אייל סגל, הבעלים של מכבי נתניה, פנה היום (ראשון) לאנשי הכדורגל הישראלי וביקש מהם לשמור על ההנחיות, לקראת חזרת ליגת העל בשבוע הבא.
"העוסקים בספורט מקצועני בכלל ובכדורגל בפרט, זוכים לעסוק ולהתפרנס מתחביבם ואהבת נעוריהם, בניגוד לרוב הנמנים על עולם התעסוקה. הזכות הזו שאנו נהנים ממנה, כוללת לא מעט חובות לאורך כל תקופת העיסוק ומחייבת שבעתיים בתקופה הקורונה המאתגרת", כתב והוסיף: "היא דורשת התנהלות מקצוענית מצד אחד והקפדה על כל הדרישות, ההנחיות, הנוהלים ואף יותר, כי עתיד המקצוע ועבודת כל העוסקים במלאכה, תלויה בכל אחד מאיתנו, מהשחקנים והצוות המקצועי ועד המעטפת הרפואית והמנהלתית".
אייל סגלאייל סגל
"הצניעו לכת". סגל
(צילום: ראובן שוורץ)
"הערבות ההדדית בין כל השחקנים ואנשי הצוות בקבוצות השונות, הלכה למעשה, חייבת להיות לחם חוקנו בתקופה הלא קצרה הנראית לעין. אין מקום ליוזמות אישיות ולהשתתפות באירועים חברתיים או משפחתיים וכל חובבי הרשת חייבים להצניע לכת, גם בפרסום וגם בתיעוד האישי והקבוצתי. המגע והחגיגות תוך כדי אימונים ומשחקים, שהפיל לא מעט 'חללים' עד היום, חייב להיפסק".
"שיטת ה'סמוך' ו'לי זה לא יקרה' ו'אל תדאג', שכל כך מאפיינת אותנו כישראלים, צריכה להיכנס להקפאה עמוקה. עמידה בנהלים ובהנחיות ובעיקר מתן זכות הובלה לגורם אחד בלבד, המנהלת לכדורגל והעומדים בראשה, זו הדרך היחידה שאיתה ניתן לשמר את הכדורגל המקצועני".
אייל סגלאייל סגל
"שיטת ה'סמוך' ו'לי זה לא יקרה' צריכה להיכנס להקפאה עמוקה. סגל
(צילום: ראובן שוורץ)
"כל המאלתרים, היזמים, החוגגים במסיבות בתוך הקפסולה הקבוצתית, ובעיקר אלו המאפשרים כניסת אוהדים לאימונים ומשחקים, יגרמו במוקדם או במאוחר להפסקה נוספת של העונה, דבר אשר יעמיד בסימן שאלה גדול, את פעילותם של לא מעט מועדונים. בתקווה להמשך עונה מוצלחת וחזרה מהירה של האוהדים למגרשים ובעיקר בריאות טובה לכל היושבים בציון".