בהפועל ת"א נאלצו מאז אתמול בערב (ראשון) להתעסק בכל מה שלא קשור בכדורסל ויותר בהתנהגות המבישה של חלק מהאוהדים שלה ששרו שירי נאצה נגד המשטרה במהלך טקס לזכר שוטרים שנפלו ב-7 באוקטובר. הטקס נערך על הפרקט באולם הקונכיה לפני המשחק מול הפועל באר-שבע/דימונה בו ניצחו האורחים 78:95 במשחק הראשון בליגה.
הקבוצה הדרומית ערכה לפני המשחק טקס לזכר השוטרים איציק בזוקשווילי וג'יי.אר דוידוב ז"ל שנפלו ב-7 באוקטובר, אך במקום לכבד את הטקס, חלק מאוהדי האורחת החליטו פשוט לבזות אותו, את הנופלים ואת משפחותיהם ההמומות שהגיעו לאולם.
2 צפייה בגלריה
אוהדי הפועל ת"א
אוהדי הפועל ת"א
אוהדי הפועל ת"א במהלך המשחק בקונכיה
(צילום: הרצל יוסף)
בזמן שהכרוז הכריז על פתיחת הטקס ואמר את המילה "משטרה", אוהדי הפועל הגיבו בשירה: "לא על מדים, לא אזיקים, ואיך אני שונא שוטרים, בא לי לזרוק שוטר לפסי רכבת", ובנוסף הוסיפו בשירה קללות כנגד המשטרה. רק בזמן דקת מחיאת הכפיים לזכר הנופלים האוהדים השתתקו.
ל-ynet נודע כי משטרת ישראל ביקשה מהפועל באר-שבע את כל הסרטונים שנמצאים בידיהם שמראים את המתרחש באירוע, זאת כדי לבדוק האם קיימת הפרה במישור הפלילי. בערב הודיעה המשטרה כי היא איתרה ארבעה אוהדים והרחיקה אותם מהמגרשים.
מהמשטרה נמסר: "פעילות נחושה של שוטרי המחוז הדרומי הובילה לאיתורם והרחקתם ממגרשי הספורט של ארבעה אוהדי קבוצת הכדורסל הפועל ת"א, שביזו את זכרם של חללי משטרת ישראל. אחד האוהדים נעצר לחקירה בגין הפרת תנאי הרחקה ממגרשי הספורט. לחשודים, ביניהם קטין, התקיים שימוע בפני קצין משטרה, שהחליט על הרחקתם המיידית למשך 60 ימים ממגרשי הספורט. אוהד נוסף נעצר לאחר שהפר צו הרחקה ממגרשי הספורט, שניתן כנגדו על ידי בית המשפט, ומחר הוא יובא לדיון בפני בית משפט השלום בבאר-שבע".
המפכ"ל רב ניצב יעקב שבתאי הוסיף: "כל מי שביזה את חללי משטרת ישראל לא יכול להמשיך ולהיות חלק מקהילת אוהדי הספורט בישראל, וצריך להיות מורחק מכל המגרשים. אתמול היינו עדים לאירוע בלתי נתפס שבו אוהדים מבזים את גיבורי ישראל שנפלו בהגנה על מדינת ישראל וכל זאת לעיניי משפחות שכולות, אלמנות ויתומים. אני מבקש לשבח את שוטרי המחוז הדרומי שפעלו במהירות ואפס סבלנות".
2 צפייה בגלריה
אוהדי הפועל ת"א
אוהדי הפועל ת"א
ארבעה נעצרו והורחקו
(צילום: הרצל יוסף)
בהפועל ת"א הודיעו מנגד כי שני בעלי תפקידים במועדון שעוכבו לחקירה, לא נטלו לטענתם חלק באירוע. "היום בשעה 13:00 בצהריים לקחה משטרת באר-שבע לחקירה את אחד מחברי הנהלת הפועל ת"א ובעל תפקיד נוסף מטעמה. שניהם נושאי תגי מינהלת ליגת העל בכדורסל כבעלי תפקידים בהפועל ת"א. עד לשעה זו טרם שוחררו השניים, שאין כל ספק שלא נכחו באירוע אתמול. עם כל הצער על אירועי ליל אמש, תפקידה של המשטרה אינו לנקום ובוודאי שלא לפגוע בבעלי תפקידים, הפועל ת"א לא תאפשר פגיעה שכזו ואנו קוראים למינהלת ליגת העל בכדורסל להתערב בעניין".

הפועל ת"א הודיעה: "נשלול את המנויים לאוהדים שביזו את הטקס"

הפועל ת"א הודיעה מוקדם יותר היום כי דירקטוריון הקבוצה החליט לשלול את המנויים מהאוהדים שביזו את הטקס, כמו כן הוחלט שהקבוצה לא תמכור כרטיסים לאותם אוהדים. בהודעה נכתב: "האוהדים הללו מהווים קומץ שאינו מייצג את אוהדי הקבוצה כולה, אשר רובם המכריע התנער מהתנהגות זו ואף גינה אותה. הקבוצה תשקול להחזיר את המנוי/מכירת כרטיסים רק לאחר הבעת התנצלות אישית וכנה בפני משפחות החללים. עוד הוחלט, כי אוהד הקבוצה אשר ינהג באופן דומה בעתיד ויבזה טקס זיכרון מכל סוג שהוא - יורחק מיידית מהמגרשים".
כבר אתמול המועדון הוציא הודעה מסודרת בה גינה את כל התנהגות האוהדים, לאחר מכן הצטרפו גם הבעלים - עופר ינאי ("קשה לי לתאר עד כמה אני כועס הערב. האוהדים שביזו היום את הטקס במשחק ביזו את כולנו. הפועל תגלה אפס סובלנות כלפי התנהגות כזו. מי שיבזה טקסים כאלה בעתיד - לא ייכנס יותר למגרשים העונה") ואבי זיידנברג (״אני מתבייש עם דמעות בעיניים ומתנצל עמוקות").
ברשתות החברתיות הביעו אוהדים אדומים רבים את מחאתם על התנהגות חבריהם ליציע. אל המבקרים הצטרף גם הקפטן תומר גינת, שכתב בעמוד הטוויטר שלו "מתבייש". למעשה זאת הפעם הראשונה ששחקן של המועדון מביע מחאה פומבית נגד אוהדי הקבוצה.
פורסם לראשונה: 06:52, 04.12.23