3 צפייה בגלריה
נועם יעקב
נועם יעקב
נועם יעקב
(FIBA.COM)
נבחרת הנוער של ישראל פגשה הערב (חמישי) את מקבילתה מסרביה למשחק במסגרת רבע גמר אליפות אירופה ונכנעה לה 68:62. זאת לאחר שהחניכים של אלעד חסין גברו על נבחרת פולין 58:65 בשלב ההצלבה, דבר שהעלה אותם לשמונה האחרונות לראשונה לאחר 17 שנה.
הכחולים-לבנים פתחו הערב את המשחק בצורה נהדרת ובהובלתם של נועם יעקב ובן אונצ’ה שלהט מחוץ לקשת, ירדו בסיומה של המחצית הראשונה ביתרון שיא של 17 נקודות. אך במחצית השנייה סרביה התעוררה, והמשחק הפך לאופרה אחרת לגמרי.
ניצחון על הסרבים יכול היה להבטיח את הכרטיס עבור ישראל לאליפות העולם עד גיל 19, אך הנבחרת הישראלית נתנה לסרבים צ’אנס לנגוס ולצמצם את ההפרש לאט לאט, עד שברבע הרביעי הם הפכו אותו לגמרי, ובעזרת החטאות ישראליות מקו העונשין במאני טיים, הצליחו לגבור על החניכים של חסין 62:68 ולהעפיל לחצי גמר הטורניר. כעת, ישראל תתמודד על מקומות 5-8 בטורניר, כשאם תצליח לסיים במקום החמישי תזכה לשחק באליפות העולם.
3 צפייה בגלריה
אלעד חסין
אלעד חסין
אלעד חסין
(לילך וויס-רוזנברג)

רבע ראשון: 15:20 לנבחרת ישראל

את הסל הראשון במשחק קלע מרקו סרנץ’ עם ליי אפ מוצלח, ובצד הישראלי בן אונצ’ה החזיר בליי אפ משלו. המשחק המשיך להיות צמוד והיתרון עבר מצד לצד, עד שהגיע ריצה ישראלית שהעלתה את הנבחרת ליתרון 9:14 וגרמה למאמן הסרבי להזעיק פסק זמן בזכות שלשה של מאור נקרשביץ’ וחמש נקודות רצופות של אונצ’ה.
בחזרה מפסק הזמן עידו מנצ’ל הוסיף שלשה, מרקו סרנץ’ החזיר בליי אפ בצד השני אך אונצ’ה הוסיף עוד שלשה וניקולה דג’פה דייק בשתי נקודות מהקו וחתם את תוצאת הרבע הראשון, 15:20 לישראל.

רבע שני: 22:39 לנבחרת ישראל

גם את הרבע השני הנבחרת הישראלית פתחה בצורה טובה עם ריצת 0:4 מסלים של עמית מנחם ויואב ברמן, ריצה שגרמה למאמן היריב להזעיק פסק זמן. עם היציאה לפסק זמן אונצ’ה המשיך ללהוט מחוץ לקשת וקלע שלשה, בצד השני הסרבים ענו עם נקודה מהעונשין, ונועם יעקב ענה בחזרה בחמש נקודות רצופות.
הסרבים רשמו ריצה קטנה של 0:4, ואלעד חסין ביקש פסק זמן. בחזרה מפסק הזמן סרנץ’ הוסיף סל נוסף לזכותם, אך ישראל התעוררה ורשמה ריצת 0:7 נהדרת בהובלתם של נועם יעקב ועמית מנחם, ריצה שחתמה את תוצאת המחצית, 22:39 לישראל.
3 צפייה בגלריה
מאור נקרשביץ
מאור נקרשביץ
מאור נקרשביץ
(FIBA.COM)

רבע שלישי: 44:50 לנבחרת ישראל

את הרבע השלישי הנבחרת הסרבית פתחה עם ריצת 0:6, אך יואב ברמן החזיר בליי אפ מוצלח בצד השני. אילייה מיליג’אסביץ’ דייק בשתי זריקות מהעונשין, עמית מנחם החזיר עם חדירה לטבעת ושתי נקודות, וקורצ’יץ’ ענה בשלשה לטובת הסרבים.
אלקסה מילוסביץ’ ספג עבירה טכנית, נועם יעקב דייק בזריקה אחת מהקו ויואב ברמן הוסיף שתי נקודות. מיליג’אסביץ’ רשם מהלך נהדר של שלוש נקודות, וסרנץ’ הוסיף זריקה מוצלחת מחצי מרחק. נועם יעקב קלע שתיים מהקו, ובצד השני רדקוביץ’ דייק גם הוא בשתי זריקות מהעונשין. עמית מנחם קלע ליי אפ, והסרבים ענו בריצת 0:4 שחתמה את תוצאת הרבע, 44:50 לישראל.

רבע רביעי: 62:68 לנבחרת סרביה

עמית מנחם פתח את הרבע האחרון עם פלואוטר מוצלח, אך הסרבים ענו בריצת 0:5 מהירה שאילצה את חסין להזעיק פסק זמן. ביציאה מפסק הזמן ברמן קלע נקודה מהקו ויובאן ריסטיץ’ שלשה. נועם יעקב קלע גם הוא נקודה מהקו, אך אלקסה מילנקוביץ’ קלע מחצי מרחק וקורצ’יץ’ הוסיף שתיים מהקו, שהעלו את הסרבים ליתרון לאחר הרבה זמן.
ישראל המשיכה להחטיא מהעונשין וניב אבידן קלע גם הוא רק נקודה מהקו, ובצד השני מיליג’אסביץ’ דייק פעמיים. נועם יעקב קלע שתי נקודות, אך מיליג’אסביץ’ ענה בחמש נקודות רצופות. יעקב חדר אל הסל וקלע שתיים נוספות, אך מיד לאחר מכן החטיא שתי זריקות מהעונשין. סרנץ’ קלע ליי אפ לזכות הסרבים, ברמן ענה בשלשה, אך דג’וקוביץ’ קלע זריקה קשה מחצי מרחק וקבע יתרון של חמש נקודות עבור הסרבים בירידה לפסק הזמן. ריסטיץ’ הוסיף זריקה מדויקת מהעונשין בחזרה אל הפרקט וחתם את תוצאת המשחק, 62:68 לסרביה.