"אין לי מחשבות על הגרוע מכל": הראיון האחרון עם שני לוין
(צילום ועריכה: עוז מועלם )
אבל בכדורסל הנשים הישראלי: שני לוין, שחקנית אליצור חולון ואליצור רמלה בעבר, הלכה אתמול (שלישי) לעולמה, שלושה ימים בלבד לפני יום הולדתה ה-37. זאת לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן.
באפריל 2020 חשפה לוין בראיון ל-ynet כי חלתה בסרטן השד והחליטה לקחת הפסקה מכדורסל. "מבדיקה לבדיקה. לא בכיתי, ולא חשבתי למה לי זה קרה כי זה לא באופי שלי. דווקא ההיפך. נראה לי שאם זה היה קורה לבן אדם קרוב אלי או לבן משפחה - הייתי לוקחת את זה הרבה יותר קשה", סיפרה במה שהיה גם הראיון העיתונאי האחרון איתה.
2 צפייה בגלריה
שני לוין
שני לוין
כואב הלב. שני לוין, בראיון האחרון שקיימה באפריל 2020
(צילום: עוז מועלם)
לוין עלתה ארצה מארה"ב לפני 15 שנה ועברה בשלל קבוצות בכדורסל הנשים הישראלי. עונתה האחרונה בליגת העל הייתה 2019/20, אז שיחקה באליצור חולון, קבוצתה בה בילתה במשך חמש שנים.
במשחקה האחרון קלעה שתי נקודות ב-21 דקות ב-80:90 על רמת השרון, שהבטיח לחולון את המקום החמישי בבית העליון, בעונה שנעצרה אז לבסוף בשל מגפת הקורונה. כשהייתה בתחילת הטיפולים, לוין הייתה מאוד אופטימית לגבי החלמתה: "היו כל כך הרבה בדיקות, כמעט כל יום, שמנעו ממני ללכת לאימונים ולכל המשחקים - וזה הפריע לי הכי הרבה. לא יכולתי להיות עם הקבוצה ב-100 אחוז. באמת שלא תופסת עדיין שאני חולה בסרטן השד, אבל אין לי מחשבות על הגרוע מכל. באמת שאני בן אדם חיובי".
2 צפייה בגלריה
שני לוין
שני לוין
לוין (משמאל) על הפרקט במדי אליצור חולון, קבוצתה האחרונה בליגת העל
(צילום: אורן אהרוני)
"איבדנו נשמה טהורה", ספד לה אחיה, אבידן, בפוסט שהעלה לפייסבוק. "שני, תמיד תהי איתנו. אנחנו אוהבים אותך מאוד".
רועי איזנברג, שהדריך אותה באליצור חולון, קיבל בתדהמה את הבשורה המרה: "היא הייתה קונצנזוס מבחינת טוב הלב שלה. אי אפשר היה למצוא בה שום דבר רע. אין לי ספק שאם היא הייתה יוצאת מהמצב הקשה שלה וחוזרת לשחק - זה היה אצלנו. אני עם דמעות בעיניים".
יו"ר אליצור חולון, מנחם וידהורן, ספד לה גם כן: "שני הייתה נשמה טובה, תמיד חיובית, אין אחד שלא אהב אותה. תמיד הייתה מוכנה לעזור בכל דבר ומכל הלב, גם כשהייתה במצב קשה עדיין הופיעה לאימונים ולמשחקים ולא ויתרה. חסרונה מאוד יורגש. איבדנו אישה ושחקנית מאוד אהובה. יהי זכרה ברוך".