סימון ביילס לא הייתה במיטבה בפתיחת תחרויות ההתעמלות באולימפיאדת טוקיו. אחרי שזכתה בארבע מדליות זהב ועוד אחת מארד בריו 2016, המתעמלת האמריקאית האגדית לא הייתה מושלמת כפי שהתרגלנו לראות אותה תמיד. ועדיין, ביילס הצליחה, ממש ברגע האחרון, להעפיל לגמרים בכל ארבעת המכשירים.
טוקיו 2020 ב-ynet - מתחם מיוחד
בתרגיל הקרקע, למשל, היא יצאה מהמזרן. טעות מאוד לא אופיינית למי שנחשבת לכוכבת הגדולה של טוקיו 2020. עד כמה היא טובה יותר מכל השאר תעיד העובדה שלמרות השגיאה הקשה, היא עדיין עלתה לגמר במכשיר הזה.
4 צפייה בגלריה
סימון ביילס
סימון ביילס
סימון ביילס
(צילום: getty images)
4 צפייה בגלריה
סימון ביילס במקבילים
סימון ביילס במקבילים
סימון ביילס במקבילים
(צילום:גטי אימג'ס)
ביילס בת ה-24, שמחזיקה גם בלא פחות מ-25 מדליות מאליפויות העולם (הכי הרבה בהיסטוריה), רוצה לסיים את הקריירה הנהדרת שלה בצורה המתוקה ביותר. אחרי שהיא ביצעה תרגיל מסובך שכלל שתי סלטות וצוקהרה, היא נחתה לא טוב ומצאה את עצמה מחוץ למשטח, דבר שפגע בצורה משמעותית בציון שלה. היא קיבלה רק 14.133 נקודות, מה שלא מנע ממנה עלייה לגמר מהמקום השני הכללי.
4 צפייה בגלריה
סימון ביילס במקבילים
סימון ביילס במקבילים
סימון ביילס במקבילים
(צילום: רויטרס)
גם על שולחן הקפיצות לא הבריקה ביילס, יצאה מהמשטח וקיבלה ציון של 15.183 (ציון ממוצע של שתי קפיצות), שהספיק לה למקום הראשון.
אפילו במקבילים המדורגים לא היה לה תרגיל מוצלח במיוחד, היא סיימה עם 14.566, דורגה במקום העשירי הכללי, אך בשל העובדה שארבע רוסיות עקפו אותה (ומותר רק שתי מתעמלות מכל מדיניה בשמיניית הגמר), היא המשיכה הלאה.
4 צפייה בגלריה
סימון ביילס
סימון ביילס
בסוף היא חייכה. ביילס
(צילום: getty images)
בקורה סיימה במקום השביעי הכללי, עם ציון כללי של 14.066 - ושוב הראתה היום שהיא רק בן אנוש. למרות היום החלש, ביילס עלתה לגמר בכל אחד מהמכשירים, והיא גם בגמר הקרב-רב והקבוצתי יחד עם ארצות הברית. הגמרים יתחילו כבר מחר וביילס תרצה להרים את היכולת שלה.
אגב, קחו עוד נתון מדהים. נבחרת הוועד האולימפי של רוסיה בהתעמלות מכשירים הקדימה את ארה"ב בתחרות הקבוצתית עם 171.629 נקודות לעומת 170.562. באולימפיאדות האחרונות, הזהב הקבוצתי של ארה"ב בהתעמלות נשים היה אחד הבאנקרים המובהקים של המשחקים. אם ארה"ב לא תתעשת בגמר מחרתיים, אנחנו עשויים לחזות בסנסציה הכי גדולה של האולימפיאדה הזו.
פורסם לראשונה: 09:55, 25.07.21