דרמה גדולה בישיבת דירקטוריון מינהלת ליגת העל בכדורסל. נציגי הקבוצות נועדו היום (רביעי) ובהפתעה מוחלטת החליטו כי הירידות לא יוקפאו בתום העונה הנוכחית.
הדירקטוריון הודיע בנוסף על משחק מבחן, כשהקבוצה שתסיים אחרונה בליגת העל תשחק מול זו שתסיים במקום השני בלאומית - על הכרטיס ה-14 והאחרון לליגה הבכירה. ממינהלת הליגה הלאומית בכדורסל שמתנגדת למהלך, נמסר: "נמשיך לכבד את החלטת הנהלת איגוד הכדורסל אשר קובעת כי בתום העונה תעפלנה שתי קבוצות אל ליגת העל".
1 צפייה בגלריה
ארי שטינברג
ארי שטינברג
החלטה לא צפויה להתקבל מחר. יו"ר המינהלת ארי שטינברג
(צילום: עוז מועלם)
אחת הקבוצות שדחפה להקפאת היורדות ועדיין מושפעת מהמלחמה היא הפועל גליל עליון. ימים לא פשוטים עברו על הקבוצה, כאשר בלילה בין שבת לראשון חווה הצפון מטחים כבדים מכיוון לבנון, שהצטרפו לאיום הכתבמ"ים מאיראן.
כבר אתמול פנו עומאר סילבריו, אלפונסו אנדרסון ושון מילר להנהלת הקבוצה וביקשו לעזוב מיידית את קיבוץ איילת השחר, שם התגוררו השחקנים במלון (מתאמנים בכפר בלום). כעת הקבוצה לנה במלון בזיכרון יעקב ומתאמנת בחדרה, אך הרצון לעזוב עדיין קיים אצל השלושה. הזר הרביעי הוא ג'יימס פלדין, שכזכור היה גם הזר היחיד של הקבוצה הצפונית העונה לתקופה מסוימת.
בגליל מנסים לשכנע את הזרים להישאר מאחר שזיכרון יעקב הוא אזור שקט, שמתקיימים בו חיי שגרה. השלושה עדיין מביעים חשש ומעוניינים לעזוב, ובקבוצה, כולל המאמן ברק פלג, ממשיכים בשיחות איתם במטרה שישארו עוד חודש בלבד. הסוכנים של השלושה לוחצים עליהם לעזוב ובקבוצה מקווים שיצליחו במאמצים, אולם מודעים לכך שגם קיים סיכוי שפלדין שוב יישאר כזר בודד.