האוהדים המצוינים של בני יהודה כבר ידעו מזמן עם מי יש להם עסק. הם קלטו מיד שברק אברמוב בא לעשות עליהם סיבוב, מוכר את כוכבי המועדון ולא מביא תחליפים ראויים, מסוגל להעביר כמה שבועות קריטיים בליגה בלי מאמן, ובעיקר שהוא מתנשא עליהם. "באתי לנהל מועדון כדורגל, לא באסטה בשכונת התקווה", אמר פעם שופוני, שלא פתח עבורם אפילו חנות מזכרות.
"הקהל של בני יהודה, לדאבוני, זה אותם מאה אנשים שמדובר עליהם. לצערי לא באים מספיק אנשים למגרש, אז אנחנו שומעים אותם", ניתח אברמוב לפני כשנתיים, כשאותם אוהדים בלב ובנפש הביעו מחאתם במגרשי ליגת העל. גם החבר שלו, יוסי אבוקסיס, התייחס אליהם בזלזול. "20 אוהדים שבאים, לא מייצגים מבחינתי את בני יהודה", אמר המאמן על השרופים שליוו אותה עד קריית שמונה, אכלו את הלב עם עוד הפסד והבינו לאן מוביל אותם צמד הסחבקים הזחוח.
3 צפייה בגלריה
ברק אברמוב
ברק אברמוב
אוהדי בני יהודה כבר ידעו מזמן עם מי יש להם עסק. אברמוב
(צילום: ראובן שוורץ)
3 צפייה בגלריה
יוסי אבוקסיס
יוסי אבוקסיס
בדילמה. אבוקסיס
(צילום: עוז מועלם)
לפני כחצי שנה כשאבוקסיס ברח מבאר שבע כדי להשלים בגדול את פרויקט הירידה ללאומית, לבעלים עוד הייתה החוצפה לברוח מאחריות. "זה לא ברק אברמוב אלא נטו שחקנים שעשו במכנסיים", אמר הפסיכולוג שמדבר על עצמו בגוף שלישי, והוסיף: "כשלנו בבחירת השחקנים, לא באיכות אלא בפן האישיותי שלהם". מעניין, כי מרבית שחקני הסגל מהעונה שעברה נשארו. הזרים שמילאו את תפקיד הלוזרים שוחררו, ובמקומם הוחתמו שניים שעונים להגדרה "אישיות" - אלירן עטר וישראל זגורי - כנראה אחרי סדרת מבחני רורשך. שלשום, כשהקבוצה חילצה 0:0 מאדומים אשדוד והתבססה בתחתית הלאומית, האוהדים הנאמנים ליוו אותם גם לשם, ושוב קראו לבעלים ולמאמן ללכת. "אני מבין את הכעס שלהם אבל לא ארים ידיים בשלב הזה", אמר אבוקסיס. כך היה גם כמה ימים קודם, בתום ההפסד לכפר סבא. "אני מבין את הקהל, אבל אני לא מתכוון להתפטר ולא מתכוון לוותר, אני לא האיש הזה", אמר האיש הזה, מבלי לציין מהו הדבר שעליו הכי קשה לו לוותר.
וכך היה גם במחזור שלפני. "אני מבין את הכעס של הקהל ומותר לו להביע את דעתו", אמר המאמן לאחר ההפסד לכפר קאסם. יפה מצידו של התוכי יוסי, שטען פעם כי מבחינתו הם בכלל לא מייצגים את בני יהודה.
עכשיו אבוקסיס באמת בדילמה. לאיש הזה, שהרים לא מזמן ידיים בגלל שהבעלים לא הייתה חברה שלו, יש חוזה ארוך טווח עם תקציב שאיתו צריך לעלות בהליכה, ובעיקר שכר שעמיתיו בלאומית היו שמחים להרוויח. ביחד. אברמוב, מצידו, לא ילך כל כך מהר מאותה סיבה. השחצן שחתם בעבר עם חבריו במינהלת על הסכם חסות שערורייתי – שזיהה ליגת העל עם רשת המסעדות שלו - לא ימכור נכס שזכה לפני 31 שנה באליפות וצנח בחסותו לשיא השפל, בליגת הפאניקה.
3 צפייה בגלריה
שחקני נוף הגליל באים בטענות לאביעד שילוח
שחקני נוף הגליל באים בטענות לאביעד שילוח
שוב חירבש את המשחק. שילוח לצד שחקני נוף הגליל
(צילום: גיל נחושתן)
שופט הורס, שילוח
לפני פחות מחודש שובץ משום מה אביעד שילוח לנהל את המשחק בין הפועל באר שבע למכבי ת"א, חירבש אותו לגמרי, ונקלע לקצר בתקשורת עם צוות ה־VAR. למחרת פורסם כי "באיגוד השופטים יבחנו מחדש אם לשלוח אותו למשחקים רגישים".
אתמול בחיפה שילוח עשה בדיוק אותו דבר, על חשבון הפועל נוף הגליל, אבל מבחינת האיגוד זה כנראה בסדר, כי המשחק לא היה "רגיש".