משטרת ישראל פרסמה הערב (שבת) כי תשעה אוהדי מכבי חיפה נעצרו בחשד להפרת סדר במשחק בין האלופה בית"ר ירושלים בטדי, והועברו לחקירת משטרה. שני שוטרים נפצעו קל ופונו לקבלת טיפול רפואי.
"לקראת סיום המשחק, הבחינו כוחות המשטרה כי ביציע אוהדי הקבוצה האורחת מונף פעם אחר פעם שלט בגנות שוטרים המשווה אותם לחזירים. לאחר שזה הונף שוב ושוב, פעלו שוטרים להסרת השלט ובתוך כך, הותקפו ביציע האוהדים על ידי קומץ אלים תוך יריקות והשלכת כיסאות וחפצים לעברם של השוטרים", נמסר מהמשטרה.
2 צפייה בגלריה
אוהדי מכבי חיפה
אוהדי מכבי חיפה
אוהדי מכבי חיפה
(צילום: אלכס קולומויסקי)
עוד אמרו במשטרה: "התקיפה האלימה גרמה לפציעתם של שני שוטרים, אחד מהם נפגע בראשו. בעקבות אלימות חמורה זו והפרת הסדר, נעצרו שבעה והועברו לחקירה במשטרה. פרט אליהם, עצרה המשטרה שני אוהדים נוספים שהפרו סדר ותקפו שוטרים בתחומי האצטדיון".
מנגד, ארגון האוהדים "היציע הצפוני" של מכבי חיפה טען כי המשטרה הפרה את הבטחתה שלא להיכנס ליציע כל עוד לא תהיה פירוטכניקה ואלימות.
"שוטרי תחנת מוריה לקחו כנראה קשה את ההפסד, כי אנחנו באמת לא מוצאים שום סיבה הגיונית למופע האלים והברוטלי שלהם הערב, בניגוד להבטחות מפורשות שלהם מהעבר שלא ייכנסו ליציע כל עוד לא תהיה פירוטכניקה ולא תהיה אלימות".
2 צפייה בגלריה
שוטר שנפצע
שוטר שנפצע
שוטר שנפצע
(צילום: דוברות המשטרה)
"בין 80 ל-100 שוטרים רעולי פנים וללא תגי שם, באקט מביש ועברייני לכל דבר, נכנסו ליציע שלנו בגלל דגל מחאה לגיטימי נגד המשטרה, שמונף באופן קבוע בכל מגרש בארץ ללא כל בעיה. הם גררו אוהדים חפים מפשע במדרגות, דרכו, שברו, חנקו והתנהגו כמו פושעים ולא כמו שומרי חוק. אנחנו דורשים למצות את הדין עם כל השוטרים שנהגו באלימות הערב הזה, ולקבל לידנו את החומרים המצולמים שלהם. אנחנו קוראים לכל מי שיש בידיו תיעוד מהביזיון שקרה היום לשלוח לנו סרטונים ותמונות בהודעה פרטית".