2 צפייה בגלריה
ג'ו רגלנד
ג'ו רגלנד
ג'ו רגלנד
(איציק בלניצקי)
הפועל חולון המשיכה את דרכה בליגת האלופות של פיב’’א כשהיום (שלישי) היא התארחה אצל אוסטנד במסגרת המחזור השישי, הפסידה 95:86 ולא הצליחה לעמוד במשימתה כשסיימה במקום השני בבית ג’ ותשחק בפליי אין. הסגולים הצליחו לחזור בשנייה האחרונה משלשה של שון דאוסון ולכפות הארכה, אך שם לא הצליחו לנצח.
המחצית הראשונה נפתחה לא טוב מבחינתם של הסגולים כשהתקשו לעצור את הבלגים מחוץ לקשת ואף נקלעו לפיגור דו ספרתי כבר בהתחלה, אך ג’ו רגלנד לקח את העניינים לידיים לקראת סוף הרבע והוביל יחד עם מרווין ג’ונס את קבוצתו של גודס לפער של שתי נקודות בלבד. ברבע השני הדברים נראו טוב יותר מבחינת האלופה הישראלית, כאשר הרכש החדש, ג’אבין דלורייה, פתח טוב את הבכורה שלו והוסיף שמונה נקודות משלו ונתן את ההובלה לאורחת, אבל הבלגים לא נתנו לחולון לברוח הרבה בזכות האיס בראטנוביץ’ כשסיים עם 10 נקודות במחצית ונתן יתרון של שלוש נקודות למארחת.
המשחק נמשך צמוד עד הסוף, כאשר שתי הקבוצות התקשו מאוד מבחינה התקפית כאשר באמצע הרבע השלישי התוצאה עמדה על 36:36. ג’ו רגלנד המשיך לחלק אסטיסטים לחברים שלו לקראת סוף הרבע ויחד עם ג’ונס הצליחו לאזן את התוצאה בסוף הרבע. הרבע האחרון היה מותח במיוחד, כאשר חניכיו של גודס פתחו מצוין עם ריצה של 0:9, אבל עבירה בלתי ספורטיבית שנייה של כריס ג’ונסון שיצא מהמשחק החזירה את הבלגים למשחק עם ריצה משלהם. הדקות האחרונות המשיכו להיות מותחות כשכל אחת מהקבוצות לא הצליחה לשמור על היתרון, אבל הבלגים היו נחושים בריבאונד בדקות האחרונות, הצליחו לברוח לגודס וכמעט לנצח את המשחק, אך מטווח שלשות של רגלנד ודאוסון כולל אחת בשנייה האחרונה הצליחו לגרור את המשחק לארכה.
בהארכה, חניכיו של גודס לא הצליחו לעצור את בריין שרי שסיים את המשחק עם 31 נקודות כשגם דאבל דאבל של ג’ו רגלנד לא הצליח לסייע לסגולים. חולון תשחק בפליי אין של ליגת האלופות ובמידה ותנצח בסדרה של הטוב משלושה משחקים את אחת מבין איגאוקה לבשקשאהיר, היא תהיה באותו הבית יחד עם הפועל ירושלים ב-16 האחרונות של המפעל.
קלעו להפועל חולון: מרווין ג’ונס 19 נק’, אריק גרין 18 נק’, ג’ו רגלנד 14 נק’ ו-11 אסיסטים, כריס ג’ונסון ושון דאוסון 11 נק’ כ’’א, ג’אבלין דלורייה 8 נק’, ניב משגב 5 נק’.

רבע ראשון 19:17 לאוסטנד

חמישיית הפועל חולון: ג’ו רגלנד, כריס ג’ונסון, מרווין ג’ונס, היידן דלטון ואריק גרין.
חמישיית אוסטנד: בריין שרי, קיי ואן דר ורוסט, ורחז בלינגברג, פייר אנטואן ג’יילה, והאריס בראטנוביץ’.
המשחק נפתח עם כדור סגול אותו ניצל אריק גרין לקלוע את שתי הנקודות הראשונות במשחק, אך פייר אנטואן ג’יילה ענה עם שלשה משלו. הרבע נמשך עם סל בכל צד כשג’ו רגלנד קלע את השלשה הראשונה שלו במשחק. החניכים של גודס מתקשים בריבאונד הגנה ותוך שלוש דקות ספגו 11 נקודות בהובלת ואן דר ורוסט שהוסיף עוד שלשה ופתח פער של תשע נקודות שהוביל את גודס לקחת פסק זמן.
ניב משגב עלה מהספסל ועצר את הריצה של הבלגים עם חדירה לתוך הצבע ושתי נקודות. כריס ג’ונסון הצליח להוריד את הפרש לשמונה נקודות, אך בריין עם זריקה מחצי מרחק השאיר את הפער דו ספרתי. חניכיו של גודס עם עבודת הגנה טובה בדקה האחרונה של הרבע הצליחו להוריד את הפער לשתי נקודות בלבד כאשר, ג’ו רגלנד עם שני אסיסטים רצופים הכניס לעניינים את הרכש החדש, ג’אבין דלורייה.
2 צפייה בגלריה
גיא גודס עם פרדריק בורדיון והיידן דלטון
גיא גודס עם פרדריק בורדיון והיידן דלטון
גיא גודס עם פרדריק בורדיון והיידן דלטון
(איציק בלניצקי)

