4 צפייה בגלריה
ארלינג הולאנד
ארלינג הולאנד
ארלינג הולאנד
(האתר הרשמי של מנצ'סטר סיטי)
מה חדש? עוד עונה עברה לה ומנצ’סטר סיטי סיימה שוב כאלופת אנגליה. הסיטיזנס של פפ גווארדיולה השלימו זכייה רביעית באליפות הפרמייר ליג בחמש השנים האחרונות והוכיחו שדבר אחד בטוח – התכולים הם השליטים הבלעדיים של הממלכה בעשור האחרון.
לכל עידן בליגה האנגלית יש את השליטה שלו – בשנות ה-70 וה-80 הייתה זו ליברפול ששלטה ביד רמה, ובעשורי ה-90 והאלפיים הייתה זו מנצ’סטר יונייטד שנכנסה חזק לתמונה וגנבה את הפוקוס בדרך להיות המועדון עם מספר האליפויות הרב ביותר בממלכה הבריטית. בין לבין נכנסו ארסנל וצ’לסי לתמונה, אך נראה שבעוד ששתי הלונדוניות לא הצליחו לייצר שושלת אמיתית – המכונה המשומנת של פפ לגמרי מתכוונת לעשות זאת.
סיטי משחקת את הכדורגל האיכותי ביותר, היפה ביותר והיעיל ביותר באנגליה כבר שנים ונראה שבקצב הזה היא בקרוב מאוד תעבור את אברטון וארסנל בצמרת הגבוהה ותכניס את עצמה לשלישייה הפותחת. ובכל זאת, לצד שליטה בזירה המקומית, מגיעה לה עונה אחר עונה קריסה מפוארת בליגת האלופות. יש שיגידו שאי אפשר להסביר את זה, שמדובר בלוזריות, בהיעדר היסטוריה ובעובדה שלמרות הכל עדיין מדובר במועדון “קטן”.
4 צפייה בגלריה
שחקני מנצ'סטר סיטי חוגגים אליפות
שחקני מנצ'סטר סיטי חוגגים אליפות
שחקני מנצ'סטר סיטי חוגגים אליפות
(רויטרס)
ולמרות הרצון למסגר את הכישלון תחת נימוקים שלא באמת רלוונטיים, ניתן להניח שהיעדר חלוץ 9 אמיתי בהרכב הסיטיזנס בשנים האחרונות היא אחת הסיבות המרכזיות, אם לא המרכזית ביותר, לכישלון האירופי של הקבוצה ממנצ’סטר. אז מה עשה פפ הקיץ? הלך על חלוץ גדול. כמה גדול? הכי גדול שיכול להיות.
ארלינג הולאנד מגיע לסיטי כדי להשלים את הבורג האחרון החסר במכונה הכל כך משומנת שהמאמן הספרדי בנה בצפון מערב אנגליה. בכל הכישלונות האחרונים של הסיטיזנס בצ’מפיונס בלטה הנאיביות, הכדורגל המדהים של הקבוצה הכי טובה בעולם לצד חוסר היכולת שלה לשים את הכדור ברשת ו”להרוג משחקים”. הדבר בא לידי ביטוי בצורה הכי ברורה בניצחון 3:4 על ריאל מדריד באיתיחאד בחצי גמר האלופות – השחקנים בתכול הציגו כדורגל מעולם אחר והיו יכולים בקלות לכבוש את החמישי והשישי אך סיפקו החמצות מצמררות שיער, והסיום? הוא זכור לכולם.
4 צפייה בגלריה
שחקני מנצ'סטר סיטי מאוכזבים
שחקני מנצ'סטר סיטי מאוכזבים
שחקני מנצ'סטר סיטי מאוכזבים
(רויטרס)
הולאנד בא להשלים את ה’קילר אינסטינקט’ הזה שחסר בסיטי. הוא חיית רחבה, הכי רחוק מהפילוסופיה של פפ אבל בדיוק מה שהוא צריך כדי להיזכר כאחד שהלך נגד הזרם שלו וחזר עם כל הקופה. הנורבגי האימתני לא יאפשר לכדורים טועים ברחבה ללכת לשום מקום אחר חוץ מהרשת העליונה. הוא יוכל לגמור עבור סיטי משחקים עוד לפני הגומלין ולמנוע שיברונות לב מיותרים מאוהדי הקבוצה.
גם בזירה המקומית, מנצ’סטר סיטי חווה בשנים האחרונות מאבקי צמרת עיקשים מול ליברפול (שלקחה לה כבר אליפות אחת) ובעונות משוגעות בהן לפעמים גם 98 נקודות לא מספיקות (זכר לאובדן האליפות של המרסיסיידרס בעונת 2018/19), חלוץ מטרה ברמתו של הולאנד הוא נכס. ביכולתו הנוכחית, הנורבגי עשוי לתת פלוס של לפחות 5-6 נקודות עבור סיטי שחסרה שחקן מטרה אמיתי בשנים האחרונות.
4 צפייה בגלריה
ארלינג הולאנד חוגג
ארלינג הולאנד חוגג
ארלינג הולאנד חוגג
(רויטרס)
נכון, להולאנד יש היסטוריית פציעות ארוכה בתקופה קצרה מדי וזהו למעשה הגורם היחיד שעלול למנוע ממנו להגיע להצלחה במנצ’סטר, אך במידה והכל ילך כשורה – הוא בדיוק מה שסיטי זקוקה לו כדי להיות מאיימת בזירה האירופית. לא מדובר בעוד חלוץ גבוה וחזק אופייני. עבור מי שצפה בהולאנד בשנים האחרונות מיותר להסביר שמדובר באחד השחקנים החכמים בעולם וכזה שלא חסר לו כלום. הוא יתאים את עצמו לפילוסופיה של פפ וישלים את מה שחסר בה כדי להפוך את סיטי למעצמה אמיתית.
הכתוב הינו טור דעה.