1 צפייה בגלריה
תומר חמד, ערן זהבי ופרנזי פיירו
תומר חמד, ערן זהבי ופרנזי פיירו
תומר חמד, ערן זהבי ופרנזי פיירו
(אינסטגרם, האתר הרשמי של מכבי ת"א, האתר הרשמי של מכבי חיפה)
אחרי שנתיים שהסתיימו בשתי אליפויות רצופות של מכבי חיפה מגיע האפקט של החגיגות בירוק: חלון העברות לוהט שמספק לא מעט אקשן גם כשליגת העל במרחק חודש וחצי מיריית הפתיחה. מכבי ת"א אולי גנבה את ההצגה עד עכשיו עם הקאמבקים של ערן זהבי וניר ביטון לישראל, אבל גם חיפה לא נחה על זרי הדפנה והתחזקה משמעותית בעצמה, וכעת גם הפועל ב"ש המשיכה את המגמה.

מכבי ת”א

אי אפשר לדבר על ההשתוללות של הקבוצות הגדולות בכדורגל הישראלי בלי להזכיר את הקמאבק של זהבי, שהעדיף את מכבי ת”א על פני בוטאפוגו, וגם ניר ביטון בחר לשוב לארץ אחרי קריירה אירופית נהדרת בסלטיק. על שניהם לא שולמו דמי העברה מכיוון שהם סיימו חוזים בפ.ס.וו איינדהובן ובסלטיק, ואותו הדבר גם יוריס ואן אובריים שהצטרף לקבוצה של ולאדן איביץ' בהעברה חופשית.
אליהם ניתן להוסיף את פארפה גויאגון שסיים השאלה במכבי נתניה וחתם רק לאחרונה על חוזה חדש במכבי ת"א לשלוש שנים. וזה עוד לא הסוף: מכבי ת״א מנסה לרכוש את אנדראס מקסו והציעה לברונדבי מיליון אירו ולשחקן עצמו שכר של 400 אלף אירו לעונה. כמו כן הצהובים הגישו הצעות שכר גבוהות גם לדור פרץ ואלי דסה. בטבלאות הבאות כל הסכומים המוערכים הם בברוטו (עלות מעביד, שהיא זו שקובעת כמה הבעלים בעצם השקיע):
השחקן העברה שכר ערן זהבי חופשית 2.5 מיליון אירו לעונה ניר ביטון חופשית 800 אלף אירו לעונה יוריס ואן אובריים חופשית 470 אלף אירו לעונה סה”כ 0 3.77 מיליון אירו

מכבי חיפה

ומה עם הירוקים? הרכש הנוצץ של ברק בכר הוא ללא ספק פרנזי פיירו שכבש בעונה החולפת 15 שערים במדי גנגאן בליגה השנייה בצרפת. החתמתו לא הייתה פשוטה, אבל לבסוף המשימה הושלמה בהצלחה והוא יוביל את ההתקפה של האלופה. בחלק הקדמי יהיה לבכר גם את ניקיטה רוקאביצה שחזר מהפועל ב"ש, וגם עמדות המגינים קיבלו חיזוק בדמות דניאל סונדגרן השבדי, פייר קורנו וינון אליהו.
השחקן העברה שכר פרנזי פיירו 1.6 מיליון אירו 550 אלף אירו לעונה פייר קורנו 300 אלף אירו (השאלה) 400 אלף אירו לעונה ניקיטה רוקאביצה חופשית 250 אלף אירו לעונה דניאל סונדגרן חופשית 430 אלף אירו לעונה ינון אליהו חופשית 200 אלף אירו לעונה סה”כ 1.9 מיליון אירו 1.83 מיליון אירו

הפועל ב”ש

הדרומיים התקשו לאחרונה להחתים את לוקאש זוולינסקי אחרי שלכיה גדנסק סירבה ל-700 אלף אירו שהציעו עליו הדרומיים. למרות זאת, הקבוצה של אליניב ברדה בכל זאת השיגה חיזוק מסקרן להתקפה עוד לפני שיצאה למחנה האימונים: תומר חמד שיחזור אף הוא לישראל, כמו זהבי וביטון, אחרי ששיחק במיורקה, אלמריה, ברייטון, ק.פ.ר, צ'רלטון, וולינגטון פיניקס ו-ווסטרן סידני.
החלוץ הוא הרכש המרכזי של ב"ש עד עתה, אבל הוא לא היחיד: שי אליאס כבר הגיע מהפועל ת"א וגם יוני סטויאנוב הצטרף. כמו כן, לב"ש שעוד לא החתימה אפילו זר אחד, יש מקום לעוד שלושה שחקנים כאלה כשהתכנון הוא שני קיצונים וחלוץ זר.
השחקן העברה שכר תומר חמד חופשית 400 אלף אירו לעונה שי אליאס 750 אלף אירו 220 אלף אירו לעונה יוני סטויאנוב 135 אלף אירו 85 אלף אירו לעונה סה”כ 885 אלף אירו 705 אלף אירו 📷
ניתן להאזין לפרק גם דרך אפליקציית Spotify ואפליקציות הפודקאסטים של אפל ושל גוגל.
רכש ששווה אליפות? צפו בגולים של חמד!