3 צפייה בגלריה
מגן הקהילה מוענק לעירוני ק"ש
מגן הקהילה מוענק לעירוני ק"ש
מגן הקהילה מוענק לעירוני ק"ש
(צילום: החלוץ חינוך דרך ספורט)
במסגרת טורניר לקבוצות ילדים הפעילות במסגרת ארגון "החלוץ - חינוך דרך ספורט" לקידום ההגינות בספורט וקריאה ליצירת חברה ישראלית שוויונית, צודקת ומשותפת שנערך היום (שלישי) במתחם וולפסון בתל אביב, הוענק פרס 'מגן הקהילה' הישראלי לקפטן עירוני קריית שמונה, סמואל בראון.
התואר ניתן על הפעילות הענפה והמגוונת של המועדון הצפוני למען הקהילה המקומית בגליל בפרט וברחבי הארץ בכלל. הקפטן הגיע לקבל את האות בשם המועדון יחד עם דובר הקבוצה ומי שמוביל את הפעילויות הקהילתיות במועדון, עדי פארג. בראון אף חילק לבני הנוער המצטיינים בארגון החלוץ אות כבוד על פעילות קהילתית. הקשר אמר: "אני שמח להיות פה ולקבל את הפרס בשם המועדון שראוי לפרס, וכמובן איזי ומשפחתו שמשרישים בנו את התרומה לקהילה והעזרה לאחר. כיף לראות נוער ערכי שעוזר לאחר ושומר על הגינות, שזה בסוף הכי חשוב. אני גאה להיות חלק ממועדון שרואה בצורכי הקהילה דבר מרכזי".
"עירוני קריית שמונה חרתה על דגלה את החיבור לקהילה, העשייה למען החברה והציבור. כך, לאורך השנה מקיימים במועדון פעילות עם שחקני מחלקת הנוער והקבוצה הבוגרת לסיוע לניצולי שואה, קשישים, העלאת המודעות למניעת אלימות כלפיי נשים, פועלת לסייע במוסדות השונים בעיר לרבות בית הספר ‘רננים’ לבעלי מוגבלויות וכו'. הגינות, פעילות למען הזולת וסיוע לאוכלוסיית מוחלשות הינם נר לרגליו של יו"ר המועדון איזי שרצקי. ערכים אלו חדרו לכל אנשי המועדון", אמר עומר ליבנת, מייסד ומוביל ארגון החלוץ.
3 צפייה בגלריה
סמואל בראון
סמואל בראון
סמואל בראון
(שחר גרוס)
שרצקי בעצמו התייחס לפרס ואמר: ״הגעתי לקריית שמונה לפני כ-24 שנה במטרה לסייע, לעזור ולתמוך בקהילה, כשלקחתי את קבוצת הכדורגל היה ברור וטבעי שהיא תתחבר לקהילה בגליל ותמשיך בעשייה ותרומה לקהילה. אנחנו שמחים ונרגשים על ההכרה והערכה שהמועדון זוכה לו בשל עשייה זו ומודים לארגון החלוץ על הבחירה בנו להיות הראשונים בישראל שזוכים במגן הקהילה”.
3 צפייה בגלריה
איזי שרצקי
איזי שרצקי
איזי שרצקי
(נעם מורנו)
בטורניר עצמו השתתפו קבוצות תל נוף, בית הערב וחושן מירושלים ותיכון חברתי חיפה כאשר קבוצת תל נוף זכתה באליפות הטורניר ואילו קבוצת חושן זכתה בתואר הקבוצה ההוגנת.
בארגון 'החלוץ' מבית תנועת דרור ישראל, מפעילים מסגרות רבות בפעילות ספורט מגוונת בכל רחבי הארץ עם אלפי ילדים ובני נוער כאשר הדגש הינו לעודד ולקדם חינוך לתרבות ספורט הוגנת ושוויונית תוך הקפדה על ערכים של הוגנות ליצירת חברה מכבדת, הוגנת ומחבקת המחברת בין אנשים ומחזקת את הקהילה. לאחר מסורת של עשור עם הענקת אות ההגינות (השנה עידן ורד זכה באות), השיקו בארגון את מגן הקהילה שגם כן יהפוך למסורת שנתית.