לא מעט קבוצות בליגת העל כבר ביצעו החתמות לקראת העונה הקרובה, מי שעדיין לא עשתה זאת היא הפועל תל אביב. הסיבה המרכזית לכך היא הבוררות עם ים מדר - או יותר נכון להגיד ההשלכות שלה על בניית הסגל.
אחרי ששלב הסיכומים בעל פה בבוררות נערך כבר ביום ראשון, הבורר, עו"ד ישראל שמעוני, צריך לתת את הפסיקה שלו בנושא בזמן הקרוב.
2 צפייה בגלריה
ים מדר וג'יי.פי טוקוטו חוגגים
ים מדר וג'יי.פי טוקוטו חוגגים
מדר. הפסיקה בנושא שלו תגיע בקרוב
(צילום: ראובן שוורץ)
במידה שעו"ד שמעוני יחליט שמדר יצטרך לשלם סכום גבוה מאוד (מאות אלפי שקלים) כדי להשתחרר מהחוזה בהפועל ת"א, ובוסטון שבחרה בו בדראפט האחרון לא תסכים לשלם אותו, סיכוי גבוה מאוד שהרכז יישאר לעונה האחרונה בחוזה שלו בהפועל ת"א. במצב הזה, בניית הקבוצה תהיה סביבו, כאשר מדר ימשיך להיות הישראלי המוביל לצדו של בר טימור.
במידה שהבורר יפסוק שמדר לא צריך לשלם כסף להפועל ת"א מאחר שאין לו למעשה חוזה חתום בקבוצה (כך הוא טוען), או לחילופין שסכום השחרור יהיה יחסית מזערי, הרכז הישראלי יעזוב ואז יצטרכו בהפועל ת"א לבנות סגל בצורה אחרת.
2 צפייה בגלריה
דני פרנקו
דני פרנקו
דני פרנקו
(צילום: ראובן שוורץ)
מדר אמנם טס לארה"ב כדי להתאמן באופן אישי ונמצא בקשר רציף עם אנשי בוסטון, אך הוא עדיין לא קיבל הזמנה רשמית על ידי הסלטיקס. הוא ונציגיו מבינים כי הזמנה כזאת לליגת הקיץ צפויה כן להגיע. בנוגע לסיכויים שלו להשתלב ב-NBA כבר בעונה הבאה, או לחילופין בחוזה דו כיווני עם ליגת הפיתוח, בסביבתו מאוד אופטימיים לאור האכזבה שהייתה מהקבוצה בעונה הנוכחית, וכן בעקבות השינויים הגדולים שנעשו בצוות המקצועי ובעמדות מפתח בהנהלה. בנוסף, גם אנשי אינדיאנה פייסרס בדקו לגבי מדר.
בכל מקרה, מדר לא יוכל להתחיל לשחק בליגת הקיץ בלי אישור של הפועל ת"א (במידה שלא ייצא מהחוזה איתה).