בהמשך לפרסום ב-ynet ספורט על הפסקת מחאת הכדורגלניות, ליגת הנשים בכדורגל תחזור לפעילות לאחר המשבר ובעקבות התערבותו של שר הספורט חילי טרופר.
טרופר קיים בשבועות האחרונים מו"מ עם יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון ועם קפטנית נבחרת הנשים של ישראל, קארין סנדל, במטרה לפתור את הקשיים. הגורמים הגיעו הבוקר להבנות ובעקבות כך ליגת הנשים תחזור לפעילות עוד השנה ולא תידחה לשנת 2021.
3 צפייה בגלריה
שר התרבות והספורט חילי טרופר ביציע
שר התרבות והספורט חילי טרופר ביציע
שר התרבות והספורט חילי טרופר. עוד הישג
(צילום: עוז מועלם)
השר טרופר אמר לאחר הסיכום: "אני שמח שאחרי מאמצים שלנו ושל אחרים נמצא פתרון שיאפשר את פתיחת ליגת הנשים כבר בשנת 2020. חיזוק הספורט הנשי בכלל והכדורגל הנשי בפרט, הוא יעד מרכזי בתפיסת עולמנו ואנו נמשיך לפעול לשם כך בשנה הקרובה. אני מברך את ההתאחדות לכדורגל והעומד בראשה אורן חסון, ואת קפטנית הנבחרת, קארין סנדל, אשר נענו לבקשה והתגייסו למציאת פתרון משותף לטובת כולם".
קארין סנדל, קפטנית נבחרת הנשים של ישראל ויו"ר ארגון השחקנים והשחקניות שהובילה את המחאה, אמרה: "אני שמחה ומברכת על ההחלטה שהתקבלה שתאפשר לנו לחזור למגרש ולמשחק שאנחנו כלכך אוהבות. אני רוצה להודות לאורן חסון על ההקשבה, שיתוף הפעולה והנכונות לקחת אחריות מצד ההתאחדות למען קידום כדורגל הנשים, וכמובן גם למשרד הספורט על האכפתיות האמיתית והתמיכה בנו לאורך הדרך, זו הפעם הראשונה שיש לנו שותפים אמיתיים לקידום ספורט הנשים בישראל. שתהיה שנה טובה ובריאה לכולנו בסימן של התחלות חדשות ושיוויוניות יותר עבור כולנו".
3 צפייה בגלריה
קארין סנדל
קארין סנדל
קארין סנדל. "מברכת על ההחלטה"
(צילום: עוז מועלם)
יו״ר ההתאחדות, אורן חסון: ״שר התרבות והספורט חילי טרופר, יחד עם אנשי ונשות המשרד, השיאו תרומה רבה להרגעת המצב ולבניית שיח פורה בין כל הצדדים. מעורבות משרד הספורט ומחויבותו לנושא, תסייע להתאחדות להמשיך בקידום הענף, בביסוס הרפורמה שכבר אושרה בהנהלה ובהעמדת תנאים טובים יותר לרשות כדורגל הנשים. במפגש מוקדם שהיה לי עם קארין סנדל, אשרת עיני ולי פלקון לובנו מספר אי הבנות והבטחתי להמשיך יחד אתן בטיפוח הענף. ההתאחדות רואה בכדורגל הנשים פוטנציאל מבטיח ורעיון חברתי הכרחי״.
3 צפייה בגלריה
אורן חסון
אורן חסון
אורן חסון. "אי ההבנות לובנו"
(צילום: אורן אהרוני)