2 צפייה בגלריה
רוצה לאנגליה. מנור סולומון
רוצה לאנגליה. מנור סולומון
רוצה לאנגליה. מנור סולומון
(ראובן שוורץ)
אחרי שהמו"מ ידע עליות וירידות, עסקת המעבר של מנור סולומון לפולהאם האנגלית צפויה להיסגר באופן רשמי במהלך השבוע הקרוב. קשר נבחרת ישראל יצטרף למועדון שעלה לפרמייר ליג, כאשר קבוצתו האוקראינית, שחטאר דונצייק, תקבל עליו כ-7 מיליון אירו ו-15% ממכירה עתידית.
סולומון כיוון כל הזמן רק לעבר הפרמייר ליג, למרות שבתקופה האחרונה הוא קיבל לא מעט הצעות אטרקטיביות ממועדונים נוספים באיטליה ומקומות אחרים. סולומון עתיד לחתום לחמש שנים, כאשר השכר שלו אמור להיות כ-1.800 מיליון אירו לעונה, כאשר הצלחה של העולה החדשה אף יכולה לגרום לכך שהשכר שלו יעלה. הקיצוני נפרד משחטאר עם רזומה נאה שכולל 179 הופעות בכל המסגרות, עם 30 שערים ועוד 15 בישולים. השחקן אף בתקופה שלו במועדון זכה בשתי אליפויות, גביע אחד ורשם עוד זכייה בסופר קאפ האוקראיני.
השערים הזכורים לו במיוחד היו בניצחון במסגרת ליגת האלופות מול אטאלנטה באוקטובר 2019, ושער שוויון נגד מנצ'סטר סיטי ב-1:1, כולל כמובן שני שערים בניצחונות על ריאל מדריד ב-2020. הפלישה הרוסית לאוקראינה והפסקת הפעילות שם גרמה לירידה במחיר הכרטיס שלו. בזמנו מחיר הכרטיס ששחטאר דרשה אף עבר את ה-25 מיליון אירו. הקבוצה דחתה הצעות גבוהות עליו, וכעת אין לה ברירה בגלל שהישראלי היה אף יכול לצאת בהשאלה ללא תמורה.
2 צפייה בגלריה
אבי לוזון ביציע
אבי לוזון ביציע
אבי לוזון ביציע
(עמרי שטיין)
כזכור, אחרי ההופעה הנהדרת של סולומון וליאל עבדה בנבחרת ישראל בניצחון 1:2 על אלבניה, אמר אז אבי לוזון, יו"ר מכבי פ"ת, ל-ONE: "כאשר אמרתי שמנור שווה 20 מיליון אירו אנשים גיחכו, אני טעיתי, הוא שווה כיום כבר 40 מיליון יורו". עוד המשיך לוזון: "ליאל עבדה שווה היום הרבה יותר ממה שהוא נמכר. הוא שווה כיום כבר 15-20 מיליון אורו". (עבדה כזכור נמכר בכ-4 מיליון יורו לסלטיק). לוזון ומכבי פ"ת הם המפסידים הגדולים בסכום המכירה הנמוך כעת.
השחקן נמכר בזמנו ב-6 מיליון אירו, וכעת מכבי פ"ת תקבל כ-15% מההפרש בין סכום המכירה כעת לסכום המכירה ממכבי פ"ת לשחטאר. משמע מהפרש של מיליון אירו, יישאר לה כ-150 אלף אירו ועוד כ-4% מסך של ה-7 מיליון אירו מה שייתן לה עוד כ-280 אלף אירו. סה"כ הקבוצה ממלאבס תקבל כ-430 אלף אירו, במקום סכום גבוה פי כמה אם הכוכב היה נמכר במחירים שדרשו עליו בשחטאר לפני המלחמה.