5 צפייה בגלריה
ווייד בולדווין
ווייד בולדווין
ווייד בולדווין
(האתר הרשמי של מכבי ת"א)
אחרי שני הפסדים לברצלונה וריאל מדריד כל מה שמכבי ת”א הייתה יכולה לבקש זו יריבה בדמות אלבה ברלין. הקבוצה הגרועה במפעל הגיעה הערב (חמישי) לבלגרד עם סגל חסר במיוחד וזו הייתה הזדמנות מצוינת לצהובים להיכנס לעניינים ולתת ביטחון לשחקני הספסל. התוצאה? 81:102 שהיה יכול להיות גבוה הרבה יותר, אך עודד קטש ניצל את הסיטואציה לרוטציה.
כבר ברבע הראשון ההפרש הגיע לדו ספרתי בזכות יכולת קליעה נהדרת של בונזי קולסון ורפי מנקו, שקבע שיא קריירה מהיר עם שלוש שלשות רצופות. מכבי הובילה 14:29 והגדילה את הפער לפני שהגרמנים ניצלו הירדמות כדי לחזור מעט לקראת ההפסקה, כשקטש מכניס את עומר מאייר לפרקט בשניות הסיום של הרבע השני. הקבוצות ירדו לחדר ההלבשה עם 42:58 צהוב.
המחצית השנייה הייתה כולה גארבג’ טיים. ווייד בולדווין סיפק משחק אישי מצוין אחרי תקופה פחות טובה ואולי זו תהיה החזרה שלו מהפציעה, ג’יימס ווב נכנס לעניינים ובדקות האחרונות אפילו מאייר שם נקודות על הלוח. מכבי ניצחה 81:102, עלתה למאזן חיובי של 5:6 ותצא כעת לשבוע כפול בחוץ עם משחקים נגד וילרבאן בצרפת ברביעי ו-וירטוס בולוניה באיטליה בשישי.
קלעו למכבי ת”א: ווייד בולדווין 18 נקודות ו-6 אסיסטים, בונזי קולסון 17 נק’, רפי מנקו 13 נק’ ו-5 ריבאונדים, ג’יימס ווב 12 נק’, רומן סורקין 10 נק’, תמיר בלאט (6 אס’) וג’ייק כהן 9 נק’ כ”א, לורנזו בראון 6 נק’ ו-6 אס’, חסיאל ריברו 4 נק’ ו-5 ריב’, עומר מאייר 3 נק’, אנטוניוס קליבלנד 1 נק’.
קלעו לאלבה ברלין: גבריאל פרושידה 22 נק’, יוהאנס טימן וג’סטין בין 11 נק’ כ”א, מתאו ספאניולו (5 ריב’) ומאלטה דלו (5 אס’) 8 נק’ כ”א, יאני ווצל 7 נק’, קאליפה קומאג’ה 6 נק’ ו-7 ריב’, קרסימיר ניקיץ’ ויונאס מטיסק 3 נק’ כ”א, טים שניידר 2 נק’.
רבע ראשון: 14:29 למכבי
חמישיית מכבי ת”א: לורנזו בראון, ווייד בולדווין, בונזי קולסון, ג’ייק כהן וחסיאל ריברו
חמישיית אלבה ברלין: גבריאל פרושידה, מאלטה דלו, טים שניידר, יוהאנס טימן וקאליפה קומאג’ה
5 צפייה בגלריה
עודד קטש
עודד קטש
עודד קטש
(Djordje Kostic and Dragan Tesic)
כהן קלע את הנקודות הראשונות, טימן החזיר בצד השני ופרושידה חטף והטביע בדרך ל-2:4 גרמני. קולסון קלע אחרי הנעת כדור יפה והוסיף שתי שלשות רצופות, בראון קלע מחצי מרחק וקבע 5:12 ששלח את ישראל גונזאלס להזעיק פסק זמן. שניידר תיקן החטאת שלשה, כהן קלע בצד השני וירד לספסל אחרי שביצע עבירה שנייה מוקדמת.
