טרייד מעניין ביותר בוצע בלילה שבין רביעי לחמישי, כאשר יוסטון קיבלה מוושינגטון את ג'ון וול ושלחה בתמורה את ראסל ווסטברוק. כמובן שהעסקה הזו צפויה להשפיע רבות על התפתחותו של דני אבדיה ב-NBA, מאחר שבמקום רכז פצוע בכושר לא ברור, הוא ישחק לצד כוכב בסדר גודל שלא היה לוושינגטון בסגל.

הצד החיובי:

ווסטברוק הוא שחקן ענק, וזכור לנו טוב-טוב מתקופתו הגדולה בקריירה במדי אוקלהומה סיטי, רובה לצד קווין דוראנט. ראסל הוא שחקן שחי את המשחק, מפגין המון אמוציות, מאוד אוהב טראש-טוק, מאוד נחוש להצליח ולנצח. עובדות אלו יכולות לשלוח את הוויזארדס ודני לפלייאוף, כך שהישראלי יטעם את האינטנסיביות המיוחדת שמגיעה אחרי סיום העונה הסדירה כבר בשנתו הראשונה בליגה, דבר שעומרי כספי, לדוגמה, לא השיג במשך עשור ב-NBA.

ווסטברוק בטירוףווסטברוק בטירוף
ווסטברוק בטירוף
(צילום: AP)

הגארד הטרי של הוויזארדס הוא שחקן שאוהב ליצור מצבים, וברגע שהוא רק ירצה, הוא יחדור פנימה ובעזרת שינוי המהירות המרשים שלו והאתלטיות יוכל לסיים בדאנק אדיר.
איך זה מתקשר לדני? אנו מכירים את צורת המשחק של הכישרון הישראלי. הוא יודע לעשות הכל בהתקפה - פוסט-אפ, חדירה, שלשה, מסירה ותנועה בלי כדור. אם יהיה חיבור טוב בין השניים, יכול אבדיה למצוא עצמו פנוי מול הסל בכל פעם שרק יחתוך לכיוון הטבעת (בק-דור וכו'), ונקווה שראסל ידע למצוא ולשתף אותו.

הצד השלילי:

כאמור, ווסטברוק אוהב מאוד להצליח - ולעשות את זה לבדו. הוא בעיקר אוהב לקלוע, גם אם זה אומר ללכת עם הראש בקיר. הוא מעדיף לסיים לבד במקום למסור, ולא בטוח שזה טוב לאבדיה. ווסטברוק מאוד אוהב את הכדור - להחזיק בו, לכדרר, לשלוט בהתקפה וגם לזרוק לסל בסיומה. אין מה לעשות, הוא גם אגואיסט, שחקן שנוטה להתעצבן בקלות ולהתלהט במהירות הבזק במהלך המשחק.
מעבר לכך, יש בקבוצה עוד כוכב: אבדיה ישחק העונה לצד שני סקוררים מטורפים, ווסטברוק וברדלי ביל. הראשון אתלט ענק, והשני קלעי דגול שיודע לעשות הכל על המגרש. הדגש יהיה על שילוב ביניהם, ואבדיה ייאבק להתבלט.

דני אבדיהדני אבדיה
דני אבדיה
(צילום: עוז מועלם)

בשורה התחתונה, ראסל ווסטברוק הוא הכל: אישיות אדירה, חבר טוב לקבוצה וגם שחקן אנוכי, יודע להנהיג, יודע להתרגז כשצריך ולפעמים יותר ממידת הצורך, לפעמים עושה שטויות על המגרש כשלא הולך לו, ולעתים יכול לגלות אחריות ולעזור לקבוצתו במקום לחרב. התרומה שלו תלויה בהמון דברים, מחדר ההלבשה ועד לשיתוף הפעולה לו יזכה במגרש. נקווה שהוא יבין שעבר את השיא ואין לו מה להוכיח, וישתף את הכדור יותר.
אני סומך על דני שימצא את מקומו, וגם אם יהיה קשה יצליח לשתף פעולה עם הכוכבים. נקווה שווסטברוק יגיע במצב רוח טוב לבירה, יתחבר עם אבדיה וביחד עם ביל הם יובילו את הוויזארדס כל הדרך לפלייאוף.
רוצים גם אתם להיות פרשנים? אז תתחילו לכתוב. איך זה עובד? פשוט מאוד:
*כותבים ושולחים בגוף המייל או בקובץ וורד לכתובת הבאה: kick@ynet.co.il בצירוף שם מלא.
*אורך הטקסט הרצוי הוא בין 250 ל־800 מילה.
*נא לא לצרף תמונות, טבלאות, גרפים או עיבודי מחשב לקבצים.
*אם בכוונתכם לכתוב על משחק או אירוע מסוים שעומד להתקיים, אנא שלחו את הטקסט מספר ימים לפני כן.
*כותבים ושולחים בגוף המייל או בקובץ וורד לכתובת הבאה: kick@ynet.co.il בצירוף שם מלא.
*אורך הטקסט הרצוי הוא בין 250 ל־800 מילה.
*נא לא לצרף תמונות, טבלאות, גרפים או עיבודי מחשב לקבצים.
*אם בכוונתכם לכתוב על משחק או אירוע מסוים שעומד להתקיים, אנא שלחו את הטקסט מספר ימים לפני כן.