ברוך שמאילוב הגיע להסדר טיעון עם ה-ITA, הסוכנות הבינלאומית לבדיקות, והג'ודוקא יושעה לשבעה חודשים. זאת לאחר שלא דיווח שלוש פעמים על מקום הימצאו לאחר תחרויות למערכת המעקב אחרי ספורטאים, בניגוד לתקנון.
המשמעות: ההשעיה של שמאילוב, אחד הג'ודאים הבכירים של ישראל, מתחרויות ומחנות אימון בינלאומיים תסתיים בחודש פברואר 2024 - ורק אז יוכל לחזור לפעילות רשמית.
2 צפייה בגלריה
שמאילוב עם המדלייה
שמאילוב עם המדלייה
יחזור להתחרות בפברואר. שמאילוב
(צילום: עודד קרני, באדיבות איגוד הג'ודו)
העונש, יש לציין, מתחיל להיספר מרגע סיום הדיון בעניינו, שנחשף ב-ynet ונערך בחודש יולי האחרון. למרות הסדר הטיעון אליו הגיע, מדובר בפגיעה קשה מאוד בהכנה של הספורטאי, בטח בשנה אולימפית.
שמאילוב, באמצעות עורכי דינו עידו בר-נתן וקלוד ראמוני, טענו כי תקלות טכניות שלא תלויות בשמאילוב הן אלה שמנעו ממנו לדווח במערכת הדיווח האינטרנטית. על בסיס טענות אלה הגיעו הצדדים להסדר.
2 צפייה בגלריה
שמאילוב בפעולה
שמאילוב בפעולה
"כל התקופה הקשה הזו מאחוריי". שמאילוב
(צילום: רויטרס)
שמאילוב: "עכשיו, כשכל התקופה הקשה הזו מאחוריי אני מביט רק קדימה, ואעשה הכל, למרות הזמן הקצר שנותר לי, להשיג את הקריטריון לפריז ולהגשים את החלום שלי, לזכות במדליית אולימפית לישראל. סוף-סוף אני יכול לחזור לחייך באמת".
יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי: "אני שמח בשביל ברוך שהסוכנות קיבלה את העובדה שהוא טעה טעות טכנית בלבד. עורכי הדין שלו עשו עבודה נהדרת, ואנחנו זכינו שאחד הספורטאים החזקים שלנו חוזר לתמונה. עכשיו הוא צריך להוכיח את עצמו ולחזור בכל הכוח".