3 צפייה בגלריה
האם המצב המורכב בקבוצה מברזיל מקרב אותו לחזרה לצהוב? זהבי
האם המצב המורכב בקבוצה מברזיל מקרב אותו לחזרה לצהוב? זהבי
האם המצב המורכב בקבוצה מברזיל מקרב אותו לחזרה לצהוב? זהבי
(רדאד ג'בארה)
גדול, מרגש, רומנטי, נוצץ. כל סופרלטיב בערך יתאים כנראה לאחד המעברים הכי גדולים אי פעם בכדורגל הישראלי, בוודאי בשנים האחרונות. ערן זהבי, שעזב ב-2016 את מכבי תל אביב לטובת הכסף הגדול בסין, סיים את המסע העולמי שלו, בהצלחה גדולה יש לומר, ושב ללבוש את המדים שמרגישים לו הכי טבעיים.
ההתלבטות הארוכה בין בוטאפוגו לאקסית מקריית שלום הסתיימה בבחירה הממש לא מובנת מאליה. מול הכסף הגדול של הקבוצה הברזילאית וכשהוא עדיין לגמרי בשיאו, ולראייה העונה האחרונה בפ.ס.וו איינדהובן, זהבי כפי שסיפר עם חתימתו החליט לחזור אל הקהל שכל כך אוהב אותו, קהל שראה את הגב של מכבי חיפה בשנתיים האחרונות והיה צמא לניצוץ הזה על כר הדשא.
3 צפייה בגלריה
ערן זהבי
ערן זהבי
ערן זהבי
(רדאד ג'בארה)
עם כל הכבוד העצום שיש לוולאדן איביץ’, כולל כמובן שתי האליפויות הדומיננטיות ההן בקדנציה הקודמת, כוכב ענק בסדר גודל הזה על כר הדשא לא היה מאז עזיבתו של מספר 7. לא עם המאמן הסרבי אז ובוודאי לא בשנתיים האחרונות הלא מרשימות. כוכב כזה שיסחוף אחריו את הדור הצעיר, כזה שלא יכול ללכת בשקט ברחוב ושמוכר אפילו בפיהם של אלה שמעולם לא התחברו לכדורגל, כי זהבי הוא כבר הרבה מעבר לשחקן כדורגל.
אם חזרת איביץ’, שהוא הסמכות הכי משמעותית והרבה מעבר למאמן, עוד שינתה את יחסי הכוחות וצימצמה את הפער של מכבי מהירוקים מהכרמל, הרי שזהבי, וללא קשר לרכש העתידי שעוד יגיע עם ובלי קשר לסוגיית סטיפה פריצה, מהווה כבר שובר שוויון בליגה הזו ותוך ערב אחד בלבד, עם השחקן היחיד שיש לו משקל כזה, יחסי הכוחות השתנו לטובת הקבוצה מקריית שלום. בשלב זה היא נראית כמועמדת הבכירה לאליפות.
3 צפייה בגלריה
מיץ' גולדהאר על הבמה
מיץ' גולדהאר על הבמה
מיץ' גולדהאר על הבמה
(אחמד מוררה)
גם אם אוהדי הקבוצות האחרות לא יודו בכך, כל הליגה הרוויחה. הכוכב הכי גדול שיש לכדורגל הישראלי להציע חוזר למגרשים המקומיים, במה שימשוך עמו עוד קהל גדול למגרשים, כמובן אצל הצהובים-כחולים שיכולים לרשום סולד אאוט באצטדיון בלומפילד, אבל לא רק. מכבי חיפה והפועל באר שבע ינסו להעלות את הרמה כי האתגר הולך להיות השנה גדול בהרבה. לא משנה מי אתם אוהדים, נראה שזו הולכת להיות עונה שתביא עמה הרבה עניין, יש למה לצפות כי קיץ כזה, שרק התחיל אפשר לומר, לא היה הרבה שנים.
אגב, אם מישהו חשב שלמיץ’ גולדהאר נמאס ממכבי תל אביב, החצי שנה הזו הוכיחה שגם אם הוא פחות נראה מעורב וכבר לא בא לביקורים, הפרויקט שלו בישראל, כפי שהגדיר זאת בעבר, עדיין בראש מעייניו. רק בינואר האחרון הוא הנחית את ג’ורג’ה יובאנוביץ’, לאחרונה הוא הצליח להחזיר את איביץ’ ועכשיו גולת הכותרת עם השבת הכוכב הגדול למועדון שלו וזאת בוודאי מול הצעות לא פחות מושכות ונוצצות מעבר לים.
הכתוב הוא טור דעה.