4 צפייה בגלריה
גל כהן גרומי
גל כהן גרומי
גל כהן גרומי
(גיא יחיאלי, באדיבות איגוד השחייה)
אליפות העולם בשחייה המשיכה היום (חמישי) בבודפשט שבהונגריה והנציגים הישראלים המשיכו לעשות חייל. גל כהן גרומי ותומר פרנקל התחרו יחדיו בחצי הגמר הראשון של 100 מטר פרפר וסיימו במקומות השביעי והשמיני בהתאמה.
כהן גרומי עצר את השעון על 51.79 שניות ולמעשה קבע שיא ישראלי חדש, כשהשיא הקודם היה שייך לחברו פרנקל, שעשה זאת לפני שנה עם 51.81. פרנקל בעצמו עצר את השעון על 51.83 שניות וסיים במקום האחרון במקצה. לאחר חצי הגמר השני, תוצאותיהם של כהן גרומי ופרנקל מיקמו אותם במקומות ה-15 וה-16 בהתאמה, במה שקבע שהצמד לא עלה לגמר.
כהן גרומי אמר לאחר שבירת השיא: “הרגשה ממש נחמדה, אני שמח שתומר ואני תמיד משתפרים אחד עם השני. הוא מושך אותי ואני מושך אותו, תמיד נשפר עוד ועוד עד שנגיע לרמות הגבוהות”.
4 צפייה בגלריה
גל כהן גרומי
גל כהן גרומי
גל כהן גרומי
(גיא יחיאלי, באדיבות איגוד השחייה)
פרנקל התייחס גם כן לשיאו את גרומי: “כבר מגיל צעיר ידעתי שזה עניין של זמן עד שיתחיל הפינג פונג בנינו. ברור שזה לא קל כששוברים לך את השיא אבל אני חושב שזה מה שמקדם אותנו”.
4 צפייה בגלריה
תומר פרנקל
תומר פרנקל
תומר פרנקל
(צילום: באדיבות איגוד השחייה)
אחריהם קפצה למים אביב ברזילי בחצי הגמר של 200 מטר גב, עצרה את השעון על 2:10:42 דקות, סיימה שישית במקצה שלה ושברה את השיא הישראלי גם כן, אך בסיכום הכללי סיימה במקום התשיעי, מקום אחד בלבד מהשתתפות בגמר.
4 צפייה בגלריה
אביב ברזלי
אביב ברזלי
אביב ברזלי
(סימונה קסטרווילארי, הוועד האולימפי בישראל)
ברזלי אמרה לאחר המשחה: “כבר בחימום הרגשתי ממש טוב, ידעתי שאני יכולה לשבור את השיא שלי וגם ממש רציתי את זה, אז זה הגיע ואני שמחה. יש בקיץ אליפות אירופה, זה נותן אינדיקציה לאיפה שאני נמצאת וליכולות שלי, אני יודעת שאני יכולה להביא את עצמי לידי ביטוי אפילו יותר”.
מיד אחר אחר, התחרה מירון חירותי בחצי גמר 50 מטר חופשי, עצר את השעון על 22:00 שניות, סיים שישי במקצה וב-13 בסיכום הכללי, שכמובן לא הספיק לא כדי לתפוס מקום בגמר. השחיין אמר לאחר המשחה: “ציפיתי ליותר, רציתי להיכנס לגמר. עדיין אני עושה 22:00 הרבה פעמים. אני חושב שכשהשיפור יגיע הוא יגיע בצורה משמעותית ונראה משהו יפה בהמשך. התחרות הבאה היא אליפות אירופה, אני חושב שאני יכול לעשות שם דברים יפים והמטרה הגדולה היא פאריס כמובן”.
אביב, גל, תומר ומירון לאחר משחי חצי הגמר