3 צפייה בגלריה
מארקס מייריס
מארקס מייריס
מארקס מייריס
(אינסטגרם)
צנוע, חכם, טכני ובעיקר סולידי. מארקס מייריס, שחקנה הלטבי של הפועל ירושלים, לא ניחן באתלטיות יוצאת דופן או יכולת ריווח שיכולה לגרום להגנות להצטופף. יחד עם זאת, מייריס הצליח לעשות לעצמו שם ברוסיה ובאיטליה. בארץ המגף רצו לראות אותו ממשיך אך בסופו של דבר הייתה זו הפועל ירושלים שזכתה בשירותיו של הפאוור פורוורד שהצליח להותיר רושם חיובי בשתי הקבוצות האחרונות שלו.
בפן האישיותי, “הוא אדם שאתה רוצה שיהיה בחדר ההלבשה שלך, הוא לא שחקן שיוצר בעיות, מסוג השחקנים שמתאקלמים די בקלות בדרך כלל", מספרים באיטליה. בפן המקצועי, ברוסיה נכתב: “נראה שעל כל דבר שהוא לוקה בחסר הוא מצליח לפצות הרבה יותר הודות לאיי קיו הכדורסל שלו”. מבחינת היכולות, "הוא שחקן מאוד סולידי", כפי שמעידים באיטליה, שם הוא סיים את העונה החולפת במדי פזארו של לוקה באנקי. המאמן שעומד על הקווים גם בנבחרת לטביה, הביא אותו לפזארו כי הוא ידע כי הוא יוכל לספק לו תרומה טובה.
התרומה של מייריס אינה מתבססת על קליעה מבחוץ, ובארץ המגף עומדים על יתרונותיו: "למרות שהוא לא סופר אתלטי, לא סופר אקספלוסיבי ואין לו כלים פיזיים מרשימים, הוא מאוד חכם, תמיד נמצא בפוזיציה המתאימה וכמעט תמיד הוא עושה את המהלכים הנכונים". מייריס הגיע לפארמה, שם הוא שיחק לאחר קדנציה מוצלחת למדי ב-VEF ריגה עימה זכה באליפות שלוש פעמים, וזאת כאשר הוכתר פעמיים לשחקן המצטיין בפלייאוף של הליגה הלטבית. המספרים של מייריס בעונה החולפת בליגת ה-VTB עמדו על 13.8 נקודות ב-67.4% מרשימים ל-2 נקודות, אליהן הוסיף 4.9 ריבאונדים ו-1.7 אסיסטים. מספריו בליגה המזרח אירופית מספרים במעט על כך שהפועל ירושלים מצאה את אשר חיפשה. ביורופקאפ ממוצעיו אמנם היו נמוכים יותר, אך ביתר המסגרות הוא ביסס את מעמדו בפזארו.
3 צפייה בגלריה
מארקס מייריס
מארקס מייריס
מארקס מייריס
(רויטרס)
אלכסנדר דז'יקיץ' מבחינתו מקבל שחקן סולידי, שמוכשר טכנית, אחד שיודע איך לנצל את הכישורים שלו לטובתו האישית. "הוא יכול לשחק בהרכבי סמול בול כ-5 אבל הוא די 4. אין לו טווח קליעה כך שהוא לא בדיוק ה-4 שמרווח בהתקפה אבל הוא מאוד סולידי בהגנת הפנים, יש לו ניסיון”, מספרים. הניסיון הזה היה שווה בפזארו 7.8 נקודות לצד 5.9 ריבאונדים ו-2 אסיסטים. ברוסיה מסתבר, זוכרים לו לטובה את התקופה שלו בפארמה, שם המשיך את היכולת הטובה אותה הראה בריגה, "היו לו משחקים בהם הוא היה נהדר בשנתיים שלו במועדון, הוא בחור מאוד נחמד מחוץ למגרש".
באיטליה ממשיכים לנתח מה יכול להפוך את הרכש הלטבי לשחקן יעיל אפילו יותר: "אם שמים אותו ליד 5 מאוד אתלטי שיודע גם להגן על הטבעת, אז הוא נותן לקבוצה אפילו יותר כי הוא לא הכי אתלטי אבל הוא מאוד חכם ויודע איך לעשות את המהלכים הנכונים". בהינתן גיבוי מתאים, נראה שהפורוורד יכול בהחלט לפרוח. יחד עם זאת, העובדה שלא בדיוק מדובר בשחקן שהכרטיס שלו הוא ריווח, יהיה מעניין לראות כיצד ההתקפה הירושלמית תקל על חיי הגארדים שלה. בכל הנוגע ליכולת שלו נראה שאין לדז'יקיץ' יותר מדי ממה לדאוג, בסך הכל מייריס היה שחקן קלאץ' בתקופתו בפארמה, לפחות כך זוכרים אותו.
3 צפייה בגלריה
מרקס מייריס
מרקס מייריס
מרקס מייריס
(מערכת ONE)
אחת הבעיות שלו יכולה להתעורר בגלל אופיו הנוח. "הוא צנוע, לפעמים אפילו צנוע מדי. היו פעמים שהמאמנים היו צריכים לצעוק עליו בכדי להעיר אותו", מספרים ברוסיה. במזרח אירופה אף מודים כי בסופו של דבר בשורה התחתונה מייריס היה שם כאשר קבוצתו הייתה צריכה אותו וכי אפשר היה לסמוך עליו. גם אם בהתחלה התעוררו שאלות לגביו בכל הנוגע לרוח הלחימה שלו, את תקופתו בליגת ה-VTB מסכמים כהצלחה. ובאיטליה? שם מעריכים כי הסיבה שבנקי שכל כך רצה לראות אותו ממשיך בפזארו, לא זכה לקבל את מבוקשו קשורה להצעה אותה קיבל מהקבוצה בבירה.