תקציר מכבי ראשון לציון – הפועל חולון
בשני המשחקים האחרונים אדם אריאל עמד על 0 מ-13 מחוץ לקשת. אז הערב (חמישי) בניצחון של מכבי ראשון לציון על הפועל חולון - 81:98, הוא חזר לעצמו ובגדול עם 6 מ-10 בדרך לשיא קריירה חדש של 28 נקודות (השיא הקודם עמד על 21 נקודות).
חולון עלתה לשחק ללא גיא פניני (גב תפוס), יוגב אוחיון (רגישות בברך) ואוריאל טרוצקי (בידוד), כשדזי וושינגטון עזב את הקבוצה אתמול. עם חצי סגל, ולמרות הרבה רצון, זה לא היה כוחות והסגולים רשמו הפסד שישי ברציפות מאז חידוש העונה.
אדם אריאלאדם אריאל
אריאל. המצטיין של הערב
(צילום: ראובן שוורץ)
אלכס המילטוןאלכס המילטון
אלכס המילטון
(צילום: ראובן שוורץ)
הוסיפו לראשל"צ: אלכס המילטון 18, דיאנג'לו האריסון 10, נועם אביבי 8, נמרוד טישמן 7, זאק הנסקינס ועוז בלייזר 6 כ"א, נועם דוברת 5, דריל מונרו 4, חן כלפון, טל פלד ניב בלול 2 כ"א.
קלעו לחולון: ג'ימי הול 20 (14 ריבאונדים), ג'רמיין לאב 18, רועי הובר 16, שאבון קולמן 14, שיר מוראידי, שלומי הרוש והראל דדון 3 כ"א, גיא פלטין ודניאל ששון 2 כ"א.
מהלך המשחק
אחרי כמעט שתי דקות של כדורסל מבולגן משני הצדדים, שאבון קולמן קל את סל הבכורה. אלכס המילטון היה האיש של ראשל"צ וקלע את כל שמונה הנקודות הראשונות שלה. דינאג'לו האריסון הוסיף צליפה מחוץ לקשת - 7:11 לכתומים. האורחת התקשתה בצבע וזאק הנקינס חגג בלי הפרעה. שלשות של רועי הובר ושלומי הרוש שמרו את חולון בתמונה, אך המילה האחרונה הייתה של אדם אריאל עם צ'אקה משלו - 21:27 לראשל"צ.
חולון ניסתה להישאר בתמונה ונתנה פייט, אבל מול המילטון המצוין זה פשוט היה קשה. רכז הכתומים עשה מה שהוא רוצה על המגרש, וסיים מהלך אחד אדיר בהטעיית כתף והטבעה בדרך ל-16 נקודות במחצית. אדם אריאל, שהיה על 0 מ-13 בשני המחזורים הקודמים, איפס את הידית עם 3 מ-3 ו-13 נקודות עד להפסקה. אחרי 20 דקות - 36:47 למארחת.
פניני ואוחיון ביציעפניני ואוחיון ביציע
פניני ואוחיון ביציע
(צילום: ראובן שוורץ)
עמית שרףעמית שרף
עמית שרף
(צילום: ראובן שוורץ)
הול אמנם הגיע לדאבל דאבל, אבל בהגנה לא הוא ולא אף מחולון שמר. אריאל לא נרגע מהרבע השני, המשיך לצלוף מכל פינה ושבר את שיא הקריירה שלו (21 נקודות). בסיום הרבע השלישי - 64:81 לראשל"צ.
הרבע האחרון היה לפרוטוקול בלבד. אריאל פתח אותו עם שלשה נוספת, נועם אביבי הוסיף סל בצבע - 66:88. עד סוף המשחק היה גארבג' טיים אחד גדול, כשכל מאמן העלה את אחרון שחקני הספסל שלו. אחרי 40 דקות - 81:98 למארחת.
פרסום ראשוני: 19:12 , 09.07.20