ניר לוין יסיים את תפקידו כמאמן הנבחרת הצעירה ולא ידריך אותה במוקדמות יורו 2023. כך נמסר היום מההתאחדות לכדורגל. ההחלטה הייתה צפויה אחרי שבקמפיין האחרון נכשלה הנבחרת כשרשמה שלושה ניצחונות בלבד ורשמה הפסדים מביכים 3:1 לאיי פארו בחוץ ו-2:1 לקזחסטן בבית.
מההתאחדות לכדורגל נמסר: "לאחר כחמש שנים בהן היה המנהל הטכני של הנבחרות הצעירות, מאמן הנבחרת הצעירה עד גיל 21 ואחראי פדגוגי על קורסי ההדרכה למאמנים, סיכמו ההתאחדות לכדורגל וניר לוין על תום ההתקשרות בין הצדדים בסיום חודש מרץ הקרוב".
1 צפייה בגלריה
ניר לוין
ניר לוין
"מסיים פרק משמעותי". ניר לוין
(צילום: אורן אהרוני)
יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון: "אני רוצה להודות לניר על עשייתו ארוכת השנים לטובת נבחרות ישראל הצעירות, פיתוח מערך ההדרכה והתגייסותו לכל פרויקט מקצועי וחברתי שההתאחדות לקחה על עצמה. ניר הביא לתפקידים השונים שלו תשוקה גדולה, ידע עצום, חריצות אין קץ ותרומה משמעותית לפיתוח שחקנים ומאמנים צעירים. ניר היה שחקן צוות אמיתי ושיתוף הפעולה שלו עם כלל הגורמים בהתאחדות היה דוגמה ומופת. ההתאחדות והכדורגל הישראלי התברכו באיש מקצוע מהמעלה הראשונה". ניר לוין הגיב: "אני מסיים פרק משמעותי בחיי המקצועיים, גאה ובטוח בעתיד הטוב הצפוי לנבחרות ישראל הצעירות. לאורך כל שנות עבודתי בהתאחדות, שהייתה לי בית ומשפחה. נהניתי משיתוף פעולה פורה עם כלל הגורמים, שררו בינינו יחסי אמון וכבוד ותמיד טובת הענף הייתה לנגד עינינו. גם הפרידה נעשית ברוח טובה ובאיחולי הצלחה. הייתה לי זכות לשרת את נבחרת ישראל הבוגרת כשחקן ולימים זכיתי גם לתרום לפיתוחם של רבים שיזכו להוביל את אותה נבחרת ואחרות. העשייה שילבה תמיד הקניית יסודות המשחק והאימון בצד טיפוח ערכים חברתיים, ואני משוכנע כי נבחרות ישראל יצאו נשכרות מהשילוב הזה. אשמח לסייע גם בעתיד לכל פרויקט במסגרת ההתאחדות שתורם לקידום הכדורגל הישראלי".