שתי הקבוצות הרבו להחטיא והכדורסל לא התעלה לרמה גבוהה. טימן שם סוף לבצורת גרמנית עם סל בחדירה ותמיר בלאט השיב מיד עם שלשה נגד האקסית שקבעה 9:17. ג’סטין בין דייק מחוץ לקשת בצד השני, אבל הקצב ההתקפי השתפר כשרפי מנקו צלף שלוש שלשות רצופות, קבע שיא קריירה ביורוליג עם תשע וסידר למכבי יתרון 14:29.
רבע שני: 42:58 למכבי
רומן סורקין קלע מהקו, יונאס מטיסק וג’יימס ווב החליפו שלשות וגונזאלס הלך עמוק אל הספסל בזמן שמלכתחילה הסגל שלו היה קצר במיוחד. בלאט המשיך את החגיגה מעבר לקשת והגדיל ל-17:38 כשתי דקות בלבד בתוך הרבע. טימן ודלו צימקו עם שתי שלשות רצופות, קולסון החזיר עם השלישית שלו מהטווח הזה, אבל פרושידה עם שתיים רצופות משלו, כולל אחת עם עבירה, הוריד ל-43:30 והפעם היה תורו של קטש לקחת טיים אאוט.
5 צפייה בגלריה
עומר מאייר
עומר מאייר
עומר מאייר
(Djordje Kostic and Dragan Tesic)
5 צפייה בגלריה
ווייד בולדווין
ווייד בולדווין
ווייד בולדווין
(האתר הרשמי של מכבי ת"א)
כשהמשחק היה נראה בדרך לכיוון אחד, הצהובים הורידו הילוך ועם סדרת עבירות תוקף אפשרו לגרמנים לצמצם ל-45:36. סורקין הרגיע עם סל בצבע, בולדווין קלע נקודות ראשונות מהקו, אבל הקבוצות החליפו סלים. בולדווין קלע שלשה ענקית בסוף שעון, מתאוס ספאניולו דייק יפה מחצי מרחק ובמהלך הבא נחסם על ידי סורקין. בולדווין התחמם עם חטיפה ודאנק, עומר מאייר עלה לשניות הסיום של הרבע ומכבי ירדה להפסקה עם 42:58.
רבע שלישי: 66:81 למכבי

פרושידה חטף ויאני ווצל קלע במתפרצת, בולדווין החזיר עם שלשה, ריברו תיקן החטאה של בראון והרכז שלח את קולסון במתפרצת בדרך ל-44:65. גונזאלס הזעיק פסק זמן כבר אחרי כדקה וחצי. ווצל הוביל ריצה גרמנית שנקטעה עם שלשה של כהן, פרושידה קלע סל יפה והמשיך את המשחק האישי המצוין. טימן וריברו החליפו סלים, פרושידה דייק בסטפ בק ושלשה של ווב סידרה למכבי יתרון 58:73 כחמש דקות לסיום הרבע.

הפורוורד תרגם אסיסט של בראון לסל נוסף בצבע וקיבל מסירה גדולה מבלאט בדרך לדאבל פיגרס. הגרמנים הרבו לאבד, אבל מכבי עם חמישייה שנייה לא הצליחה לברוח יותר ודלו קבר שלשה פנויה, כשסל של קומאג’ה צימק ל-77:63. בלאט החזיר מהר עם שלשה, קליבלנד קלע אחת משתיים מהקו ומכבי ירדה לפסק הזמן שבין הרבעים ביתרון 66:81.
5 צפייה בגלריה
רומן סורקין
רומן סורקין
רומן סורקין
(Djordje Kostic and Dragan Tesic)
5 צפייה בגלריה
ג'ייק כהן
ג'ייק כהן
ג'ייק כהן
(Djordje Kostic and Dragan Tesic)
רבע רביעי: 81:102 למכבי
סורקין מצא את מנקו במסירה נהדרת ללייאפ ובולדווין דייק מהבלטה הקבועה שלו בדרך ל-66:85. אלבה פתחה רע מאוד את הרבע האחרון, מנקו המשיך לצבור נקודות וביטחון ובולדווין השלים ריצת 0:10 מתחילת הרבע, לפני שביצע את הטכנית המסורתית ופרושידה קבע 91:67. בולדווין דייק מהקו, ווב הוסיף שתיים משלו ומאייר קלע שלשה יפה בדרך ל-71:98 כשתי דקות וחצי לסיום. סורקין חטף וסיפק היילייט ובסיום מכבי ניצחה 81:102.