נבחרת ישראל התעמלות אמנותיתנבחרת ישראל התעמלות אמנותית
הישג היסטורי. נבחרת ישראל בהתעמלות אמנותית
(צילום: AP)
נבחרת ההתעמלות אמנותית של ישראל, עשתה היום (שישי) היסטוריה, לאחר שזכתה במדליית הזהב באליפות אירופה בהתעמלות אמנותית הנערכת בקייב. הנבחרת השיגה ציון כללי מרשים של 67.475 והיא הקדימה את אזרבייג'ן שסיימה עם 66.3 נקודות וכן את המארחת אוקראינה עם 63.7 נקודות.
זאת הפעם הראשונה שנבחרת ההתעמלות הישראלית זוכה במדליית הזהב, בתחרות הקרב רב. עד היום השיגה הנבחרת שתי מדליות ארד ב-2014 ו-2016 ובמאזנה גם מדליית הזהב בתרגיל החישוקים והכסף בסרטים, באליפות שנערכה ב-2016 בחולון.
נבחרת ישראל התעמלות אמנותיתנבחרת ישראל התעמלות אמנותית
המתעמלות עם מדליית הזהב
(צילום: AP)
נבחרת ישראל התעמלות אמנותיתנבחרת ישראל התעמלות אמנותית
נבחרת ישראל בפעולה
(צילום: AP)
נבחרתההתעמלות האומנותיתנבחרתההתעמלות האומנותית
אלופות אירופה מישראל
(צילום: AFP)
הנבחרת בהדרכת אירה ויגדורצ'יק השיגה ציון של 34.1 בתרגיל הכדורים, שנערך ביום פתיחת האליפות והערב רשמה 33.475 בתרגיל המשולב. זה הביא אותה לתוצאה כוללת של 67.475 שהבטיחה כאמור את התואר ההיסטורי. הנבחרת מורכבת מהמתעמלות: אופיר דיין, יאנה קרמרנקו, יוליאנה טילגין, שי בן רובי, בר שפושניקוב וקארין וקסמן.
למרות ההישג הנפלא חשוב לזכור כי בשל אילוצי הקורונה לא מעט מהנבחרות הטובות בעולם וביניהן איטליה, ספרד ובלארוס, בחרו לוותר על האליפות השנה. בנוסף, רוסיה, אולי הנבחרת הטובה בעולם ודיירת קבועה על הפודיום, לא התייצבה לתחרות בשל העימות הפוליטי עם המארחת אוקראינה. למעשה, כל הנבחרות שסיימו מעל ישראל באליפות העולם האחרונה, כלל לא הגיעו לתחרות.
נבחרתההתעמלות האומנותיתנבחרתההתעמלות האומנותית
נבחרת ההתעמלות האומנותית
(צילום: AFP)

הצלחה כחול-לבן גם בג'וניור

בתחרות הג'וניור בה מתחרות מתעמלות עד גיל 18, דריה אטמנוב בהדרכת איילת זוסמן, השיגה ציון של 21.5 נקודות בתרגיל הסרט ועלתה לגמר מהמקום הראשון. באלות היא יצאה עם ציון של 22.7 נקודות, שסידר לה את המקום הרביעי במוקדמות.
אלונה הלל השיגה 20.450 נקודות בתרגיל הסרט ולמרות שסיימה במקום השביעי לא העפילה לגמר, מכיוון שמותר מתעמלת אחת מכל מדינה. באלות קיבלה 20.350 ודורגה במקום ה-13.
ישראל גם השיגה מדליית כסף בתחרות בין הנבחרות שמשכללת את התחרות הקבוצתית ואת הג'וניור. הבנות צברו בסך הכל 236.9 נקודות, כאשר רק אוקראינה עקפה אותה עם 237.150 נקודות. אזרבייג'ן שלישית עם 226.175 נקודות.
ביום שבת, יתקיימו הגמר על כל תרגיל בנפרד וביום ראשון תיפתח גם תחרות הקרב רב לבוגרות, שם ייקחו חלק גם לינוי אשרם וניקול זליקמן.