7 צפייה בגלריה
שחקני הונגריה חוגגים
שחקני הונגריה חוגגים
שחקני הונגריה חוגגים
(רויטרס)
הקרבות על הכרטיסים האחרונים לאליפות אירופה נמשכו הערב (חמישי) במוקדמות היורו עם כמה משחקים מרתקים. לאחר שכבר הבטיחה את ההעפלה לטורניר, ספרד שמרה על המקום הראשון עם 1:3 נהדר על קפריסין, הונגריה העפילה בזכות 2:2 דרמטי נגד בולגריה וסקוטלנד, שגם היא כבר העפילה, סיימה ב-2:2 גם היא, נגד גאורגיה.
קפריסין – ספרד 3:1

העובדה שכבר העפילו לאליפות אירופה לא גרמה לשחקני לה רוחה להוריד רגל מהגז. כבר בדקה החמישית לאמין ימאל קיבל כדור ברחבה, עקף את המגן שלו וכבש בקלילות את הראשון. בדקה ה-24 מיקל אויארסאבל קיבל כדור סמוך לקורת השער, ומזווית קשה גלגל בין רגליו של השוער פנימה. ארבע דקות לאחר מכן חוסלו כבש את השלישי לאחר שכדור קרן נחת ברגלו, והחלוץ גלגל פנימה. בדקה ה-75 הקפריסאים כבשו שער כבוד, כשקוסטאס פילאס קיבל כדור עומק נהדר ובבעיטה חזקה כבש לזכות נבחרתו שער, שלא הספיק לה על מנת לחזור. כאמור, הספרדים שכבר העפילו ליורו ביכולת נהדרת לאורך כל הקמפיין שמרו על ראשות הבית גם הערב.

דקה 5: שער! ספרד עלתה ל-0:1. לאמין ימאל קיבל כדור ברחבה, עקף את המגן שלו, ומקרוב בעט פנימה את הראשון של הספרדים.
7 צפייה בגלריה
לאמין ימאל חוגג
לאמין ימאל חוגג
לאמין ימאל חוגג
(רויטרס)
דקה 24: שער! ספרד עלתה ל-0:2. מיקל אויארסאבל קיבל כדור בצד שמאל וגלגל בקלילות בין רגליו של השוער הקפריסאי פנימה.
דקה 28: שער! ספרד כבר ב-0:3. חוסלו נתן ללה רוחה את השלישי לאחר שדחק מקרוב כדור שהגיע אליו מבעיטת קרן.
7 צפייה בגלריה
חוסלו חוגג
חוסלו חוגג
חוסלו חוגג
(רויטרס)
דקה 75: שער! קפריסין צימקה ל-3:1. קוסטאס פילאס קיבל כדור עומק נהדר ונתן שער לזכות הקפריסאים.
גאורגיה – סקוטלנד 2:2
ההפתעה של שלב המוקדמות שהבטיחה את ההעפלתה גם היא, סחטה תיקו נגד הגאורגים. בדקה ה-15 חביצה קברצחאליה עם נחישות רבה גלש לכדור שנכנס לרחבה וגלגל אותו פנימה. בדקה ה-49 סקוט מקטומיניי השתחרר מחוץ לרחבה, ובבעיטה חכמה ושטוחה כבש את שער השוויון. שבע דקות לאחר מכן קברצחאליה השלים צמד עם מבצע אישי גדול וסיומת אפילו גדולה יותר והעלה את הגאורגים ליתרון, אך עמוק בתוספת הזמן, בדקה ה-93, לורנס שנקלנד עלה לכדור גבוה ונתן לסקוטים את שער השוויון.
דקה 15: שער! גאורגיה עלתה ל-0:1. חביצה קברצחאליה עם גלישה נחושה בתוך הרחבה הצליח לדחוק את הכדור פנימה לאחר כדור רוחב נהדר.
דקה 49: שער! סקוטלנד השוותה ל-1:1. סקוט מקטומיניי קיבל כדור על רחבת השער, ושחרר בעיטה שטוחה וחכמה פנימה.
7 צפייה בגלריה
שחקני סקוטלנד חוגגים
שחקני סקוטלנד חוגגים
שחקני סקוטלנד חוגגים
(רויטרס)
דקה 56: שער! גאורגיה עלתה ל-1:2. קברצחאליה עם מבצע ענק נכנס מאגף שמאל פנימה, שחרר בעיטה חזקה לפינה הרחוקה והשלים צמד.
7 צפייה בגלריה
הגאורגים חוגגים
הגאורגים חוגגים
הגאורגים חוגגים
(רויטרס)

דקה 93: שער! סקוטלנד השוותה ל-2:2. לורנס שנקלנד כבש את השני של הסקוטים הערב ואת שער השוויון כשעלה נהדר לכדור גבוה ונגח פנימה.

