גדי שלא לגעת במה שקרה השבוע, אחרי שיילה חוס אמר שאתה תקבל מבחינתו את הנבחרת הצעירה החליטו לבסוף למנות את גיא לוזון, לאחר שכולם אמרו שאתה ראוי לתפקיד, הראש שלך ברור בנבחרת עד גיל 17, אבל בטח שזה לא עבר אצלך בצורה חלקה כל מה שקרה. "אני אגיד לך את האמת. אני רוצה לאחל בהצלחה לגיא לוזון שמונה לנבחרת הצעירה, הצלחה שלו זו הצלחה של הכדורגל הישראלי. כמובן אני רוצה שגיא יצליח. אני כל הזמן אמרתי שאני איש מערכת, באתי לפה כדי לפתח שחקנים. יש כמובן התפתחות שלי, כנראה שזה לא היה הזמן המתאים כרגע גם מבחינת אלה שבחרו את מי שצריך להיות מאמן.
6 צפייה בגלריה
גיא לוזון
גיא לוזון
גיא לוזון
(חגי מיכאלי)
יש לי את הדרך שלי אמשיך לעבוד קשה עד שיגיע הרבה שאני באמת אוכל להתקדם קדימה בתחום הזה. אני מאוד נהנה ממה שאני עושה, לא רואה בזה איזשהו מעצור, להפך. אני מקווה שאוכל ללמוד מגיא ומהדרך שלו. הוא גם יהיה שותף למה שאנחנו עוברים. הצלחה שלו תוביל את כל הנבחרות להצלחה".
אבל התאכזבת? "אולי, אתה יודע מה? לא. הכוונה מבחינתי היא לאן שאני אמור להגיע אגיע. זה בסדר, אני לא ממהר בתהליך שלי ובטח לא בתהליך של הצעירים. כנראה שיש לי מה ללמד".
או שתגיע במקום אחר לאן שצריך. (צוחק) "את זה אתה אמרת".
המלך דוד: סילבה וסוסיאדד דרסו את קאדיז