מינהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, ליגת העל לנשים בכדורגל, ליגת מאמנט ואיגוד הכדורשת הודיעו היום (רביעי) על הקמת מינהלת על למשחקי הכדור לנשים, שתייצג את כלל ענפי הספורט הקבוצתי.
מינהלת העל החדשה תהווה גוף יציג של משחקי הכדור לנשים ותייצג את ספורט הנשים הקבוצתי מול גופי המדינה והרשויות המקומיות, במטרה לקדם שוויון מגדרי בחלוקת המשאבים הציבוריים. מינהלת העל החדשה הוקמה על רקע הקיפוח והאפלייה המגדרית הקיימים בחלוקת התקציבים של ליגות הנשים במשחקי הכדור, בענפים השונים ואמורה לפעול לשינוי המצב הקיים ולמתן הזדמנויות שוות לנשים נערות וילדות להשתלב בספורט המקצועני בישראל.
הילה קניסטר בר דודהילה קניסטר בר דוד
תעמוד בראש המינהלת החדשה. קניסטר בר דוד
(צילום: ספי מגריזו, מינהלת הנשים)
בדירקטוריון הגוף שהוקם בליווי עורכי הדין אורי קידר ואורי כהנא ממשרד כבירי נבו קידם בלום המתמחים במשפט ספורט מגדרי, יהיו חברים נציגי הגופים המייסדים, מינהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, ליגת העל לנשים בכדורגל, ליגת 'מאמנט' ואיגוד הכדורשת. בנוסף יהיו חברים נציגים של גופי הרוחב הגדולים בספורט מרכז הפועל ומרכז מכבי.
בקרוב צפויים גופי ספורט נשים נוספים להצטרף למנהלת העל החדשה, בהם איגוד הכדורעף ואיגוד הכדור-מים אשר הביעו כבר כוונה להצטרף למהלך. גם ארגון השחקנים והשחקניות הודיע אף הוא על תמיכה בהקמת הגוף המאוחד. בפגישת ההקמה שהתקיימה במשרדי איגוד הכדורסל, הוחלט כי כל פעילות מינהלת ליגות העל החדשה, תתקיים תוך שיתוף פעולה בין הגופים, וכל נושא יעלה לדיון פתוח בין כלל הגופים. עוד נקבע כי כל ההחלטות והדיונים יפורסמו באופן שיהיה נגיש לציבור.
יו"ר מינהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, הילה קניסטר בר דוד, שתעמוד בראש: "מדובר במהלך היסטורי משמעותי ומרגש, עבורי ועבור עשרות אלפי ספורטאיות בישראל, היודעות היום שיש להן בית. אני מאמינה שספורט הוא מנוע לשינוי חברתי חשוב ביותר, ולכל ילד וילדה הזכות לעסוק בספורט מקצועי תחרותי באופן שיוויוני. יחד נשנה את פני הספורט בישראל וכך נשפר גם את מצבה של החברה בישראל. כוחנו באחדותנו".