1 צפייה בגלריה
רם לוי מול אלעד מדמון
רם לוי מול אלעד מדמון
רם לוי מול אלעד מדמון
(ראובן שוורץ)
הפלייאוף התחתון של ליגת העל נפתח היום (שבת) עם המחזור ה-27 בליגה בו הפועל חדרה אירחה את הפועל פתח תקווה להתמודדות בה המלאבסים היו נואשים לנקודות, אך בתום משחק ללא יותר מדי מצבים, נפרדו הקבוצות ב-1:1 דרמטי במיוחד.
המשחק נפתח עם שליטה של המלאבסים, שהצליחו להגיע להזדמנויות נהדרות של פורצ'ן באסיי שנותר מול שוער אך בעט לשמיים, וגילברט קומסון שקיבל כדור בתוך הרחבה והפציץ את השער, אך סחט תגובה נהדרת מאוהד לויטה.
לקראת סיום המחצית הראשונה גם חדרה הייתה קרובה ליתרון לאחר שגודסוויי דוניו ניצל טעות בהגנת המלאבסים ודהר לתוך הרחבה, אך נעצר בסופו של דבר אצל עומר כץ.
במחצית השנייה הקצב ירד עוד יותר, כאשר שתי הקבוצות התקשו לסכן את שער היריבה, אך נקודת המפנה חלה בסיום. בדקה ה-95 יוסיפ טומאסביץ' שחרר בעיטה חזקה ממרחק רב שפגעה בשחקן כחול, הטעתה את עומר כץ וחדרה לרשת. דקה אחת לאחר מכן פורצ'ן באסיי הוכשל ברחבה, ולאחר התערבות של מערכת ה-VAR, נקבע פנדל למלאבסים, אותו באסיי בעצמו כבש וכפה שוויון דרמטי בסיום.
הפועל חדרה בתקופה מרשימה, עם הפסד אחד בלבד למכבי חיפה בששת המשחקים האחרונים, תקווה להמשיך ביכולת הטובה כשתתארח במחזור הבא אצל בית"ר ירושלים בטדי, וניצבת כעת שבע נקודות מעל הקו האדום (לפחות באופן זמני).
המלאבסים מנגד ניצבים עמוק במעמקי הטבלה בדרך הבטוחה לירידה, כאשר הם רחוקים חמש נקודות מחוף מבטחים וזאת עוד לפני שיריבותיה לקרבות הירידה שיחקו את משחקי המחזור. כעת בני לם וחניכיו יקוו לקחת את הנקודות במחזור הבא כשיתארחו אצל הפועל ת"א, כאשר עוד לפני כן יארחו את הפועל ב"ש בגביע.