3 צפייה בגלריה
בית וגן
בית וגן
בית וגן
(אורן בן חקון)
אם מישהו חשב שלאחר שבית המשפט אישר את המתווה בין בית"ר ירושלים וברק אברמוב למשטרת ישראל ובני יהודה עברה לידיו של משה דמאיו, יהיה אפשר להכריז על כך שאברמוב הוא הבעלים החדש של בית"ר ירושלים, הרי שהחגיגות עדיין מוקדמות.
אברמוב עדיין עומד על כך לקבל ערבות להלוואה כספית בסך של כ-10 מיליון שקלים ואינו מוכן שהיא תבוא ממנו. רו"ח של בעלי בני יהודה לשעבר הזהירו היום (שישי) בשיחות סגורות: “בלי ערבות על ההלוואה אברמוב לא יהיה הבעלים של בית"ר, החגיגה עדיין מוקדמת". ישנם כמה אפשרויות אבל גם כמה מכשולים.
כולם מדברים על קבוצת ‘נאות בית וגן’ שנשלטת על נאות בית הכרם המחזיקים את רוב המניות בחברה, כאשר מי שעומד בראשה הם אנשי העסקים והנדל"ן, הלל זורבין ואשר סבאג. הם מוכנים להעמיד את הערבות, אך עם תנאי: שעיריית ירושלים תתחייב לאתר מגרש חילופי לבית"ר ירושלים בתוך חצי שנה.
3 צפייה בגלריה
אוהדי בית"ר בבית וגן
אוהדי בית"ר בבית וגן
אוהדי בית"ר בבית וגן
(אורן בן חקון)
התנאי מעיד על אינטרסים כלכליים של הרבה מאוד כסף שעומדים מאחורי ההלוואה. יתרה מכך, לפי גורמים באגף המנהל והתכנון בעיריית ירושלים, אין סיכוי לאתר מגרש חילופי כזה בפרק זמן קצר. מה גם שבעיריית ירושלים מחפשים כבר שנים קרקע ראויה כדי להוציא את בית"ר ממתקן האימונים הלא ראוי בו היא מתאמנת כיום.
זורבין וסבאג הם חרדים ובכל מקרה לא יתעסקו בענייני בית"ר ובית גן עד ליום שני אחרי תשעה באב, מה שגורם לכל העניין להיות מרוץ נגד השעון, כדי לסגור את הכול עד ליום רביעי הקרוב, ה-10.8, הדד ליין שנתן בית הדין העליון.
3 צפייה בגלריה
שחקני בית"ר ירושלים חוגגים
שחקני בית"ר ירושלים חוגגים
שחקני בית"ר ירושלים חוגגים
(האתר הרשמי של בית"ר י-ם)
אפשרות נוספת היא הלוואה מחברת צ'רלטון, אך דרושה הסכמה של המנהלת לשעבוד וכל החלטה של שיעבודים מחייבת כינוס, דיון והצבעה של הדירקטוריון גם מבחינת סד לוח הזמנים לא פשוט ויש קבוצות שעשויות להתנגד לכך. עוד אפשרות שכבר בדקו, שחלק מבעלי הקבוצות יתגייסו באופן פרטי, אך גם זה לא פשוט. נבדקת אפשרות לשילוב שלוש האפשרויות יחד כדי להקטין סיכון של כל אחד מהצדדים.
הרושם שנוצר אתמול לגורמים מסוימים שברק אברמוב הפך להיות הבעלים של בית"ר ירושלים ואין צורך למהר לפתור את עניין. גם בימים האחרונים גורמים סביב אברמוב לחצו עליו לרדת מעסקת בית"ר ירושלים, אך הוא נחוש ללכת עם העסקה עד הסוף. האם יספקו לו ברגע האחרון את חבל ההצלה?
הדיון הקריטי בעניין בית"ר ירושלים