בולגריה – הונגריה 2:2
ההונגרים שנמצאים בראשות הבית ידעו כי תיקו מספיק להם על מנת להעפיל ליורו 2024. האורחת פתחה נהדר את המשחק כשכבר בדקה העשירית מרטין אדם נגח פנימה מקרוב לאחר בישול של דומיניק סובוסלאי. הבולגרים השוו בדקה ה-24 כשספס דלב בעט בעוצמה מתוך הרחבה לחיבורי השער. בדקה ה-37 הבולגרים הפכו את המשימה של ההונגרים קלה יותר, כשולנטין אנטוב הורחק בכרטיס צהוב שני, אך בדקה ה-58 גם מילוש קרקז הורחק והשאיר גם את הונגריה בעשרה שחקנים. בדקה ה-79 קיריל דספודוב כבש שער לזכות הבולגרים ודחה את חגיגות העלייה של ההונגרים, אך בדקה ה-97 שער עצמי של פטקוב כפה 2:2 ונתן להונגרים, שהעפילו באופן רשמי לאליפות אירופה, סיבה גדולה לחגוג.
דקה 10: שער! הונגריה עלתה ל-0:1. מרטין אדם עם נגיחה חזקה כבש מקרוב לאחר הכנסת כדור של דומיניק סובוסלאי.
דקה 24: שער! בולגריה השוותה ל-1:1. ספס דלב מתוך הרחבה מצא את חיבור השער והשווה את התוצאה.
7 צפייה בגלריה
הבולגרים חוגגים
הבולגרים חוגגים
הבולגרים חוגגים
(רויטרס)
דקה 37: כרטיס אדום לבולגריה, ולנטין אנטוב הורחק.
דקה 58: גם ההונגרים נותרו בעשרה שחקנים לאחר שמילוש קרקז הורחק.
דקה 79: שער! בולגריה עלתה ל-1:2. קיריל דספודוב עם קור רוח כבש מהנקודה הלבנה והפך את התוצאה.
דקה 97: שער! הונגריה השוותה ל-2:2 והעפילה ליורו באופן רשמי! אלכס פטקוב הבולגרי נגח לכיוון הלא נכון, כבש שער עצמי וכפה חלוקת נקודות שנתנה להונגרים שמחה גדולה.
אזרבייג’אן – שבדיה 0:3
במשחק בו שתי הנבחרות כבר פיספסו את ההזדמנות להעפיל לאליפות אירופה, השבדים נחלו הפסד כואב. כבר לאחר שלוש דקות מהפתיחה אמין מחמודוב עם בעיטה עוצמתית כבש את הראשון. שלוש דקות לאחר מכן היתרון של האזרים כבר היה כפול כשרנאט דדאשוב כבש. האזרים חיכו עוד 84 דקות, עד לדקה ה-90, כדי לראות את מחמודוב כובש את אחד משערי הטורניר, עם בעיטה עוצמתית מחצי מגרש מעל השוער השבדי, ונותן לנבחרתו ניצחון מתוק.
דקה 3: שער! אזרבייג’אן עלתה ל-0:1. שער מהיר של אמין מחמודוב נתן לאזרים יתרון מוקדם לאחר שהשתלט על הכדור ברחבה וכבש מקרוב.
דקה 6: שער! האזרים כבר ב-0:2. רנאט דדאשוב הפתיע את השבדים עם יתרון כפול כבר אחרי שש דקות!

דקה 90: שער! אזרבייג’אן עלתה ל-0:3. מחמודוב עם שער אדיר מצא את השוער מחוץ לשער ומחצי מגרש שיגר בעיטה עוצמתית שנכנסה פנימה. איזה שער!

7 צפייה בגלריה
האזרים חוגגים
האזרים חוגגים
האזרים חוגגים
(רויטרס)
דקה 57: האזרים נותרו בעשרה שחקנים לאחר שבהלול מוסטפזאדה הורחק.
תוצאות נוספות: אסטוניה – אוסטריה 2:0