1 צפייה בגלריה
בורדו בהלם. קריסה
בורדו בהלם. קריסה
בורדו בהלם. קריסה
(רויטרס)
קריסה מוחלטת: בורדו הורדה לליגה השלישית בצרפת. מועדון הפאר בעבר, שחווה כישלון אדיר כשירד לליגה השנייה אחרי 30 שנה בתום העונה החולפת, הורד לזו השלישית בעקבות בעיות פיננסיות חמורות לאחר שוועדת הערעורים של ההתאחדות הצרפתית לא קיבלה את הערעור שלה שהוגש לפני כחודש.
בבורדו קיבלו את ההחלטה בצורה מפתיעה וינסו לערער כעת בבית משפט אזרחי. בהודעה שיצאה מטעם הבעלים נמסר: “המועדון מביע צער על החלטת ועדת הערעורים. המועדון הציג את הפרויקט הפיננסי שלו שעמד בציפיות של חברי הוועדה כפי שביקשה. באמצעות המאמץ הקולקטיבי, לבורדו יש את האמצעים הכספיים להשתתף בליגה השנייה ולעלות מהר לליגה הראשונה. בהחלטה זו ההתאחדות מסכנת את המשך קיומו של המועדון וההשלכות לכך יהיו הרות אסון”.
נשיא הקבוצה, ז’ראלד לופס, הגיב גם הוא: “ההחלטה לא צודקת ובלתי מתקבלת על הדעת. אני אלחם בה עד הסוף ונערער גם על ההחלטה הזו”. ב-2010 בורדו הגיעה עד לרבע גמר ליגת האלופות. בנוסף, המועדון זכה בשש אליפויות כשהאחרונה שבהן הייתה בשנת 2009. העונה החולפת הייתה פשוט איומה מקצועית, כאשר בורדו סיימה אחרונה עם שישה ניצחונות בלבד וספגה לא פחות מ-91 שערים.