פחות משבוע לאחר שקיבל רשמית את האזרחות הישראלית, בלסינג אפריפה (מכבי ת"א) בן ה-16.5 קבע הערב (ראשון) בריצה ל-100 מ' באליפות הנוער והקדטים בהדר יוסף זמן של 10.52 שנ' - תוצאה הטובה בהרבה משיא הקדטים מלפני 16 שנה של רם מור (10.60). אלא שלרוע מזלו של אפריפה, הכישרון הגדול באתלטיקה הישראלית, מד הרוח הורה על 2.2 מ' לשנייה, קצת מעל למותר להכרה בשיא (2.0 מ' לשנייה), והוא יצטרך להמתין.
זו הפעם השנייה תוך שבוע שבה שיא של אפריפה, שנולד בישראל להורים שהגיעו מגאנה, לא מוכר מסיבה כלשהי. לפני שבוע קבע שיא ב-200 מ' - 21.46 שנ' - אך הוא לא הוכר מכיוון שזה היה יומיים לפני קבלת האזרחות.
בלסינג אפריפהבלסינג אפריפה
שוב השיא שלו לא הוכר. אפריפה
(צילום: עוז מועלם)
אפריפה: "אני לא כל-כך מאוכזב מכך שהשיא לא אושר. יהיו לי עוד הזדמנויות לשבור אותו. הכי חשוב, וזה גורם לי לאושר, שהפעם אני ניצחתי כאזרח ישראלי".
בריצה המקבילה לקדטיות (עד גיל 18), ניצחה מיה בהט (מכבי ת"א) עם 12.15 שנ' - שיפור של 18 מאיות לשיאה האישי. כסגניתה הוכתרה דיאנה אברבוך (לידר ירושלים) עם 12.43 שנ', בתו של אלוף אירופה וסגן אלוף העולם לשעבר בקפיצה במוט אלכס אברבוך.
בלסינג אפריפהבלסינג אפריפה
הוא דווקא היה מאושר. אפריפה
(צילום: טיבור יגר)
גם בין הנוער ניצח ב-100 מ' דור שני לאלופים, אביב קופלר (מכבי ת"א, 10.70 שנ' ברוח מעל למותר 3.7 מ' לשנייה), בנו של אלוף ישראל בעבר מאיר קופלר. אלופת הנערות עד גיל 20 היא ניצן לי (מכבי ראשל"צ) - 12.17 שנ'.
הייתה אליפות ראשונה באתלטיקה במתכונת קורונה, ללא קהל כמובן, שהיוותה "חזרה כללית" לאליפות ישראל לבוגרים בשבוע הבא. אלה רובינשטיין מהפועל אורן השרון ניצחה בקפיצה במוט לנוער (3.70 מ'), וחברתה לאגודה עדן זיו זכתה בין הקדטיות (3.60 מ'). רומי טמיר המוכשרת (מכבי ת"א) ניצחה בקפיצה משולשת לקדטיות - 12.05 מ'.