אריק זאבי מדבר על המינוי ליו"ר המכביה
(הדר ואן קולא)

אריק זאבי, המדליסט האולימפי מאתונה 2004, סגן אלוף העולם ואלוף אירופה ארבע פעמים בעבר, מונה היום (רביעי) באופן רשמי לתפקיד יושב ראש המכביה ה-21, כפי שנחשף לראשונה ב-ynet. בכך יהפוך זאבי לספורטאי האולימפי הראשון שמחזיק בתפקיד.
הפנייה לזאבי בבקשה להתמנות לתפקיד היוקרתי נעשתה ע"י יו"ר מכבי העולמית אמיר פלד, לאחר שניצב (בדימוס) אילן פרנקו ביקש לסיים את תפקידו בשל הרצון להתעסק בעסקיו הפרטיים. לאחר מספר פגישות נוספות ובדיקות מטעמו של זאבי הוא החזיר תשובה חיובית.
1 צפייה בגלריה
אריק זאבי
אריק זאבי
"רוצה להפוך את המכביה לחוויה בלתי נשכחת. אריק זאבי
(צילום: הדר ואן קולא, מכבי תנועה עולמית)

התפקיד הינו ציבורי והתנדבותי. המינוי אושר לאחר שיו"ר מכבי תנועה עולמית, אמיר פלד, דיווח על כך לוועדה הבינלאומית של המכביה.
לזאבי ולצוות המכביה, שצפויה להיות הגדולה ביותר מבחינת כמות ספורטאים וענפי ספורט, ניתנה הזדמנות להתארגנות לשנה נוספת – שכן המכביה שתוכננה להתקיים בקיץ 2021 נדחתה לאחרונה בשנה, ליולי 2022, כתוצאה מדחיית האולימפיאדה בשנה.
"אני נרגש ושמח על האתגר הגדול שניצב בפניי", אמר זאבי. "המכביה אינה זרה לי ולקחתי בה חלק כספורטאי, נושא הלפיד וכחבר הנהלת מכבי תנועה עולמית. הוועד המארגן של המכביה ואנוכי נפעל ביתר שאת על מנת להביא ארצה מספר שיא של ספורטאים יהודים מהעולם, וכמובן את הספורטאים המובילים לאותה עת. אני משוכנע כי שותפים נוספים יחברו אלינו על מנת שנוכל לממש את תוכנית העבודה ולהפוך את המכביה ה-21 לחוויה ספורטיבית ותרבותית בלתי נשכחת. אני אקדיש את הזמן הקרוב על מנת ללמוד את התפקיד כדי שאוכל לתרום בצורה המיטבית".
אמיר פלד: "ההחלטה למנות את אריק זאבי כיו"ר המכביה הינה החלטה ערכית המבססת את המכביה כאירוע הספורט השלישי בגודלו בעולם אחרי האולימפיאדה והאוניברסיאדה. אריק, כמדליסט אולימפי, יהיה אחראי על ארגון אירוע עצום והערכים המוספים שלו בתחום הספורט יוסיפו להצלחתו ויתחברו לחזון מכבי תנועה עולמית הנחשבת היום לתנועה הציונית, חינוכית ספורטיבית הגדולה ביותר בעולם היהודי".