3 צפייה בגלריה
שחקני טוטנהאם עם הילדים
שחקני טוטנהאם עם הילדים
שחקני טוטנהאם עם הילדים
(Tottenham Hotspur)
היום (שישי) התקיים אימון מיוחד של השחקנים והשחקניות מעמותת "שער שוויון" עם מאמנים מהפרויקט הבינלאומי של טוטנהאם, אך האימון קיבל תפנית מפתיעה עם “פריצתם” למגרש של שחקני הקבוצה הלונדונית, שהגיעו במיוחד לפני המשחק מול רומא, שיתקיים מחר ב-21:15 בסמי עופר.
45 שחקניות ושחקני כדורגל - ערבים ויהודים, משכונת בית צפאפא בירושלים, רחובות, פתח תקווה וטייבה שממש לא ציפו שזו תהיה הקבוצה היריבה שלהם במשחק הידידות הזה, ושאיתם הם יחליפו כדורים, התרגשו מאוד. הקפטן הוגו לוריס, אריק דאייר, מאט דוהרטי וריאן ססניון לצד שחקן העבר המפורסם לדלי קינג, החליפו מסירות עם הילדים, בעטו לשער ואף התפנו להצטלם עם הילדים הנרגשים ולחתום להם על החולצות שהוכנו עבורם במיוחד לאירוע.
עמותת "שער שוויון" העושה שימוש בספורט ככלי לצמצום פערים ופועלת בפריפריה החברתית והגיאוגרפית של מדינת ישראל, בין היתר באמצעות הקמת קבוצות כדורגל לילדים ובני נוער מהפריפריה, היא העומדת מאחורי המחווה. יוזמה שכללה תיאומים רבים ושנשמרה בסוד עד הרגע האחרון.
3 צפייה בגלריה
הוגו לוריס
הוגו לוריס
הוגו לוריס
(Tottenham Hotspur)
שחקני טוטנהאם הגיעו בכלל למשחק מול רומא בישראל שיתקיים במוצאי שבת, אבל עוד לפני כן - נענו לבקשה וריגשו על המגרש. בנוסף לאירוע, חולצות המשחק של טוטנהאם, חתומות על ידי השחקנים, ייתרמו לקמפיין המכירות הפומביות המתנהל בימים אלה בדף הפייסבוק של העמותה. עוד לקחו חלק אליס טרומן, סגנית שגריר בריטניה בישראל, סימון אודונל, ראש המחלקה הפוליטית בשגרירות וחברי הוועד המנהל של שער שוויון, כולל רונן אלעד, יו"ר העמותה.
קפטן הקבוצה הוגו לוריס, שיתף על החוויה: “זה היה נהדר לקחת חלק באימון הבוקר עם הילדים הנפלאים מעמותת שער שוויון. רואים שהעמותה עושה עבודה נפלאה בחיבור בין ילדים יהודים וערבים באמצעות הכוח של הכדורגל ובתקווה היום הצלחנו להעניק חוויה בלתי נשכחת לילדים. אנחנו מקווים שהם יהנו מהמשחק שלנו מחר”.
לירן ג׳רסי, מייסד ומנכ״ל עמותת ״שער שוויון״, סיפר: “לא כל יום ילדות וילדים מישראל פוגשים שחקנים מהליגה האנגלית ומשחקים איתם כדורגל. מפגש כזה על המגרש הוא זריקת מוטיבציה לא שבועות קדימה, אלא שנים קדימה עבור ילדים שכדורגל עבורם הוא קרש קפיצה - ויש ביכולתו של מפגש שכזה לסייע לנו בהשגת המטרה שלשמה אנחנו פועלים: לייצר שוויון הזדמנויות ולצמצם פערים חברתיים”.
3 צפייה בגלריה
שחקני טוטנהאם והילדים
שחקני טוטנהאם והילדים
שחקני טוטנהאם והילדים
(Tottenham Hotspur)
ג’רסי הוסיף: “המפגש של הקבוצות שלנו עם הנסיך וויליאם במסגרת ביקורו בישראל היה אירוע משמעותי כל כך בחייהם של הילדים, ואנו בטוחים כי כך יהיה גם הפעם. אנו ערים ללוחות הזמנים הצפופים של הקבוצה בארץ, ועם זאת היה לנו ולהם חשוב לייצר את ההזדמנות למפגש ולא לוותר, על כן אנחנו אסירי תודה לקבוצת טוטנהאם הוטספר, לחברת mtr7, לשגרירות הבריטית בישראל ולכל הנוגעים בדבר".
אליס טרומן, סגנית שגריר בריטניה בישראל, אמרה: "לשגרירות שותפות ארוכת שנים עם עמותת 'שער שוויון', אנו גאים מאוד להיות כאן היום ולתמוך ביוזמה המדהימה הזו ובקהילת הספורט הישראלי, כמו גם להפגין את תמיכתנו בחברה סובלנית ושוויונית יותר. לספורט יש את הכוח לאחד אנשים ולהתגבר על מחסומים ודעות קדומות, תוכנית שער שוויון מספקת לילדים בכל הגילאים את הכלים וההזדמנויות לעשות זאת. ביקור טוטנהאם בישראל הוא רק דוגמה נוספת לקשר החזק בין בריטניה לישראל. אנו נרגשים לראות יותר ויותר שיתופי פעולה שונים בין שתי המדינות ונמשיך לעודד ולתמוך ביוזמות אלו ככל האפשר”.