2 צפייה בגלריה
אריק טן האח וראלף ראנגניק
אריק טן האח וראלף ראנגניק
אריק טן האח וראלף ראנגניק
(רויטרס)
המים לא נרגעים במנצ'סטר יונייטד. בעיצומו של תהליך הבנייה המסיבי, על רקע עתידו הלא ברור של הכוכב כריסטיאנו רונאלדו והעובדה שהקבוצה עדיין לא ביצעה רכש, בימים האחרונים נחשפים גם נתונים פיננסיים מדאיגים ופגיעה בהכנסות הקבוצה שמחזיקה בבעלות על יונייטד, קבוצת מנקוניאן, וכן זווית נוספת לסיום דרכו של ראלף ראנגניק.
לפי הדיווחים, המאמן החדש אריק טן האח סירב לפגוש את הגרמני לאחר שמונה רשמית, ובכך למעשה “פיטר” אותו מהמועדון. ראנגניק שהיה חתום לשנתיים והיה אמור להפוך ליועץ מקצועי מונה למאמנה של נבחרת אוסטריה. לא הרבה זמן לאחר מכן, במועדון נפרדו סופית מהגרמני, שבחצי השנה שלו המשבר המקצועי רק החריף.
כאמור, המשבר של השדים האדומים משתרע גם אל מעבר למגרש ולמרות החוסן הפיננסי של הקבוצה האנגלית, בשלוש השנים האחרונות היא ספגה ירידה בהכנסות. מסיבה זו, הידיעה כי ביום שישי הקרוב תחלק יונייטד דיוידנדים (תשלום לבעלי המניות) של 13 מיליון אירו, הציתה אש נוספת אצל האוהדים והפרשנים.
2 צפייה בגלריה
כריסטיאנו רונאלדו
כריסטיאנו רונאלדו
כריסטיאנו רונאלדו
(רויטרס)
כוכב יונייטד לשעבר והפרשן כיום, גארי נוויל, לא החמיץ הזדמנות לדבר והפציר בבעלים של יונייטד לא לקבל את התשלום ובמקום זאת: "להודיע ​​שהם לא יקבלו דיוידנדים בשלוש השנים הקרובות כדי שישקיעו את הכסף הזה בשיפור הקבוצה, מגרש האימונים בקרינגטון ואולד טראפורד".
מ-2012 עד 2019, ההכנסה של יונייטד גדלה בהתמדה - למעט ירידה קלה ב-2015, עד שהגיעה לשיא של 730 מיליון אירו ביוני 2019. אבל אז הגיעה מגפת הקורונה שהכבידה על חשבונות יונייטד: בשנת 2020 הכנסות השדים האדומים נותרו על 582 מיליון וב-2021 על 494 מיליון. כל אלו יחד עם חלוקת דיבידנדים של יותר מ-140 מיליון בפרק הזמן הזה, שחקו את הבריאות הכלכלית של קבוצת מנקוניאן, בעלי מנצ’סטר יונייטד, שמתקשה לצאת מהמשבר.
קבלת פנים מטורפת לאינסינייה בטורונטו