קליט קלר, אלוף אולימפי בשחייה שמחזיק בשתי מדליות זהב, זוהה על-ידי חבריו ומאמניו לנבחרת בתור אחד המתפרעים שפרצו לבניין הקפיטול בשבוע שעבר, כך לפי "ניו יורק טיימס". הניסיון ליצור איתו קשר ולקבל תגובה לא צלח בשלב זה.
בסרטון שנחשף ניתן לראות את קלר הגבוה (1.98 מ') ללא מסיכה ועם ז'קט נבחרת ארה"ב, כשמסביבו יש דחיפות רבות וכוחות הביטחון מנסים לפנות את המתפרעים. דובר הנבחרת לא הכחיש או אישר כי זה אכן קלר שמופיע בסרטון.
קליט קלר באולימפיאדת בייג'ינג קליט קלר באולימפיאדת בייג'ינג
קליט קלר באולימפיאדת בייג'ינג
(צילום: AP)
הסרטון בו ניתן לזהות את קלר
חלק מהאנשים שזיהו את קלר בסרטון הופתעו מנוכחותו בקפיטול, למרות שבשנים האחרונות הוא פירסם בחשבונות שלו ברשתות החברתיות תוכן בעד הנשיא היוצא דונלד טראמפ. החשבונות הללו כבר נמחקו.
לפי הסרטון שנחשף ובאחרים, לא נראה כי קלר נקט באלימות שהובילה בסופו של דבר לחמישה הרוגים ולנזק ברכוש, אך נוכחותו שם עלולה לסבך אותו מבחינה משפטית. חלק מהמתפרעים כבר עומדים בפני האשמות שונות כמו פריצה, גניבה ושימוש בנשק חם.
קליט קלר (שני משמאל) חוגג זהב עם פלפס באליפות העולם ב-2007קליט קלר (שני משמאל) חוגג זהב עם פלפס באליפות העולם ב-2007
קליט קלר (שני משמאל) חוגג זהב עם פלפס באליפות העולם ב-2007
(צילום: AP)
קלר עבד כסוכן נדל"ן בחברה בקולורדו, אך פוטר ממשרתו לאחר שנודע על מעורבותו בפריצה וכל אזכור שלו מאתרי החברה נמחק לאלתר.
קלר בן ה-38 היה חלק מנבחרת השחייה של ארה"ב באולימפיאדות ב-2000, 2004 ו-2008. הופעתו הזכורה ביותר הייתה באתונה, לצד מייקל פלפס וראיין לוכטה במקצה 200X4 חופשי. השחיין הצליח להתגבר על איאן ת'ורפ האגדי ועל נבחרת אוסטרליה והיה מהגורמים לזכייה של נבחרתו בזהב. בבייג'ינג שיחזר את ההישג עם נבחרתו.