רבע שני 33:30 לאוסטנד

לאחר דקה וחצי כשאף אחת מהקבוצות לא הצליחה לקלוע, דלורייה עם חטיפת כדור סיים את המהלך עם דאנק מצוין והשווה את התוצאה. הרבע המשיך להיות צמוד, כאשר הבלגים חזרו לעניינים עם שלשה של תוראם, אך ניב משגב ענה בצד השני עם שלשה משלו. ג’ו רגלנד המשיך להיות האיש שהוביל את ההתקפה של גודס כשהוסיף עוד אסיסט לג’ונס ונתן יתרון ראשון לסגולים עם ריצת 0:7.
קבוצתו של גודס לא הצליחה לשמור על היתרון, הבלגים יצאו לריצה של 0:8 בהובלת בראטנוביץ’ וחזרו להוביל בפלוס שתיים. דלורייה נכנס מצוין ברבע השני ועם עוד חטיפה הלך עד הסוף והוסיף עוד שתי נקודות קבוצתיות ועלה לשמונה נקודות אישיות. חניכיו של גודס לא הצליחו לקלוע בשתי התקפות אחרונות ברבע, הבלגים ניצלו זאת בזכות נקודות של תוראם, הסגולים ירדו למחצית במינוס שלוש.

רבע שלישי 51:51

הסגולים פתחו את הרבע השלישי עם איבוד כדור של ניב משגב, הבלגים ניצלו להגדיל את היתרון עם שלשה של בלינגברג. רגלנד הוסיף עוד אסיסט נהדר, הפעם למרווין ג’ונס שנתן נקודות ראשונות לקבוצתו של גודס ברבע השלישי. כריס ג’ונסון נעצר בבלתי ספורטיבית והצליח להשוות את התוצאה. ג’ונס המשיך לעשות עבודה טובה בהגנה עם חסימה מצוינת וחטיפה, אך ההתקפה של הסגולים לא ניצלה זאת. ההגנה של גודס נרדמה קצת בשמירה, אך שון דאוסון עם שלשה גדולה בסוף שעון השאיר את המשחק צמוד.
ואן דה ורוסט צינן את ההתלהבות של הסגולים עם שלשה, אך כריס ג’ונסון צלף מצוין מהפינה והחזיר את היתרון לאורחת. כריס ג’ונסון עם עבירה בלתי ספורטיבית נתן לבלגים את האפשרות לחזור ולהוביל בזכות נקודות של באייס, רגלנד לקח את הכדור האחרון ברבע, חדר מצוין לסל והצליח להשוות את התוצאה.

רבע רביעי 81:81

שתי הקבוצות המשיכו את היכולת ההתקפית הירודה ולאחר דקה וחצי בתוך הרבע שון דאוסון מצא באסיסט יפה את ג’ונס שקלע שתי נקודות קלות, דאוסון המשיך את היכולת הטובה מפתיחת הרבע וצלף שלשה שנתנה יתרון חמש נקודות. הסגולים המשיכו לנצל את החולשה ההתקפית של הבלגים וג’ונס עם עוד שתי נקודות מנגד פתח ריצה של 0:9, אך בראטנוביץ’ עצר את הריצה של הסגולים עם שתי נקודות בתוך הצבע. הבלגים חזרו למשחק עם עוד שלשה של בלינגברג שהוריד את הפרש לארבע נקודות בלבד.
ג’ונסון עם עוד עבירה בלתי ספורטיבית סיים את המשחק, הבלגים ניצלו זאת ומחקו את התשע הפרש כשעלו ליתרון של נקודה. הסגולים הצליחו לעצור את הבלגים בהגנה וג’ונס עם סל ועבירה החזיר את היתרון לחולון, הרבע הזה המשיך להיות הפכפך כשלשה של בריין שרי החזירה שוב את היתרון לבלגים. הסגולים איבדו את הראש ורגלנד עם שתי החמצות מהקו נתן לבלגים אפשרות לברוח בדקה האחרונה, רגלנד הצליח להוריד את הפרש לשתיים בלבד עם שלשה. בתום דרמה ענקית בסיום הרבע דאוסון הצליח לצלוף שתי שלשות רצופות וכפה הארכה בשנייה האחרונה.

הארכה 95:86 לאוסטנד

בריין שרי צלף שלשה עם פתיחת הארכה, גרין מנגד החמיץ ונתן לבלגים יתרון של שלוש נקודות. מרווין ג’ונס האיש החם של חולון המשיך ביכולת הטובה ועם שתי נקודות השאיר את משחק צמוד. בריין שרי אחרי מחצית ראשונה לא טובה, התפוצץ בחלק השני של המשחק עם 31 נקודות ועם שלשה חשובה הוביל את הבלגים לניצחון על קבוצתו של גודס כשמשם התקשו לייצר נקודות ולא הצליחו לחזור.