נבחרת אנגליה "זוכה" ללא מעט ביקורות על היכולת שהיא מציגה במהלך יורו 2024, ומי שחוטף הכי הרבה אש הוא גארת' סאות'גייט. אחת הביקורות הבולטות כלפי המאמן היא על כך שהוא זימן רק מגן שמאלי אחד, לוק שואו, ושחקנה של מנצ'סטר יונייטד כלל לא שותף בארבעת המשחקים הראשונים בגלל שהוא הגיע לטוניר עם פציעה בשריר הירך האחורי, כך שמי שפתח בצד שמאל של ההגנה הוא קיירין טריפייר, שהוא בכלל מגן ימני.
מארבע תניף אחת: היכנסו לעמודי הנבחרות המיוחדים
ברבע הגמר מול שווייץ עלה שואו מהספסל להופעתו הראשונה בטורניר - השלים 42 דקות (כולל הארכה) - ולפני חצי הגמר מול הולנד (רביעי, 22:00) הוא הצהיר כי הוא כשיר לשחק 90 דקות. "אני חושב שאני מוכן", ענה שואו כשנשאל האם הוא כשיר למשחק שלם, "זה תלוי בהחלטה של ​​גארת'. אני מרגיש כשיר ומוכן".
1 צפייה בגלריה
שואו
שואו
יעלה בהרכב? שואו
(צילום: Alex Livesey/Getty Images)
הופעתו של שואו מול שווייץ הייתה הראשונה שלו מאז שנפצע בפברואר. סאות'גייט קיווה לקבל את המגן בחזרה במהלך שלב הבתים בגרמניה, אבל ההתאוששות שלו ארכה זמן רב מהצפוי. "ארבעת החודשים האחרונים היו ממש קשים", אמר שואו על הפציעה שלו, "בהתחלה ציפו שאחזור הרבה יותר מוקדם.
"זה היה ממש נחמד לעלות ולקבל כמה דקות. אני חושב שלפני שהסגל הוכרז, הייתה לנו תוכנית שאחזור לקראת המשחק השני או השלישי, אבל לצערי הדברים לא התנהלו כמתוכנן. זה קשה כמובן. הם באמת היו שם בשבילי, לא רק גארת' וסטיב (הולנד, עוזר המאמן של אנגליה) אלא גם הצוות הרפואי. יש לי הרבה על מה להודות להם".
הערב זה מתחיל: חצי גמר היורו יוצא לדרך - ראיון עם יאיר קטן, ספורט ynet
(צילום: ליאור שרון)